Jump to content
beatag60

Poboczne projekty członków NW

Recommended Posts

Jaki poziom wirtuozerii przedstawiają w projekcie NW- wiadomo, lubimy:)

Wklejajmy info: zdjęcia, filmy i komentarze o gościnnych występach czy udziale członków NW w działalności innych kapel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

601065_564767503551497_1633665962_n.jpg

 

Empuś z chłopakami z zespołu Brother Firetribe (uboczny projekt EV). Czy ktoś ich słuchał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to jest taki temat :D

Niepotrzebne w takim razie było mój oddzielny o For My Pain...^^

Słuchałam, ale zaczęłam nieszczęśliwie od kawałka z Anette, który mocno mnie uprzedził.

Ogólnie pozytywna, lekka muzyka, miła dla ucha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to jest taki temat :D

Niepotrzebne w takim razie było mój oddzielny o For My Pain...^^

Dobrze, że założyłaś :) Tutaj możemy porozmawiać o tych projektach ogólnie a w tamtym wątku bardziej zagłębić się w dany prodżekt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Inne projekty, tak?

Projekt byłej wokalistki:

Tarja.

Co tym sądzicie? Moim zdaniem ona się świetnie sprawdza w balladach, np. "Minor heaven".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brother Firetribe owszem, znam. Fajnie, przyjemnie grają, utwór z Anette też mi się podobał, chociaż mają kilka fajniejszych.

 

Jeśli już chodzi o ich poboczne projekty no to oczywiście Marco i Tarot, Northern Kings ( którzy 'dali mi' coś czego bardzo mi brakowało, niesamowicie mi się podobają metalowe aranżacje starych przebojów, a te ich głosy ... Hietala, Ahola, Leppaluoto - czy jak się to tam pisze, no i Kakko - uwielbiam;D) , pominąc też nie można Sapattivuosi i ich coverów Black Sabbath.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Anette cudownie wykonała utwór "October & April" z The Rasmus ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne mniej znane projekty członków NW to metal--opera Aina (autorstwa Amandy Somerville)

 

:Emppu wystapił na gitarze w kawałku "Rebellion" w którym śpiewa Glenn Hughes

 

:Marco natomiast zaspiewał w utworze "Oriana's Wrath"

 

http://www.youtube.com/watch?v=JMdsCchwCEU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erno udzielał się od 2002 do 2004 roku w power metalowym zespole Altaria. Wraz z Emppu zespół zdążył nagrać jeden album- Invitation. Później odszedł z zespołu bo był zajęty nagrywaniem piątego albumu Nightwish.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne mniej znane solowe dokonania to składanka Nuclear Blast All Stars a tam Marco i utwór Inner sanctuary

, autorem muzyki jest lider Rage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespołem w którym także udzielali się członkowie NW jest Sethian. Stałym członkiem grupy był Jukka, natomiast Tuomas muzykiem sesyjnym grającym na klawiszach. Kolejny Nightwishowy akcent to wokalista grupy Tapio Wilska (znany z Oceanborna) który pokazuje tutaj swoją totalnie inna stronę.

8a6v.jpg

 

 

Ten kawałek na przykład to taki 50% Nightwish bo dwóch z czterech członków zespołu w nim gra. Jukka i Tuomas który ma też swoją krótką solówkę na klawiszach. Wilska na wokalu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czuć w solówce "Wanderlusta" i "The Pharaoh Sails to Orion". :) Całkiem, całkiem utwór - nie słyszałem go nigdy wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sethian - Blood Calling - moja wybredna dusza kazała mi odtworzyć ponownie, bardzo fajne:)

Marco Hietala - Inner Sanctuary - takie tam, czasem do odsłuchania.

Aina - oriana's Wrath - tu Marco pokazuje co potrafi, świetny kawałek.

Aina - Rebellion - fajny klimatyczny utwór, Empusiowe granie jest oki.

Last Breath Of Love- tu świetne wykonanie Marco, ogólnie podoba mi się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 1999 roku Tuomas zagrał na klawiszach na całym albumie

Furthest Shore - Chronicles of Hethenesse Book 1: The Shadow Descends, mimo wszystko brzmi dość charakterystycznie dla siebie :)

http://www.youtube.com/watch?v=6rt7lbv6Opc

 

Dużo większym białym krukiem jest fakt że w 2004 zagrał na płycie „Manimal” Suburban Tribe w kawałku Drowning, bo ten zespół jest dość odległy od tego co robi na codzień :D

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu ton suchego info tu wrzucać bo jednak tu dyskutujmy natomiast całe bardzo szczegółowe opracowanie solowej działalności w różnych projektach (w jakim utworze, gdzie, u kogo i w jakiej roli) znajdziecie już przy każdym członku na stronie :).

Jest tego naprawdę sporo, niektórzy mają po kilkadziesiąt projektów w których brali udział. Poza jakimiś rzadkościami typu tam gdzie Tuomas gra na saksofonie/gitarze to większość jest do odsłuchania na youtube czy innym serwisie z muzyką także śmiało słuchajcie i dzielcie się z nami swoimi opiniami :)

 

Jedną z miłych rzeczy które lubię posłuchać jest na przykład power metalowe Virtuocity i Marco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorwałam taką perełkę:) Projekt sprzed 1997 roku, w którym bierze udział Jukka, Sami i Emppu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolutna perełka! Emppu pokazuje tutaj swój prawdziwy warsztat, którego część fanów nie docenia. W NW gitary nie są najważniejsze, więc nie ma miejsca na super-solówki.

 

Ciekawe kto jest autorem tej kompozycji? Czuć inspirację Stratovariusem i tak jakby jakąś rosyjską pieśnią ludową... No cóż, rodzinne miasto NW niemal graniczy z Rosją. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolutna perełka! Emppu pokazuje tutaj swój prawdziwy warsztat, którego część fanów nie docenia. W NW gitary nie są najważniejsze, więc nie ma miejsca na super-solówki.

 

Nie że nie docenia tylko nasz drogi Emppu usiadł sobie na laurach i sądzi że nie musi już swoich umiejętności trenować. Przykłady Once i Oceanborna pokazują że gitarzysta zespołu jak chce to potrafi. Niestety nagranie sprzed prawie 16 lat to jedno, a niemożność odegrania solówki do SLS przez połowę trasy to drugie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kto jest autorem tej kompozycji?

 

Z tego co mi wiadomo, to choć cięzko w to uwierzyć to głównym autorem jest Emppu ;).

Nagranie pochodzi z albumu Jimmy (The Bluesman) Lawson & Friends: Play That Funky (Humppa) Music z 1996 roku. Tuomasa na tym nagraniu nie ma, ale też wystąpił na tej płycie tyle że na.. saksofonie ;).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Oo, a mówiłam, że Tony będzie jednym z wokalistów! Ha! :-D Ale co tam robi bandżo? Będzie zabawnie! Znamy tytuł jednego tracku - to już coś... i musimy czekać na teledysk gdzieś do stycznia. Świetnie... znowu czekanie. Zestarzeję się od tego. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.