Jump to content
Maggie

Seriale

Recommended Posts

Ja sobie obejrzałem Legend of the Seeker, ktoś mi go poleciał :)

Jest jak warcaft, gothic i stargate. :)

Fajnie się oglądało, szkoda, że nie ma więcej :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś coś może The Walking Dead?

 

Ja! Lecz nowej serii jeszcze nie ruszyłam, nie mogę się za to zabrać. Ty na bieżąco jesteś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie obejrzałem Legend of the Seeker, ktoś mi go poleciał :)

Jest jak warcaft, gothic i stargate. :)

Fajnie się oglądało, szkoda, że nie ma więcej :/

 

Poleciał? Haha, jestem poleciałem. xDD

Zawsze możesz przeczytać książki. :P

 

Zostało mi jeszcze 7 odcinków HoC i zabieram się za... a, jeszcze nie wiem, ale coś na pewno się znajdzie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah literówka :D, raz coś ciekawego z tej literówki wyszło :D

Miało być "polecił" :)

albo uznaj, że napisałem to zdrobniale :D

 

Jesteś poleciającim :P

 

No i kolejny serial już mi się skończył, kolejne fantazy które zostało anulowane

Czarwnice z East End

 

Chyba czas wrócić do Cieni Calendy

 

książki, przeczytałbym, ale mam taki tryb życia, że nie ogarnę tego :P

zobaczę za kilka miesięcy :D

Albo poczytam fan fiction, mam taki zamiar, ale na zamiarach się kończy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie może być.. zacząłem oglądać The Walking Dead :D. Wydawało mi się, że weźmie mnie obrzydzenie, jak czytałem o czym to, ale się okazuje, że to inny serial niż myślałem, bardziej wielowymiarowy (choć oczywiście zombie są okropne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miała podobne podejście. Ale okazało się, że serial w niesamowity wręcz sposób pokazuje co dzieje się ludźmi, gdy przestaje istnieć społeczeństwo, prawo i moralność. To jest na prawdę w bardzo ciekawy sposób pokazane.

 

Oprócz tego oglądam również Vikingów. Ale to już z czystego zamiłowania do historii. Spodobali mi się bohaterowie, którzy są w bardzo fajny sposób pokazani. Miny i gagi Ragnara robią wrażenie.

 

Co do tego wspaniałego stulecia. Obejrzałam kilka odcinków i ręce mi opadły. Ten serial to zwykła telenowela brazylijska. Różnica polega tylko na tym, że gadają w innym języku, noszą inne ciuchy i posługują się inną kulturą. Nie ma tam ani prawdy historycznej, ani żadnego polotu. Jakieś irytujące i nudne do bólu babskie intrygi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz tego oglądam również Vikingów. Ale to już z czystego zamiłowania do historii. Spodobali mi się bohaterowie, którzy są w bardzo fajny sposób pokazani. Miny i gagi Ragnara robią wrażenie.

 

Też bardzo lubię Vikings, jutro ostatni odcinek III sezonu :D. Postać Ragnara w tym sezonie jest ciekawie pokazana, ale serial traktuję jako quasi-historyczny. Ponieważ z faktami ma mało wspólnego, fabuła serialu to jest zbitek wydarzeń i władców z różnych wieków i miejsc.

 

Niemniej zwyczaje czy kultura wikingów są pokazane ponoć dość rzetelnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz tego oglądam również Vikingów. Ale to już z czystego zamiłowania do historii. Spodobali mi się bohaterowie, którzy są w bardzo fajny sposób pokazani. Miny i gagi Ragnara robią wrażenie.

 

Też bardzo lubię Vikings, jutro ostatni odcinek III sezonu :D. Postać Ragnara w tym sezonie jest ciekawie pokazana, ale serial traktuję jako quasi-historyczny. Ponieważ z faktami ma mało wspólnego, fabuła serialu to jest zbitek wydarzeń i władców z różnych wieków i miejsc.

 

Niemniej zwyczaje czy kultura wikingów są pokazane ponoć dość rzetelnie.

