Jump to content
Sign in to follow this  
xhonek

Eurowizja

Recommended Posts

Wiem, że to mało popularna forma rozrywki w środowisku trómetalowym. Niemniej jest tu ktoś, kto choć trochę się tym interesuje? Jakaś wymiana poglądów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś obejrzałam, bo "musiałam" (z przyczyn technicznych), śpiewała Górniak, więc dawne dzieje. Uznałam, że to tendencyjna zabawa (o podłożu politycznym również), wcale nie idąca w parze z rzeczywistym poziomem i aktualnie omijam szerokim łukiem lub - jak kto woli - "wisi mi to, albowiem nie wiem, kto, kiedy ani gdzie startuje. I dobrze mi z tą niewiedzą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni konkurs obejrzany wyrywkowo w 2006 roku za sprawą Dimy Biłana. Rosjanin zajął 2 miejsce piosenką "Never Let You Go", która podoba mi się do dziś. Nie oglądam podobnych spotkań od bardzo dawna, z reguły po jakimś czasie zauważam jakieś przypadkowe kawałki godne krótkiej uwagi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dima wygrał - w 2008 bodajże roku :) trzyma poziom :) ja Eurowizją umiarkowanie się ekscytuję - z przerwami od dawna - regularnie od 2008. Polska już drugi rok nie bierze udziału - po chyba ostatnim miejscu w pierwszym półfinale Eurowizji w 2011. Magda Tul - ta z ''Jaka to Melodia?''. Występ średni. Polityka? Zmienili trochę system głosowania - więc jest trochę bardziej wiarygodny. Ale swego czasu to była masakra xD no dobra - ja zabieram się za sluchanie perełki z właśnie 2011 - polecam Love In Rewind. Świetny, trochę folkowy kawałek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami pojawią się jakieś smaczki na Eurowizji, oczywiście nie mówię tu o rodzimych wykonawcach, bo jest to śmiech na sali. Z tego co pamiętam, to jedynie "ich troje" zbliżyli się do Górniakowej (ona 2, oni 7).

Na Eurowizji właśnie TaTu wykonały świetny utwór "ne ver ne boisa" (cyrylicą jest prościej pisać ;p),

"I love Belarus"- też świetne wykonanie, jeszcze Greczynka była Irena Papazopolulu (czy jakoś tak), wygrała ten konkurs w jednym z ostatnich lat, a jej kawałek wpadł mi w ucho na dłuższy czas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawniej oglądałam chętnie, ostatnią oglądaną przeze mnie Eurowizją była ta, gdzie wygrało Lordi w 2006r. Pamiętam, że to wydarzenie zrobiło na mnie sympatyczne wrażenie - wydawało mi się, że wszystkie rockowe dusze się zmobilizowały by pokonać lajtowe popowe kawałki :-D Chociaż nie zapomnę jak prowadzący, Cezary Orzech się zżymał wtedy, że piosenka fe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni raz oglądałem Eurowizję jak wygrał utwór z Turcji... To było dość dawno temu. :) Pamiętam, że słuchaliśmy wtedy nałogowo niektórych piosenek. :D Dziś praktycznie w ogóle się tym nie interesuję i nie oglądam (nie sądzę by się to w najbliższej przyszłości zmieniło).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj - to było 10 lat temu xD Ja to zacząłem oglądać w 2004 :D Ruslana dobra była!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio oglądałam Eurowizję, w czasie gdy występował zespół Lordi. Więcej grzechów nie pamiętam xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnią Eurowizję jaką oglądałam, była ta z Helsinek. Apocalyptica jako gość zrobiła świetne show :D

Teraz już nie oglądam Eurowizji, ale zawsze sprawdzam na jej stronie wykonawców, no i oglądam fińskie eliminacje, bo dużo dobrych wykonawców się tam przewija :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj - to było 10 lat temu xD

Jak ten czas szybko leci... :D

 

Jak myślicie - gdyby Nightwish dostał się wtedy na Eurowizję to by wygrał? W ogóle jakim prawem wzięli coś innego! :[

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam publiczność optowała za NW,ale jak się wszystko dalej potoczyło nie obserwowałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie!

Eurowizja to miejsce dla każdego rodzaju muzyki, o czym przekonują nas także Finowie (w nawiązaniu do tematyki forum).

 

Zbliża się Eurowizja 2013!

Czy masz już swoich faworytów?

Czy chciałbyś podzielić się przemyśleniami dotyczącymi tegorocznej edycji, porównać ją z całością Konkursu lub poprzednimi edycjami?

Czy Eurowizja ma jeszcze rację bytu?

Czy Eurowizja ma jeszcze znaczenie w świecie muzyki?

 

Zapraszamy na forum poświęcone Eurowizji: [ciach] :) (można też szukać po nicku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie oglądam. nie lubię. jedyne co mi się w eurowizji podobało to Lordi :P niestety nie oglądałam wtedy, ale dowiedziałam się trochę później i fajnie było ich posłuchać :) do tej pory lubię tą grupę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie oglądałam ale fińskich kandydatów co roku sprawdzam i w tym roku będzie kiepsko https://www.youtube.com/watch?v=FdU02F9lT2g.

 

Zawsze kibicuję Finlandii. Nieważne czy to sport czy Eurowizja czy cokolwiek. Polsce nigdy.

 

Ale jak słyszę to... coś, to wątpię, żeby zaszli daleko. Będzie cud jeśli nie zajmą przedostatniego miejsca. (Bo ostatnie jest zarezerwowane dla Polski)

 

W tym roku podoba mi się Dania. Takie trochę w stylu Florence Welch, może dlatego to lubię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie w domu oglądanie Eurowizji stało się swojego rodzaju tradycją : ) niestety poziom z roku na rok coraz gorszy :/ Polacy o ile mi wiadomo i tym razem nie startują... może i dobrze? Ciekawe czy będą emitowali relacje tegorocznej w TVP...

 

Z ostatnich dwóch lat ani jeden kawałek nie pozostał w mojej pamięci.

Z wcześniejszych to wiadomo - Lordi, wtedy po raz pierwszy ich usłyszałam.

 

A pamiętacie to?

[video=youtube]

Jakby się z serialu Xena urwali : D Ale kawałek godny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem poruszyć temat Eurowizji :D Kto oglądał? Jacy faworyci? Zadowoleni ze zwycięzcy? Ja osobiście nie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.