Jump to content
beatag60

Prezenty

Recommended Posts

Chociaż ogólnie cieszy mnie każdy prezent, to wolę przedmioty hand made, zrobione własnoręcznie przez osobę obdarowującą.

Co lubię dawać? Staram się wczuć w osobę, którą obdarowuję, wybrać coś jej, a nie mi na jej miejscu, sprawiłoby radość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znoszę tzw. bibelotów. Dostaniesz, postawisz i patrzysz jak zbiera kurz.

Upominek powinien być praktyczny i trafiający w gust obdarowywanego inaczej uważam, że jest podarunkiem " na siłę".

Jeśli już nie masz pomysłu to lepiej zrób swoje małe popisowe danie, albo zwyczajnie podaj kwotę jaką chciałbyś wydać na prezent:)

W zwyczaju moich znajomych było pytanie: co chciałabyś dostać na imieniny? Wtedy wymieniałam i każdy mógł dostosować do swoich finansowych możliwości. Dziś bardzo cenię jak mój gość przyniesie jedzonko przygotowane przez siebie np. sałatkę- taka opcja króluje w moim gronie od wielu lat. Ma to swoje plusy: solenizant nie napracuje się w kuchni i padnięty nie siada za stołem tylko wyluzowany cieszy się spotkaniem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dopiero co przeszłe Święta zrobiłam (ja - projekt, drukarnia resztę :P) kalendarz z kartami na 12 miesięcy, każdy oddzielnie, ze zdjęciami (również własnoaparatowo wykonanymi ;)), na których uwiecznione zostały pewne stworzenia, odpowiednio do pory roku...

 

Od mamy dostałam z kolei własnoręcznie przez nią zrobioną serwetę na mój okrągły stolik, etc. Z kolei Cioci, na urodziny wyhaftowałam (na zamówienie) obrus, a drugiej komplet serwet z monogramem.

 

Świąteczne "listy zamówień" z uwzględnieniem możliwości finansowych też u nas chodzą ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie funkcjonuje to tak, że dostaję fundusze za które sam sobie coś kupuję, a ja z kolei pytam co kupić mamie :)

 

@margoQ

Ciekawy pomysł z tym kalendarzem. Zdjęcia robisz sama? Ile Cię coś takiego wynosi?

O podobnym pomyśle czytałem w jednym z opowiadań Klnga ("N"). Gość robił zdjęcia, pod koniec roku wybierał najlepsze, zamawiał z nich kalendarz w iluśtam egzemplarzach po czym rozdawał je znajomym.

 

Ja przeważnie wolę dostawać, a także kupować rzeczy praktyczne (o ile decyzja należy do mnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@margoQ

Ciekawy pomysł z tym kalendarzem. Zdjęcia robisz sama? Ile Cię coś takiego wynosi?

Koszt to jakieś 19 zł (zależy od wielkości).

Zdjęcia robię sama, wybieram najlepsze i robię projekt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja lubię dostawać , jak małe dziecko, słodycze oraz wszelkiego rodzaju czekoladę :) A skolei nie znoszę dostawać tak znawych "durnostojek" czyli jakichś dekoracji w stylu posążków, słoników itp itd które to niby ładnie miałby wyglądać na meblach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uwielbiam dawać prezenty, ale tylko tym , których znam na tyle, by mieć pewność, że prezent będzie się tej osobie podobał, trafi w jej gust.

Gdy sama dostaję prezenty zazwyczaj bardzo wiele mówią mi one o osobie obdarowywującej, o jej stosunku do mnie. Uwielbiam kwiaty, perfumy, biżuterię i książki... ale jest na świecie na prawdę niewiele osób które z tego typu prezentami trafią w 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezenty jedyna rzecz której nie nawidze dostawać a kocham dawać i widzieć uśmiechnięte twarzyczki.

Jedna rada jak ktoś mnie lubi nie dawać PREZENTÓW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie cierpię ubrań :D nie chce żadnych biletów, kuponów.

A są takie które mają związek z naszym hobby czy poglądami, trzeba pilnować co się daje.

A z prezentem trzeba trafić, ale milo jest dostawać, kasa też fajny prezent, ale zależy od kogo :)

Dawać czy dostawać najlepiej to własnoręczne, zawsze docenisz poświęcony czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Najlepszy prezent jaki dostałam, to płyta. Na urodziny co roku dostaję słowniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Glany sobie kup. Wtedy będziemy mogli zrobić zbiórkę na sznurówki dla Ciebie :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba też wiedzieć gdzie je kupić :P W Katowicach nie ma. W Jaworznie, w Chełmku, w Oświęcimiu, w Chrzanowie, w Trzebini, w Mysłowicach nie ma. Do Krakowa jakoś nie mam okazji jechać. Jeszcze jakieś pomysły? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

o.O idź do pierwszego lepszego centrum handlowego i szukaj HD (Heavy Duty) bądź też na jakieś targi i szukaj glanów Steela :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko piękne, tylko trzeba się ruszyć i pojechać do Krakowa. Może przy okazji ktoś też się wybierze? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

lubię prezenty Hand Made. dostawa i dawać. ale tylko takie, które mogą być w jakiś sposób wykorzystane. Lubię dostawać płyty i książki, ale muszą być trafione :P byle nie kosmetyki i bibeloty.

 

edit: Invidia, mam do sprzedania glany HD, 20 dziurek, rozmiar 41. ale bez sznurówek - musiałabyś o jakąś zrzutę na forum poprosić :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro Dzień Dziecka. Czy pamiętacie jakiś wyjątkowy upominek, który dostaliście tego dnia? I dla odmiany prezent, który Was bardzo rozczarował?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok temu na Dzień Dziecka pojechałam na NW do Warszawy :) ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ma ktoś może pomysł na prezent na osiemnaste urodziny mojej siostry? Myślałam już o książce, ale ona nie czyta Płyty też nie chce. Coś pożytecznego i zabawnego. Lubi psy i medycynę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze? jak nie wiem co kupić to wolę dać pieniądze ;) przynajmniej unikam nietrafionego prezentu ;) na 18 urodziny pasują też prezenty humorystyczne ;) na przykład mała buteleczka wódki schowana w "Panu Tadeuszu" ;) ciężko coś doradzić nie znając takiej osoby, problemem jest kupienie prezentu dla kogoś, kogo się zna, a co dopiero dla nieznajomej osoby ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za każdym razem dostaję pieniądze. Niby fajnie, ale przez to muszę je oddawać bratu mam jeszcze dług 136 zł. Zgroza. To ja już wolę jak mi płyty kupują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.