Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Myślałam, myślałam i w końcu jednak niech będzie tak:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Was :)

Skąd wy bierzecie takie rzeczy?

 

Bohemian Rhapsody jest piękne, zdecydowanie mój ulubiony utwór z twórczości Queen.

 

Harmonium jest piękne. Partie grane na flecie przypominają mi trochę utwory Ayreon :) Mocny kandydat, bardzo mocny.

 

Maciek, jakbyś dał coś Lacrimosy, to odpadłoby na starcie, bo nie przepadam za Lacrimosą i moja ocena nie byłaby w pełni obiektywna. A Kansas trafiło dokładnie w dziesiątkę (poza tym, że dobry prog nie jest zły :))

 

A Dire Straits przywołuje fajne wspomnienia, bo mama puszczała z kasety jak byłam mała. I uwielbiam Brothers in Arms ;)

 

Epica, chociaż bardzo ich lubię, wypada słabo w świetle pozostałych kandydatów.

 

Ozzy nagrał przyjemną piosenkę, ale niestety do arcydzieła trochę brakuje :)

 

Requiem znam od daawna, chociaż film widziałam dopiero parę miesięcy temu. Ale soundtrack chyba nigdy nie miał dla mnie 'tego czegoś'.

 

Arcturus to kolejna perełka. Jak ja się wystraszyłam, kiedy płynęłam sobie spokojnie z wolną muzyczką, a tu nagle w połowie szóstej minuty takie ostre wejście.. :)

 

 

I teraz nie wiem. Czterej jeźdźcy apokalipsy to Maciek, Dark, Solvi i Fruja.

Ale wybrać trzeba.

 

Maćku, rzucaj wyzwanie!

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadasz za Lacrimosą, a jeśli chodzi o metal symfoniczny to perła, może się jeszcze kiedyś przekonasz :)

 

To ja poproszę o jakąś dobrą kobyłę (Gosia mnie pewnie poprawi, że tasiemca :P), tak czy siak minimum 12 minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadasz za Lacrimosą, a jeśli chodzi o metal symfoniczny to perła, może się jeszcze kiedyś przekonasz :)

 

 

Próbowałam kiedyś przesłuchać trochę ich twórczości, ale przeszło to bez większego zachwytu. Może kiedyś... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jill lubić tasiemce ♥

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FkEFKqYTdoo

 

Myślałam nad Rhapsody, ale stwierdziłam, że na pewno dobrze znasz Symphony of Enchanted lands... potem o After forever, ale Dreamflight znasz tym bardziej... potem o Two Steps from hell... ale doszłam do tego samego wniosku.

Więc stwierdzilam że i tak nie sprostam zadaniu i pomyślalam o New age dawns... na nic lepszego mnie nie stać xD :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

________________________

(Gosia mnie pewnie poprawi' date=' że tasiemca :P)[/quote']

Ha, ha :P To była tylko sugestia. Nazywaj jak chcesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dłuższego chyba nie znam...

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z cyklu Podrzucone przez tatę:

[video=youtube]


Aha, nie zalecam oglądania, bo jakość jest tosterowa (wiadomo, w końcu to starożytne nagranie :P). Lepiej tylko posłuchać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby zwykłe plumkanie i syntezator, ale uwielbiam ten numer... Potrafię słuchać godzinami. Mój najlepszy środek na bezsenność (choć bywa, że robię trzykrotny replay zanim zasnę) ;)

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1Tj-TkpWBWs

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay, Drogie panie i mili panowie, daliście dużo dobrej muzyki (jak widać epickie numery często wyrózniają się w dyskografiach wykonawców).

 

Excalibur –Nie słyszałem tego „jej” kawałka, to chyba z którejś ze środkowych płyt (może nawet siegnę). Interesująca aranżacja i klimat. Inna sprawa, że ostatnio darkwave i okolice darzę sporą atencją i słucham coraz więcej, więc jeden z faworytów.

 

Solvi – początek zapowiadał ambient, a tu drone metalowe wstawki spadły jak grom z jasnego nieba :D. Niemniej fajnie się to zazębia, muzyka nocy i dość przyjemnie spędzone 15 minut.

 

Jillian- No nie mogę żadną miarą tego uznać, trzeba było się zdecydować na jeden numer. To jest seria tematyczna kilku zupełnie osobnych kawałków i to jeszcze na kilku różnych płytach (gdyby były na jednej to można by się zastanawiać). Swoją drogą Epica ma jeden porządny epik, Kingdome of Heaven z przedostatniego album. Za to Symphony of Enchanted Lands to chyba mój ulubiony kawałek Rhapsody :).

