Jump to content
Sign in to follow this  
Maciek

Lacrimosa

Recommended Posts

Cięższe? Mi osobiście wydaje się porównywalne do "Lichtgestalt"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No fakt może sam przester gitary jest podobnie cięzki ale Lichtgestalt jednak po mocnym poczatku cały środek ma balladowy, więc ogólnie za bardziej metalową uwazam Revolution ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Up Up!

(Nastawiłam się na napisanie w temacie do tego stopnia, że prawie sobie konto zablokowałam, bo ciągle w nazwie użytkownika wpisywałam "Lacrimosa" :D).

Ostatnio z Lacrimosy sięgam najczęściej właśnie po Revolution i mmmmroczne Fassade (Aporpos trójeczki Stille-Elodia-Fassade Millla pomijając moją bardzo "udaną" argumentację, sprawdziłaś już sobie całą ;) ?)

 

A sama Lacrimosa jest w rewolucyjnej formie :D Miałam ich przyjemność widzieć na ostatnim Castle ♥ Widać było po nich, że świetnie się z nami bawią, idealnie wpasowali się w klimat, a przepływ emocji między zespołem, a fanami jak na tego typu festiwal był wręcz niesamowity.

Nie wiem jakim cudem oni selekcjonują te utwory, bo ciężko się wybiera najlepsze z najlepszych, ale było Alleine Zu Zweit, perełka Annie, czyli Not Every Pain Hurts

(choć bardzo bardzo liczyłam na to, że pojawi się Senses, które może jest troszkę inne od reszty utworów z Fassade, bo napisała go Annie, ale idealnie wpasowuje się w klimat płyty, takie rozmarzone, eteryczne...). Tilo parę razy chwycił za gitarę, ale nie wiem czy jego zmagania, oprócz atrakcji wizualnej miał nam coś więcej pokazać :D

Sam koncert przyrównałabym do bombonierki, gdyż z każdym utworem-czekalodką, można było odkryć kolejny rąbek tajemnicy, ale na moje Lightgestalt musiałam czekać cały koncert, choć z jednej strony to może i dobrze, bo napięcie się budowało niesamowicie.

Ogólnie chyba w Polsce lepszej scenerii jak zamek w Bolkowie nie ma dla tego zespołu, a i sam zespół pokazał, że jest idealnym zwieńczeniem 20-lecia festiwalu ;)

 

Link do setlisty(Copycat nie było z powodu opóźnienia^^).

http://sv070.sendspace.pl/cache/img/2013/07/17/2c/da2e7339945e4df60ff5dcc.450x450.jpg

Lightgestalt (z bisu)

http://www.sendspace.pl/file/7c226b2e8e937b91baeb358/lac-cp-2013

 

Zdjęcie na deser :D

uwu0.jpg

(P.S. Stay dark! :D )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Zgiń i przepadnij moja jasna strono... Czemu nie pisałaś, że jedziesz? Byś mnie zabrała ;___;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeej, dzięki temu Twojemu nowemu avatarowi moja ciemna strono nie rozpoznaję, co jest napisane przeze mnie czasami :happy:

 

A odpowiadając na pytanie:

Bo nie byłam pewna, czy się uda wszystko ugrać, nie miałam urlopu, żeby pojechać na cały festiwal, więc wszelkie PKSy/PKP odpadało, właściwie byłam pewna, że jadę, dopiero gdy się dogadałam z szefem rano w piątek, że się urywam wcześniej, aby się wyrobić z kierowcą ^^

Bynajmniej za rok też się wybieram, mam nadzieję, że na całość, bo chodzą słuchy, że pojawi się.... Draconian ♥ !

 

Tak w ogóle nie wiem, czy wiecie, ale Tilo niedawno obchodził urodziny (10.07), więc przy okazji zostały odśpiewane dla niego życzenia :D Mam nadzieję, że się niedługo z nimi zobaczę ponownie. Wszystkich, którzy nie znają, zapraszam do zapoznania się z twórczością tego niepowtarzalenego zespołu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem sobie ostatnio ułożyć top 10 Lacrimosy, oczywiscie zadanie niewykonalne. Ale ku mojemu zdziwieniu według lasta (a przecież last się nie myli :P) najczęsciej słuchanym ostatnio przeze mnie utworem jest kawałek którego nie ma na żadnym albumie i jest tylko b-sidem :D

 

[video=youtube]