 

Łączmy się w bólu... Mam nadzieję, że finał zakończy się jakąś ładną akcją. Ten sezon mi strasznie szybko minął. Ciekawe, czy poprzestaną na 4 czy będzie jeszcze coś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z GÓRY MÓWIĘ: jestem na początku sezonu 3 i zabraniam wam spoilerować mi resztę sezonu 3, sezon 4 i 5! Bo powlepiam wam warny i tyle będzie! :D W "Internetach" jest tylu imbecyli, którzy sypią spoilerami, że i ja już sobie sama zepsułam wczoraj przypadkowo niespodziankę sezonu 4. :dodgy:

 

Do rzeczy...

Dałam się w końcu podejść "Grze o tron" i strasznie wpadłam. W niecałe dwa tygodnie dobrnęłam do trzeciego sezonu i nie mogę przestać oglądać. Stosunkowo późno zabrałam się za serial, bo mam jakąś chorobę, którą charakteryzuje niechęć wobec wszystkiego, co w danym czasie jest popularne ponad normę. Wzdryga mnie myśl o rzeczach, które średnio trzy razy pojawiają się na jednej stronie bestów. Nie wiem czemu. Może to strach przed (rozgrzesz mnie, Oh Lord, z tego słowa) tym, co mainstreamowe? Do tego zapewne dochodzi też moja niechęć do seriali. Nie przepadam za nimi, a właściwie nie przepadam za tymi, które mają dziesiątki, setki, tysiące odcinków i ciągle się rozrastają, bo człowiek się wciągnie i traci godziny na odcinki, a końca nie widać. Nie znasz jednego odcinka - bum! tracisz kontakt z fabułą, nie nadążasz za nowościami, a jeżeli chcesz pogadać o serialu w Internecie, to ktoś na pewno zaspoileruje Ci to, czego nie oglądałeś. Wolę mini-seriale, które mają początek i koniec, a że są dłuższe niż zwykły film to i są bardziej przemyślane i szczegółowe zwykle, a ponadto niezbyt rozwlekłe. Dłuższe seriale, które lubię mogę policzyć na palcach jednej ręki i tak naprawdę żadnego z nich nie obejrzałam od a do z i obecnie żadnego nie kontynuuję... poza "Grą o tron", bo się dałam złapać. W każdym razie w końcu wpadłam. Jakiś rok temu, sceptycznie nastawiona, obejrzałam pierwszy odcinek, ale nie było to, według mnie, zbyt innowacyjne i za drugi zabrałam się, przekonana przez Izzy'ego, który dał się wciągnąć serialowi już dawno, jakieś dwa tygodnie temu. Dalej nie uważam tego za coś innowacyjnego, a tego się spodziewałam, skoro ludzie się tak ekscytują, ale rozumiem fenomen; dynamiczna akcja, świetne plenery, kostiumy, gra aktorska na poziomie, wiele wątków, intryg, nieprzewidywalność. Chyba to właśnie utrzymuje widza przy GoT oraz dwie inne kwestie: nadzieja na śmierć znienawidzonych postaci i modlitwy, by te ukochane przetrwały. Jeżeli za kilka sezonów (npdst. książek, oczywiście) okaże się, że autor zamierza pozabijać wszystkich i zastąpić ich nowymi, czyniąc opowieść "Modą na sukces", to zrezygnuję, ale póki co - trwam.

Nie rozumiem co oni widzą w tym brzydkim, twardym krześle, które zsyła na posiadacza tylko rychłą śmierć poprzez morderstwo lub zatrucie, czy zdradę, ale ciekawie ogląda mi się jak jeden ród, wali inny po łbie, tylko po to, żeby załapać się na chociaż niewielkie odsiedziny i do tego chorobę pęcherza załapaną przez siedzenie na kupie żelastwa przed, ma się rozumieć, nagłą śmiercią.

Mam nadzieję, że Joffrey'a szlag trafi razem ze wszystkimi Lannisterami (poza Tyrionem, oczywiście) i jeszcze, żeby ten szlag rykoszetem oskalpował Greyjoy'a... wtedy będę radosna. A nie! Jeszcze Baelish... o tak, jego też może coś trafić, czemu niby nie.

