Jump to content
beatag60

Czego sie boimy?

Recommended Posts

Dla mnie poza tasiemcami ( zwłaszcza te, które atakują mózg i mięśnie ) przerażają mnie choroby wywołane przez grzyby. Lekarze często ignorują grzyby i przepisują antybiotyki na wszystko a one grzybów nie zabijają. Grzybicę można leczyć całe życie i jej nie wyleczyć. Na zajęciach pokazywali nam zdjęcia takich przypadków ekstremalnych, gdy ktoś zaniedbał leczenie - to było straszne. W ogóle te wszystkie zarazy, pasożyty są straszne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to sie boje wysokości i pajakow lecz tak nie chetnie napisze ze od kiedy znow zaczelem sie interesowac zjawiskami paranormalnymi to odnosze wrazenie ze w kazdym kącie na mnie cos czycha :undecided:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy zauważyliście ( może tylko ja mam te wrażenie), że boimy się tego, czego nie widzimy? Co tylko możemy sobie wyobrażać?

Kiedyś uświadomiłam sobie, że jakby stał obok mnie jakiś duch czy potwór, to mniej bym się bała, niż żeby coś postukiwało, pojękiwało w nocy.

Ale w książkach właśnie tak jest utrzymany klimat horroru :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tego stukającego czegoś nie widzisz, Twoja wyobraźnia ma dużo większe pole do popisu po prostu :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wyobraźnia robi nam figla i pokazuje najgorszy scenariusz. Ale należy pamiętać, że to służy do tego by z tym sobie poradzić. I należy pamiętać o tym, że po za tym najgorszym scenariuszem jest ten najlepszy.

Jedno może być problemem, co jeśli będzie gorzej?

Trzeba wiedzieć strach ma nie jedno oblicze

Dekoncentracja, gdy pojawia się coś, nagle i skoczy nam ciśnienie. To raczej kończy się na dezorientacji, mimo że symptomy są podobne.

Tymczasowy - pewne miejsca sytuacje wywołują strach.

Życiowy - coś co zwykle siedzi w głowie. Między innymi strach przed rzeczywistością, normalnym życiem.

Przed tym jaki świat jest (jak dla mnie ludzie specjalnie nie dbają o świat, czy społeczeństwo) obaw przed tym, że świat jest spaczony złem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wyobraźnia robi nam figla i pokazuje najgorszy scenariusz. Ale należy pamiętać, że to służy do tego by z tym sobie poradzić.

Heh, przypomniało mi się, jak mój znajomy radził mi, że kiedy jestem późno wieczorem sama w domu i ktoś dzwoni do drzwi, powinnam, zamiast wyobrażać sobie jakiegoś mordercę, porywacza czy innego złodzieja, wyobrazić sobie, że mam w ręku wielki, magiczny miecz mocy i morderca może mi skoczyć. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdzie bejsbol w domowym ekwipunku :D Albo zrobić jak Kevin i po rozświecać cały dom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mechanizm obronny, który pozwolił naszemu gatunkowi przetrwać. Gdy coś słyszysz, nie wiesz co to, nie widzisz tego, to uciekaj, bo to może cię zabić!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ze strachem trzeba walczyć. Bo nie było by nas tu, to ewolucja. A czasem lepiej uciec, uniknąć czegoś lub ukryć się. Tylko że jeśli wiecznie uciekamy, unikamy i ukrywamy się, to nie będzie życia. Strach nas może czegoś nauczyć, strach nie powinien nas ograniczać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strach jest rzeczą normalną. Ja boję się pająków i tego że będę sam że nie znajdę osoby która zrozumie w jakiej sytuacji się znalazłem!!! - Dziwne?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.