Jump to content
Sølvi

Apocalyptica

Recommended Posts

Ale po czym wnosisz że kiepściutka?

Black to już nie to ...Kill'em..., And Justice..., Ride The..., to są płyty epokowe. Które zmieniły bardzo dużo w trash metalu.

Obecnie panowie grają to co chcą, stać ich na to, nagrywają filmy, ruszają w trasę gdzie publiczność kupując bilety via internet będzie mogła głosować na to co oni zagrają na poszczególnych koncertach. Oni są na tym etapie kariery że stać ich na koncert na Anarktydzie :D robią co chcą...mogą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekhem, to jest temat o Apo, a nie o Metallice. ;)

 

Ale nie po to się odzywam.

Otóż, wreszcie przesłuchałam calutką dyskografię Apocatyptiki i ogromnie żałuję, że jednak nie pojadę na ich koncert do Warszawy... No trudno. Z coverów moim ulubionym został Harvester of Sorrow (nie znam oryginału, ale wersja Apo jest świetna), z utworów napisanych przez Finów, to... nie wiem, może Ural. Wszystkie instrumentalne są genialne, z wokalem - już trochę mniej, ale też mi się podobają. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apocalyptica zagra dwa koncerty w Polsce -

08.04.2015r- Warszawa, Torwar

09.04.2015r- Kraków, Teatr Łaźnia

Wybiera się ktoś ? :D Ja muszę pojechać na krakowski koncert :3 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie miałam o to pytać, jeszcze nie wiem gdzie, ale wolałabym do Krakowa. ja muszę na 100% jechać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jedzie ktoś do Wawy? Ja bym się bardzo chętnie wybrała, żeby tylko z kimś...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jedzie ktoś do Wawy? Ja bym się bardzo chętnie wybrała, żeby tylko z kimś...

Ja jadę do Wawy ^^

Koncerty nie odbędą się w kwietniu, zostały przeniesione na październik :c

07.10 Warszawa

08.10 Kraków (nie jestem pewna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest takie genialne ♥ Włosy, wiolonczele (

:-D), zorza polarna, Finlandia, śnieg, Angry Birds... Czego chcieć więcej? :D

Także ten, należy się naszej Kostuni solidny kubek malinowej herbatki za wrzucenie tego utworu do "Czego teraz słuchacie"! :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apocalyptica zagra dwa koncerty w Polsce -

08.04.2015r- Warszawa, Torwar

09.04.2015r- Kraków, Teatr Łaźnia

Wybiera się ktoś ? :D Ja muszę pojechać na krakowski koncert :3 .

 

Wybieram się do Warszawy, październiku nadchodzę. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apocalyptica zagra dwa koncerty w Polsce -

08.04.2015r- Warszawa, Torwar

09.04.2015r- Kraków, Teatr Łaźnia

Wybiera się ktoś ? :D Ja muszę pojechać na krakowski koncert :3 .

 

Wybieram się do Warszawy, październiku nadchodzę. :D

Kuo, prawdopodobnie się spotkamy :333333

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszeliście nowej piosenki? :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apocalyptica, Shadowmaker Track Listing:

 

1. “I-III-V-Seed of Chaos”

2. “Cold Blood”

3. “Shadowmaker”

4. “Slowburn”

5. “Reign of Fear” (bonus track)

6. “Hole in My Soul”

7. “House of Chains”

8. “Riot Lights”

9. “Come Back Down” (bonus track)

10. “Sea Song (You Waded Out)”

11. “Till Death Do Us Part”

12. “Dead Man’s Eyes”

 

 