Czekam z niecierpliwością. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sobie oglądałem The Last Man an Earth, fajna komedia :) Ciekawe przygody ma sobie, ten koleś :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sobie oglądałem The Last Man an Earth, fajna komedia :) Ciekawe przygody ma sobie, ten koleś :D

 

Właśnie oglądam : D

Widzę, że coraz więcej ludzi ogląda te same seriale co ja (m.in. GoT, Supernatural, The Last Man on Earth, TWD). Bardzo się cieszę : D

Jednak strasznie zaniedbałam TWD i trochę Supernatural, bo często jak je oglądam, to później nie śpię po nocach, mimo tego polecam gorąco! :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ostatnio oglądam serial "O mnie się nie martw". Jestem pod ogromnym wrażeniem, że dwójka w końcu nakręciła jakiś znakomity serial. Opowiada on o dwóch światach, czyli życie przeciętnych ludzi i życie prawników. Zawsze oglądam ten serial z uśmiechem od ucha do ucha. Wspaniała obsada piękna Joanna Kulig, Stefan Pawłowski i Paweł Domagała. Polecam dla tych co lubią seriale komediowe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w ciągu tygodnia przeleciałam 2 sezony Hannibala. Nie powiem złego zdania o tym serialu, bo naprawdę w sobie ma takie coś, że wciąga strasznie. Natomiast on wygląda tak, jak napisała to Sami, pierwszy odcinek- Ok, fajnie się zaczyna, od 2 do 7 -sobie leci, leci, 8-13- akcja troszkę lepsza i znowu bomba na zakończenie sezonu. W 2 sezonie jest tak samo, choć lepiej mi się oglądało. Teraz czekam na 3 sezon. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w ciągu tygodnia przeleciałam 2 sezony Hannibala.

Nie wiem, czy w najlepszych czasach dałbym radę ogarnąć tyle odcinków naraz :D Choć pewna znajoma dama obejrzała kiedyś cztery sezony Archiwum X (po 24 odcinki kazdy) w tydzień...

 

Póki co oglądam trzeci sezon Orphan Black (pod względem aktorskim to co robi główna odtwórczyni, to jest Mount Everest i wszystkie otrzymane nagrody dla najlepszej aktorki telewizyjnej - w pełni zasłużone.)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie się zawiodłam na 5 sezonie Gry o tron. Jak na razie to mało co się dzieje, a już 5 odcinków za nami. Nie wiem jak w 15 odcinków chcą dojść do zakończenia sagi. Pomijam już to, że z książką mało co ma wspólnego. Wczorajszy odcinek tylko szybko przejrzałam i nawet nie chce mi się go oglądać. Szkoda, bo wcześniej jakoś trzymali poziom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą, że film różni się kolosalnie od książki. Też jestem tego zdania, że z każdym odcinkiem jest coraz gorzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie się zawiodłam na 5 sezonie Gry o tron. Jak na razie to mało co się dzieje, a już 5 odcinków za nami. Nie wiem jak w 15 odcinków chcą dojść do zakończenia sagi. Pomijam już to, że z książką mało co ma wspólnego. Wczorajszy odcinek tylko szybko przejrzałam i nawet nie chce mi się go oglądać. Szkoda, bo wcześniej jakoś trzymali poziom.

 

