Jump to content
beatag60

Muzyczne dusze o NW

Recommended Posts

Czyli wklejamy propozycje coverów utworów NW, i te udane i koszmarne też i komentujemy- jeśli chcemy;)

Dwie propozycje od wokalistki lubelskiego zespołu TRAP:

http://choinka1410.wrzuta.pl/audio/9Qyh7PSSVvB/nightwish_-_kuolema_tekee_taiteilijan_wyk._a._sobczak-choina

http://w783.wrzuta.pl/audio/6XlK60705Jv/amaranth_nightwish_-_wykonanie_a._sobczak-choina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beatko, wrzuta nie lubi mojego internetu (albo odwrotnie). W ogóle nie mogę wczytać odtwarzacza. Poczekam na przypływ transferu - może wtedy będzie lepiej? :)

 

W internecie jest pełno świetnych coverów NW. Rzadko który zespół może się pochwalić tyloma "naśladowcami". :)

 

Ze swojej strony polecam:

- Bless The Child w wersji orkiestralnej... nie jest to wersja oryginalna tylko czyjaś interpretacja, świetna zresztą:

http://www.youtube.com/watch?v=ltlqIpF0l-k&feature=related

- ten sam autor, tym razem Gethsemane (również świetne):

http://www.youtube.com/watch?v=S2CgIslVmlQ&list=UUNDI_-yDAY8cD26aoIdfPXQ&index=7

Share this post


Link to post
Share on other sites

margo Q, to Vecordia z Magdą w Lublinie w 2011- cover miły dla ucha:)

Kolejna moja propozycja z ciekawym wykonaniem:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak świetne :), widziałem kiedyś nagrania tego kolesia. To tylko potwierdza że melodie Tuomasa mają bardzo klasyczne źródła i na samym pianinie brzmią bardzo dobrze.

 

A nie wiem czy słyszeliście "Moondance" grane przez orkiestre? (postaram się to znaleźć) normalnie się czułem jakbym słuchał kompozycji jakiegoś Mussorgskiego , serio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie wiem czy słyszeliście "Moondance" grane przez orkiestre?

Niestety nie, ale właśnie odnalazłem kolejny cel w życiu - posłuchać tego utworu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cover, czy też wykonanie Wish I Had An Angel podczas jednego z fińskich teleturnieji :D

Nie wiem, co to za pani śpiewa, ale wyszło jej dobrze, w ogóle Ari Koivunen nawet nieźle tu wypadł moim zdaniem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny cover! Wokalistka śpiewa to nie gorzej od Tarji. :) No i solówka na gitarze... super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaktuska Ari Koivunen :) ?

Wygrał idola w Finlandii swego czasu, ale nie pamiętam, który to był rok. (chyba 2007).

Nagrał po nim parę płyt, a teraz jest wokalistą w Amoral ^^ Chociaż dla mnie jego solowe dokonania są milsze dla ucha.

Zobacz sobie:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angels Ariego jest przesympatyczny, czasem wracam do tego sentymentalnego kawałka ,a może wątek o Koivunenie- ktoś chętny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up Ja :D (ale ja bym mogła założyć o bardzo wielu wykonawcach/zespołach rodem z Suomi, więc trzymam się już grzecznie w ryzach, przynajmniej na chwilę obecną xD).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angels Ariego jest przesympatyczny, czasem wracam do tego sentymentalnego kawałka ,a może wątek o Koivunenie- ktoś chętny?

 

Nie znałam go do dzisiaj.. i chyba właśnie się zakochuję w jego głosie

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale ja bym mogła założyć o bardzo wielu wykonawcach/zespołach rodem z Suomi' date=' więc trzymam się już grzecznie w ryzach[/quote']

 

Chętnie poznam coś nowego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnie wideo

to tak sobie śpiewał, nucił

przedost wido

eno , eno :)

bardzo dobre nagranie oczywiście, ale jeśli mam to uznać za oryginał to refren był inny, tony,

klawisze nie zawsze wydawały właściwe dźwięk,

a skąd te skrzypce?

gra 9/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Genialny cover Storytime na pianinie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.