Read More: Apocalyptica: 'Shadowmaker' Track List + Song 'Cold Blood' | http://loudwire.com/apocalyptica-cold-blood-shadowmaker-track-listing/?trackback=tsmclip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apocalyptica... Kiedyś naprawdę bardzo ich lubiłam, bo mocno się wyróżniali. A teraz? Gdzie się podziały te wiolonczele? Zeszły gdzieś na drugi, ba! Na trzeci plan! Albo i dalej... Trochę szkoda :( Nie mówię, że ich utwory są złe, ale są po prostu takie normalne. Już nie rozpoznaję w pierwszej chwili, że to Apo właśnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo rozczarowana "Shadowmaker" utwór nie przypadł mi do gustu. :D Mam nadzieje że z resztą płyty będzie lepiej. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taka cichą nadzieję, że Corey Taylor i Apokaliptyka połączą siły. Chciałbym więcej takich piosenek w tym stylu. Tak samo chciałbym usłyszeć w jakimś albumie Jonathana Davisa z KoRna i naszego Nightwisowego Marco. :D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie, nie wiem czy dobrze trafiłem. Osiem lat temu dostałem w prezencie płytę Apocalyptiki miał być to album z 2005 roku, po rozpakowaniu okazało się że jest tam płyta z 1996 roku z coverami Metalliki, dostałem od kuzyna paragon, miałem wymienić ale tego nie zrobiłem. Słyszeliście może o podobnych przypadkach? Nic nie mogę znaleźć w necie. Pomóżcie. mihoo201@wp.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teledysk nawet mi się podoba, sam utwór też, ale powiedzmy sobie szczerze, że to nie są te wiolonczele za czasów PMBFC, IS Czy Cult.

Mam nadzieję, że album będzie dobry. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Nowy utwór Apo.

Nareszcie można posłuchać bez wokalu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo, to już jest ładne. To jest Apo, jaką lubię. I takie trochę mroczne momentami... Piękne ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię Apocalypticę. Szczególnie podobają mi się albumy Reflections, Cult i Apocalyptica, ale mam też wiele ulubionych piosenek z innych płyt. :)

 

A tak w ogóle, pewnie to już gdzieś widzieliście, ale nie zaszkodzi wrzucić. :) Z wywiadu ze strony Cult Of Apocalyptica, przeprowadzonego 17 września 2005 roku w Toronto, z Eiccą Toppinenem. :)

Ok. Możesz mi wyjaśnić tą scenę, kiedy wisicie do góry nogami, pod sufitem, nad Lauri'm i Ville?

E: Tak, to była jedna ze śmiesznniejszych rzeczy jakie musieliśmy zrobić, granie do góry nogami.

 

- Oh, naprawdę graliście?! Myślałam, że to efekt komputerowy.

E: Nie, to naprawdę my.

 

- (śmiech) Jak tego dokonaliście?

E: Mieli tam jakiś rodzaj drutów zawieszonych przez dziury i zostaliśmy tam umieszczeni..hmm..

 

- Na uprzęży?

E: Jak..jak się nazywa ta rzecz, potrzebna do wspinaczki górskiej?

 

- Tak, uprząż.

E: Tak, więc to mieliśmy założone pod ubraniem. A potem zniszczyli nasze spodnie, obcieli je, następnie przytwierdzili krzesła do sufitu. Więc krzesła były tam, przytwierdzone do sufitu. Wiolonczele były już tam wcześniej, powieszone tylko na kilku drutach! (śmiech) I wtedy nadszedł czas na nas - "Podnoszono nas coraz wyżej, wyżej i wyżej!!!! (obustronny śmiech)

"Do wiolonczel! Dosięgnijcie krzeseł!" To było naprawdę szalone. A później headbanging był okropny (śmiech) , ponieważ byliśmy do góry nogami - cała krew spływa Ci wtedy do głowy. Perttu zemdlał gdy kręciliśmy drugi raz. My z Paavo graliśmy w takiej pozycji około 5 minut. Perttu zdołał jedynie dwie, ponieważ za drugim razem zasłabł (śmiech). To bardzo trudne, gdyż dookoła nas było dużo światła z lamp, a my byliśmy do góry nogami, dodatkowo wykonywaliśmy headbanging, więc to było naprawdę szalone! (śmiech)

I to było bardzo trudne, ponieważ granie jest oparte na wadze Twoich rąk. A później bierzesz wiolonczele (zawieszony na suficie) i masz wrażenie jakbyś nigdy wcześniej nie grał na tym instrumencie! Ponieważ ciężar jest skupiony w złym miejscu. Więc to naprawdę dziwne! (śmiech)

:D

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie popatrzyłam na te liście fruwające po podwórku i mi się zebrało na słuchanie "Ruski". Jak jesiennie ♥

 

 

Btw, znalazłam kiedyś takie jedno fajne zdjęcie z Eiccą i Perttu i chyba cały czas go Wam nie pokazałam... A ono jest życiem :happy:

eicca-toppinen-perttu-kivilaakso--large-msg-119358936771.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.