Teoretycznie mają 50 lepszych kawałków i bogatszych ale mam do tego słabość, duża dynamika jak na nich, maidenizujące fragmenty, sprawiają że o mimo że to tylko bonus to słucham go tak często ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Wg mojego lasta najczęściej odtwarzam Alleine Zu Zweit (jest to najczęściej odsłuchiwany utwór w ogóle xD) oraz Lichtgestalt :D

 

Aktualnie przesłuchuję całą dyskografię po raz drugi w poszukiwaniu jednej piosenki, ale ni cholery nie mogę jej znaleźć... Pewnie jest na jakimś singlu i nie została wydana na żadnym LP, albo coś w tym stylu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm przesłuchałam wreszcie na spokojnie tej tak bardzo polecanej przez Simo piosenki - Alleine Zu Zweit. Nie dla mnie. Wokal tego pana wcale do mnie nie przemawia... Może za słaby dla mnie? Nie wiem, ale muzycznie bardzo fajne. I pani też ładnie śpiewa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przepadam za Lacrimosą. Czemu? Bariera jezykowa jest dla mnie nie do przejścia. Gdy próbowałam przesłuchać "Elodię" poddałam się po 20 minutach. Nienawidzę niemieckiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie też jakoś strasznie gryzie ten niemiecki... U Rammsteina mi pasuje, u Lacrimosy - niestety niekoniecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Facebooka Lacrimosy - So today I can tell you that the new Lacrimosa song is all in all recorded and the mixing starts now... Zapowiada się chyba nowa płyta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kategoria album of the year 2014 będzie miała bardzo silnego kandydata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pewnie niektórzy już wiedzą, owe prace które Tilo ogłaszał na fejsie, okazały się nie albumem, lecz Ep-ką „Heute Nacht”, która wyszła na święta i to tylko w limitowanym nakładzie. Zawiera ona utwór tytułowy. Plus kawałek Morning Glory w nowej wersji (stara też jest, a była ona meksykańskim bonusem do Revolution) oraz jeden kawałek live.

Na razie słyszałem tylko fragment trwającego ponad 7 minut utworu tytułowego i moje skojarzenia biegną w kierunku Fassade, a nawet do płyt wcześniejszych.

 

Ep-ka to jest również zapowiedź, tego co nas czeka w tym roku od Lacrimosy. Ma być ponoć nowe wydawnictwo koncertowe CD/DVD. No cóż, po Lichtgestalt na następną płytę trzeba było czekać 4 lata, wygląda na to że teraz też poczekamy do następnego roku albo nawet dłużej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Because we want to celebrate the 25th birthday of LACRIMOSA on time: our new studio album will be released on 06 NOVEMBER 2015!

Byle do listopada ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

No proszę. :) Ten rok na pewno będzie udany muzycznie, gdy kolejny gigant szykuje swoje wydawnictwo. Nie zdziwię się, jeśli wyjdzie majstersztyk, szczególnie że ostatni krążek był jednym z najlepszych w bogatej dyskografii Lacrimosy.

Czekam co messer Tilo wymyśli, a że jest geniuszem kompozycji i aranżacji, to jestem spokojny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktos przegapił, to Tilo podał jakiś czas temu tytuł, okładkę i tracklistę z długościami utworów.

d7lp2djmb943_t.jpg

 

01. „Mondfeuer“ 15:15

02. „Kaleidoskop“ 06.16

03. „Unterwelt“ 03.50

04. „Die unbekannte Farbe“ 05:35

05. „Der Kelch der Hoffnung“ 03:24

06. „Thunder and Lightning“ 03:55

07. „Tränen der Liebe“ 06:39

08. „Der freie Fall – Apeiron, Part 1“ 06:17

09. „Keine Schatten kehr“ 02:28

10. „Apeiron – Der freie Fall, Part 2“ 09:07

 

Otwieranie albumu kolosem, to rzadkość (nawet jeśli wspomnimy DPP). Zobaczymy na początku listopada, jak się krążek prezentuje nie tylko na papierze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lacrimosa będzie headlinerem tegorocznej edycji festiwalu Ino-Rock - 27 sierpnia w Inowrocławiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16602715_10154122267242001_4333219548803817378_n.jpg?oh=7e4a29f7dbf883e5bd6007f90340b148&oe=594BFD92

 

Takie info podał Tilo na FB. Nie wiadomo, czy chodzi o nowy album studyjny, czy koncertowy z orkiestrą symfoniczną (tak może sugerować okładka). Jednak niewątpliwie będzie to zaproszenia na muzyczną ucztę dla wielbicieli rocka/metalu i symfoniki - warto czekać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.