Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Once Upon a Nightwish – pełne polskie tłumaczenie

Recommended Posts

Mamy dla Was wyjątkowy prezent Świąteczny, nad którym pracowaliśmy wiele, wiele miesięcy!

Oddajemy w Wasze ręce pełne polskie tłumaczenie oficjalnej biografii zespołu Nightwish "Once Upon a Nightwish" :)

 

Przede wszystkim chciałbym podziękować @Evi, która nadzorowała ten projekt, angażowała i motywowała tłumaczy oraz sama przetłumaczyła najwięcej stron. :)

Otrzymaliśmy też ogromną pomoc od @PaulaEija, która nie tylko przetłumaczyła wiele stron, ale także zajmowała się korektą oraz wspierała nas merytorycznie i językowo.

Lista osób, które pracowały na nasz wspólny sukces:

  • Evi,
  • PaulaEija,
  • hietAla,
  • Sami,
  • Arrow,
  • Adrian,
  • Milla,
  • Eclipse,
  • Spectrum

 

Dziękuję Wam za trud i poświęcony czas! :) Jestem dumny, że mieliśmy okazję współtworzyć ten projekt!

 

Przekład znajdziecie na tej stronie: http://nightwish.pl/once-upon-a-nightwish

 

Życzymy miłej lektury!

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za to tłumaczenie ::) Widać, że istnieje jeszcze grupa ludzi, którzy są w stanie zjednoczyć się, zawziąć i stworzyć coś dobrego dla innych. High five Dreamersi, dobra robota :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy, gdzieś już wam pisałam, że mam ochotę was tak mocno, mocno przytulić? :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem dumna z całego zespołu :)! Wszyscy, którzy tłumaczyli, włożyli w to nie tylko mnóstwo wolnego czasu i wysiłku, ale również dużo serca i determinacji! Bo to nie była łatwa sprawa! Ale dotrwali do końca, by właśnie teraz ofiarować wszystkim najpiękniejszy prezent :-D! Za to jestem pełna podziwu i mam wielki szacunek do osób zaangażowanych w ten projekt! Świetna robota, kochani! Z całego serca gratuluję! To Wasz olbrzymi, wspólny sukces :)!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z całego serca dziękuję wszystkim,którzy poświęcili swój cenny czas i energię na przetłumaczenie biografii zespołu :)! Jesteście naprawdę wielcy! Wielkości podjętego przez Was przedsięwzięcia oraz energii jaką w to włożyliście nie da się opisać słowami. Jeszcze raz dziękuję za tak piękny gest! Z całego serca życzę Wam jeszcze wielu tak olbrzymich sukcesów :)!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak mam wyrazić swoją radość! Jesteście niesamowici, dziękuję Wam wszystkim za trud ♥ Wczoraj doszłam do 10 rozdziału :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak nie umiem ubrać w słowa rozpierającej dumy, satysfakcji i wdzięczności- pięknie dziękuję za olbrzymią pracę, determinację i gratuluje kochani!:)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy zaangażowani w proces tłumaczenia zasługują na wielkie świąteczne ciacho! :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapitalnie! Długo czekałem na jakieś tłumaczenie i o to jest! Dziękuję za cudowny, prezent świąteczny. Podziwiam Was za pracę i pasję włożoną w biografię. Forumowa ekipa potrafi uszczęśliwić człowieka:-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani! Choć jeszcze nie czytałam Waszego tłumaczenia biografii NW (zaraz wyjaśnię dlaczego), przyłączam się do gratulacji i podziękowań, które Wam się należą za trud, jaki włożyliście w pracę nad przekładem. Wyznaczyliście sobie niełatwy cel, który udało Wam się osiągnąć dzięki wspólnej pasji, poświęceniu i determinacji. Bardzo pozytywna, budująca inicjatywa zakończona wspólnym sukcesem – oby tak dalej!

Kusi mnie to Wasze wspólne dzieło już od dawna. Przeczytałabym je z największą chęcią już teraz, ale...  Właśnie. Kilka lat temu postanowiłam sobie, że zdobędę tę biografię i spróbuję przebrnąć przez nią najpierw w wersji angielskiej (odezwał się we mnie filolog-samouk, który lubi stawiać sobie wyzwania – już tak kiedyś czytałam „The Lord Of The Rings”, ze słownikiem w ręku i zeszytem do zapisywania słówek). Mam do Was w związku z tym pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie i za ile można owe angielskie tłumaczenie nabyć w cenie, która nie zwali z nóg? Ta książka była jednym z moich gwiazdkowych życzeń w zeszłym roku, ale koszty zamówienia na Amazonie razem z przesyłką do Polski oscylowały wokół 600 zł i musiałam dać sobie spokój. Chwilowo...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo ciężko jest to teraz dostać... pozostaje chyba tylko śledzić aukcje i czekać na okazję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi, marii, dziękuję za podpowiedzi. Domyślam się, że to lektura niełatwa do zdobycia, ale nie zamierzam się poddawać ;) Poczekam cierpliwie, może jakaś okazja się trafi. Jeśli nie, czeka mnie zaciskanie pasa :P Rozważam jeszcze zakup niemieckiego tłumaczenia biografii (to tańsza opcja, w pakiecie z DVD „From Wishes To Eternity”). Niestety wszystkie oferowane w tej chwili wydawnictwa są używane, więc tak do końca nie ma pewności co do ich stanu.

Coś wymyślę ;) I wtedy z chęcią sięgnę również po Wasz przekład. A na przyszłość możecie mnie śmiało wciągać w tego typu projekty tłumaczeniowe – uwielbiam takie wyzwania i w miarę  możliwości chętnie pomogę :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymam kciuki, żeby udało ci się znaleźć dobrą okazję i na pewno będziemy o tobie pamiętać przy kolejnych projektach! ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biografia NW zawarta w Once Upon a Nightwish to niewątpliwie gratka dla fanów. Jest to też ogromnie ważna część życia zespołu, która kolejno wpłynęła na ich dalsze losy. Te kolejne wydarzenia budowąły obecny wizerunek kapeli i ich pozycję w obecnym metalowym świecie. Coraz częściej mam ochotę zapytać autora czy nie zechciałby napisać dalszy ciąg historii Nightwish. Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.