 

Ivan – prosiłem o kawałek powyżej 12 minut, ten ma raptem 5 minut, więc też go nie mogę zaliczyć.

 

Nymphetamine – z grubej rury :D, nie wiem czy nie najlepszy kawałek Blindów, nazywany Bohemian Rhapsody XXI wieku. Tam nie ma w ogóle chórów to wszystko harmonie i nakładki wokalne jednego człowieka Hansiego Kurscha. Dobrze że dałaś oryginalną wersję, bo dwa lata temu nagrali go powtórnie (niby tak samo, a jednak nie to samo). Fantastyczna rzecz.

 

Freyja - Nie jestem wielkiem fanem Iced Earth, ale muszę przyznać, że kawałek rządzi, 16 minut znakomitego wymiatania. Mało power, za to dużo mocnego heavy metalu, więc tym bardziej na plus.

 

Nightfall – Keepery, klasyka power metalu, choć osobiście z keeperowych kolosów wolę Halloween z pierwszego keepera. Moment po 7 minucie piękno, podobnie fragmenty instrumentalne, natomiast zawsze miałem problem z wysoooookim wokalem młodego Kiskego i to trochę rzutuje na całość.

 

Evi – To w zasadzie cały album. Pamiętam, kupiłem to jeszcze w dawnych czasach na giełdzie w Krakowie, 1 scieżka na całym CD :D. Ciężko utrzymać uwagę słuchacza przez godzinę, niezależnie jakie „cuda, wianki” by tam były, im ta sztuka się udała. Nie jest to bezduszny prog metal, a rzecz niezwykle przemyślana i operująca klimatem i te kontrasty od ostrych gitar po fragmenty z żenskim wokalem, saksofonem i pastelowymi klawiszami. Solówki niezgorsze. Mocny kandydat, choć sumie to trzeba się nastawiać jakby się całą płytę słuchało.

 

Sami – Choć uwielbiam Arjena, to on nie jest dla mnie mistrzem "długensów" (może poza Isis and Osiris), tak 6-8-10 minut to jego kaliber. Wciąż b.dobry, porządny numer, lecz nie na tyle aby być faworytem.

 

Milla – zacny Twój tata ma gust, niech Ci więcej muzyki podrzuca :). Kawałek b.lubię (mała ciekawostka: skąd taki dziwny tytuł, otóż tak naprawdę to in the garden of eden, ale że wokalista był pijany jak to wymyślił, to bełkotał, jego kolega to zapisał i tak zostało :D)

 

Dark – też lubię (ja i całą płytę), ale wobec tylu rzeczy wrzuconych musi ustąpić pola, zresztą mój ulubiony drim tjeterowy kolos to Six Degrees of Inner Turbulence :).

 

NightwishAnka- ten kawawłek w wersji studyjnej ma prawie 12, ale że brakuje raptem paru sekund więc niech będzie :P. W zasadzie mamy do czynienia z niemal metalem progresywnym zabarwionym folkowymi harmoniami i symfonicznym posmakiem. Fajnie się rzecz rozwija, świetne gitary, no porywający numer.

 

Seppo - na szczęście jeszcze zobaczyłem Twój kawałek w trakcie pisania odpowiedzi. Atmosferyczny, nie przeczę. Ambientowy Burzum słynie z powtarzania w kółko kilku motywów i nie inaczej jest oczywiście w tym kawałku. Niemniej, na noc faktycznie jak znalazł, wycisza i przenosi w inny świat. Kiedyś go używałem jako podkład do czytania. Dobra rzecz, aczkolwiek biorąc pod uwagę konkurencję, będzie ciężko ;).

 

 

I co ja mam wybrać? Iced Earth świetne, Sopor frapujący, kilka rzeczy na czele z Green Carnation, Blind Guardian czy Iron Butterfly to rzeczy wielkie, Wintersun w znakomitej formie.

 

Hmm

No dobrze, to teraz Evi zadaje. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragnę zauważyć, że gra nam nieco... usnęła. Ponadto znów gdzieś zapodziała się punktacja. ńczy przynudzać czekając na odzew>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, to moja wina... Niedawno zakochałam się w Jelonku ♥ więc poproszę o jakieś najciekawsze propozycje jego twórczości (bo na razie nie mam kiedy przesłuchać wszystkiego...) albo czegoś zbliżonego do niego ;)

Punktację dodam przy ogłoszeniu "werdyktu" xDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.