Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Maciek - No no mocne wejście na sam początek piosenka mi przypomniała teraźniejszą twórczość Theriona i świetny włoski język jeszcze nie słyszałem żadnej piosenki metalowej po włosku. Będę z przyjemnością do niej wracał.

 

Ten kawałek nie jest po włosku, tylko po hiszpańsku (a dokładnie w meksykańskiej odmianie języka hiszpańskiego), bo Nostra Morte to grupa z Meksyku. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałam najpierw nad czymś innym, ale uznałam że jeśli dam DoD, to może przy okazji powrócisz do dalszego zgłębiania twórczości tegoż zespołu :-D

[spotify]

[/spotify]

***

Przez Ciebie mam teraz w głowie "Kiss and Swallow" :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o echu (pasuje pod każdym względem), to nie może zabraknąć tej legendarnej kompozycji :D

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może średnio trafię, ale to pierwsze co mi przyszło do głowy! Od razu jak przeczytałam "echo" w głowie miałam "i czarnej wołgi wołgi wołgi..."

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Marilyna Mansona też jest echo. :) [video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mi zaliczysz, bo efekt echa jest tylko na samiusim początku i końcu (ewentualnie chórki w refrenie mogą robić za coś podobnego) i bardzo możliwe, że to znasz, ale co tam (w ogóle jak przeczytałam "echo" to pierwsze co mi przyszło na myśl to Flo). :D

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na emeryturę jadę...

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za poślizg, miśki :blush:

 

Lilijen - nie martw się, uszka nie takie rzeczy już słyszały :> Ale wokaloidowi podziękujemy.

Lucid - pani Markowskiej też podziękujemy. Ta piosenka kompletnie nic mi nie robi, nuda.

Anulka - od pierwszych dźwięków byłam pewna, że znam ten kawałek. Słyszałam go kiedyś na jakimś kanale muzycznym. Całkiem toto w porządku, może niczego nie urywa, ale jest godne plusika przy poście. Co nie zmienia faktu, że dziękujemy LP.

Fruja - o, i to ja rozumiem, bardzo zacny DoD :3 Masz rację, muszę jeszcze pozgłębiać :D Mi też się z echem K+S kojarzy. I know it's a sin but tell me it happeeeeeeens... Echo, echo, echooooo, echo, echo, eeeechooooo!

Maciek - a Floydzi jacy zacni! (Czy mi się wydaje, czy koło 20:00 i dalej słychać motyw z "Upiora w operze"? :D) Zawodnik Maciek wysuwa się na prowadzenie ^^ Btw, cały czas mam masę zaległości z PF. Przypomniałeś mi o tym. Trzeba będzie się za nich wziąć, w końcu na "Dark Side of the Moon" się świat nie kończy :D

Ala - jakoś przesadnie mnie to nie bierze. Dzisiaj jestem wymagająca.

Evi - mhmmm, podoba mi się :) Niezła ta Nosowska, Heya też mogłabym pozgłębiać :happy:

Maniek - no no, bardzo ładne solo :3 A jak potem znowu wchodzi wokal i brzmienie robi się takie jeszcze bardziej przybrudzone i "hałaśliwe" (chyba nie umiem pisać o muzyce ._. Ale hej, writing about music is like dancing about architecture, czyż nie? ^^), to już w ogóle cud, miód i orzeszki ♥

Naev - nie wiem, czy gdzieś to słyszałam, czy słyszałam coś nagranego w podobnym stylu. Ale chyba bardziej prawdopodobna jest druga opcja :) Tak czy siak, pasuje mi ten kawałek i to bardzo, kolejny kandydat na zwycięzcę ^^ A nawet jeśli nie wygra, to coś czuję, że ten refren będzie za mną chodził jeszcze przez jakiś czas :D Ten wokalista z ciemnymi, kręconymi włosami jest całkiem niczego sobie, tak w ogóle. Ma fajne oczy. :3

Eclipse - Flosia! Lubię Flosię! Ale ją znam, więc odpada, niestety :-D Tym razem musi Ci wystarczyć plusik przy poście :)

Wercia - czy Wy wiecie, cholery jedne, że mam Was już czwórkę? Potencjalnych zwycięzców, znaczy się? Chyba będę robić losowanie. To jest takie ładne, Werciu. Naprawdę.