I dlatego cieszę się, że jeszcze nie zabrałam się za książki (szczerze mówiąc, za serial też zabrałam się niedawno i w kilka tygodni doszłam do piątego sezonu), bo pewnie, zważywszy na to, że ponoć filmowcy coraz mniej liczą się z prozą Martina, to dostawałabym z nerwów apopleksji, widząc nagminne od nich odstępstwa. Zauważyłam, że wiele osób narzeka na sezon piąty, a ja właściwie nie potrafię, pewnie częściowo dlatego, że nie czytałam książek, a częściowo dlatego, że mam poczucie ciągłości, bo oglądałam wszystkie sezony pod rząd i nie czekałam jeszcze roku na jeden sezon (co zapewne podnosi też oczekiwania - jak z albumami NW i z wszystkim na co się czeka z niecierpliwością - im dłużej czekasz, tym większe masz oczekiwania)... czekanie tydzień na odcinek jest dla mnie katorgą teraz, bo przyzwyczaiłam się oglądać 2-3 odcinki dziennie, a teraz muszę czekać. Łe. Po roku czekania i lekturze książek zapewne i ja pomstowałabym na ten sezon. Jak poczytam trochę książek przez najbliższy rok, to zobaczymy jakie będzie moje zdanie o piątym sezonie (o ile go jeszcze będę pamiętać). W sumie, też mnie ciekawi jak oni zamierzają zmieścić jeszcze kolejne dwie (o ile się nie mylę) książki w kolejnym sezonie. Wiem, że potrafią zmieścić dwie w jednym, ale tu, w połowie piątego sezonu, nic nie zapowiada się na rychły finał. Jest tyle niedopowiedzeń (Bran? Ricon? Wasze wątki były nudne jak flaki z olejem, ale gdzie właściwie się podzialiście?), milion rozwijających się, ledwie co zaczętych wątków... jak oni chcą to zakończyć tak, żeby widz nie miał poczucia niedosytu, ciekawi mnie, bo, jakby nie patrzeć, wiele odcinków nie zostało. Chociaż gdzieś czytałam, że te pazerne filmaki nie chcą zabijać swojej złotej krowy i może przeciągną do 7 sezonów. A jeśli nie, to pewnie zrobią serię "big-boomów" i zakończą serię planowo po szóstym sezonie.

A tak w ogóle to... I'm in "Team Tyrion" i niech się nikt nie waży go zabijać, bo to byłby oficjalny koniec serialu dla Tai. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, na pewno to, że nie czytałaś książek ma wpływ na to, jak odbierasz serial. Czasem tak myślę, że chciałabym nie wiedzieć, co było w książkach, żeby się nie zastanawiać o co chodzi tym scenarzystom :D W 7 sezonów mieliby czas, żeby jakoś wszystko dopowiedzieć, ale myślę, że jednak nas zaskoczą różnymi wydarzeniami i jakoś się zmieszczą w 6. Tak się zastanawiam, że w tym sezonie chyba jakoś mało osób zginęło jak na razie, na pewno coś się szykuje w najbliższych odcinkach. Tyrion jest ulubionym bohaterem Martina, więc miejmy nadzieje, że szybko nie zginie (może nawet wcale?). Ja popełniłam błąd i baaardzo polubiłam Littlefingera i Joraha i teraz się o nich boję, będzie wielki płacz jak coś im się stanie :P

Jakoś zatęskniło mi się za Wikingami... Pora na rewatch! :D (Przecież sesja poczeka!)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sobie tv ogarniam z braku wifi w domu.

Znalazłem sobie fajne seriale:

Zagubiona tożsamość - :) jak wróci mi net na wifi, to go obejrzę od początku :)

Przekraczając granice - też spoko, chyba bardziej mi się spodobał, niż dotychczasowe kryminały :)

 

 

 

p.s.

to lista jest, więc nie nowe zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też ubolewam z powodu zamknięcia seansika.

Tak na pocieszenie to dodam, że chyba pod koniec czerwca ma wyjść 5 sezon Falling Skies :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie obejrzałem 8 odcinek 5 sezonu Gry o Tron. Wgniata w fotel, zdecydowanie najlepszy* odcinek sezonu oraz jeden z najlepszych z całej serii! Dopiero pod koniec wszystko nabiera tempa, ale myślę, że warto było czekać. ;)

 

 

* - dobra, wiem, że sezon się jeszcze nie skończył i za wcześnie na takie osądy, ale czy twórcy zaskoczą nas czymś na miarę wydarzeń z Hardhome?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kończą mi się seriale. Castle, Arrow, The Flash. Aktualnie oglądam: Gra o Tron, Big Bang Theory, Gotham. Sensik, skoro tam nie byłem, to strona kombinowana. Kojarzę stronkę, ale jeśli dobrze pamiętam, strona była płatna, albo ciężka w obsłudze, to nie żałuje tego. Szkoda mi scs.pl, a iitv.info "mam mieszane uczucia" :D, ale dało się obejść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.