Sami - ukryty polski! Zamierzchłe czasy! Aż mi się "goooool pupę na betoooNIEEEEE!" przypomniało ♥ Ale kurde, nie idzie już takiej piosenki traktować poważnie, jak się przeczytało misheard lyrics :D

 

Maciek i dwudziestominutowi Floydzi, Maniek i Manson, Naev i zombi oraz Wercia i Snow Patrol. Co tu zrobić, co tu zrobić...

 

Hmmmmmmm.

 

Dobra, tym razem padło na Weronikę. Twoja kolej, Werciu :) Tylko wymyśl jakieś fajne zadanie :>

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

a Floydzi jacy zacni! (Czy mi się wydaje, czy koło 20:00 i dalej słychać motyw z "Upiora w operze"? :D)

Szanowna Emilio, zaiste się nie mylisz. Na początku też. Oczywiście to jest wcześniejsze, bo z 1971 roku. :D

 

Zapożyczenie musiał zauważyć także sam Roger Waters, bo tekst utworu It's a Miracle (z jego najlepszej solowej płyty "Amused to Death" z 92 roku) kończy się takim prztyczkiem. :P

 

It's a miracle

We cower in our shelters

With our hands over our ears

Lloyd-Webber's awful stuff

Runs for years and years and years

An earthquake hits the theatre

But the operetta lingers

Then the piano lid comes down

And breaks his fucking fingers

It's a miracle

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo kiitos Milla ♥ to ja poproszę utwór w którym występuje taki mówiony przerywnik ;) jak np.

 

(2:49)

https://www.youtube.com/watch?v=1TCpQ0-0hV0&list=PLhUMlQWs0AF_dCJp4tNO4yZ8CEukoP9Vx&index=10 (5:22)

 

Good Luck :)

(Dodam jeszcze, że przez przypadek usłyszałam "echo" w tej piosence :D tak odświeżałam sobie stare piosenki jakie miałam na dysku. P.s. Milla to jest niemożliwe żebym wymyślała takie ciekawe kategorie jak Ty :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a Floydzi jacy zacni! (Czy mi się wydaje, czy koło 20:00 i dalej słychać motyw z "Upiora w operze"? :D)

Szanowna Emilio, zaiste się nie mylisz. Na początku też. Oczywiście to jest wcześniejsze, bo z 1971 roku. :D

 

Zapożyczenie musiał zauważyć także sam Roger Waters, bo tekst utworu It's a Miracle (z jego najlepszej solowej płyty "Amused to Death" z 92 roku) kończy się takim prztyczkiem. :P

 

It's a miracle

We cower in our shelters

With our hands over our ears

Lloyd-Webber's awful stuff

Runs for years and years and years

An earthquake hits the theatre

But the operetta lingers

Then the piano lid comes down

And breaks his fucking fingers

It's a miracle

Haha, ciekawe :D Jak już zrzynać, to od porządnego zespołu, nie? :3 A mi się lata poplątały... Ten musical jest z 1986 roku, myślałam, że jest starszy o.O Wiem, że film nakręcono dosyć niedawno, ale sam musical... A, nieważne. Ja niewiele wiem :D

P.s. Milla to jest niemożliwe żebym wymyślała takie ciekawe kategorie jak Ty :D

Heeej, dzięki :blush: Ja tam w Ciebie wierzę ;)

[video=youtube]

Od 3:22. W sumie to taka melorecytacja bardziej, ale mam nadzieję, że się liczy :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, już się nie zastanawiam dłużej, bo takiego wplecenia fragmentu dialog z filmu szkoda by było nie zapodać. :cool:

[video=youtube]

Początek od 4:05.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówione kawałki to dialogi z filmu "Psycho".

 

[Norman]We're all in our private traps

Clamped in them, and none of us can ever get out

[Marion] Sometimes we deliberately step into those traps

[Norman] I was born in mine; I don't mind it anymore

[Marion] Oh but you should, you should mind it

[Norman] I do, but I say I don't

 

Nie wiem dlaczego to dla mnie takie strasznie smutne...

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ii6l3JbD2fY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam mało czasu dzisiaj i przez następne kilka dni więc powiem szybko że najbardziej do gustu przypadła mi propozycja Freyja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.