Jump to content
Nuriel

Polskie zespoły metalowe

Recommended Posts

Nigdzie nie widziałem podobnego wątku, więc pozwoliłem sobie taki założyć.Mam nadzieję, że dobrze szukałem. 

 

Tak jak  można się domyślić po temacie, jest to temat do dyskusji o polskich zespołach metalowych ewentualnie rockowych. 

 

Ja mam takie swoje dwa  ulubione zespoły, których lubię czasem posłuchać.  Są to Percival schuttenbach oraz Leśne licho. Oba grają folk metal, chociaż percival to chyba bardziej pegan. Nie znam się na tym specjalnie. 

 

Percival ma dla mnie bardzo fajne brzmienie, ich muzyka ma taki swój  klimat i daję mega pozytywną energię. Ich teksty odnoszą się  do dawnej kultury słowiańskiej.  Używają często bardzo niekonwencjonalnych instrumentów takich jak: lutnia długoszyjkowa, lira bizantyjska, davul, bodhrán, darabuka, mandolina, akordeon, sopiłka, gęśle, kemence oraz rekonstrukcje dawnych instrumentów dętych z rogu i kości. - Skopiowałem to z wikipedii, bo sam nie jestem w stanie ich powyłapywać i nazwać.  Lubię sobie czasami z rana w drodze do szkoły ich posłuchać. 

 

[video=youtube]

 

Leśne licho to zespół, który w dużej mierze swoje teksty wzoruje na Tolkienie, chociaż nie tylko. Wzorują się też na takich wiejskich legendach itp;. Ich muzyka w 100% związana jest z tematami fantasy i ma taki fajny klimacik. Podoba mi się  strasznie głos Agnieszki Grali. 

 

[video=youtube]

A Wy jakich polskich zespołów słuchacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem Percivala i Percivala Schuttenbacha na żywo 3 razy i spodobało mi się ich metalowe wcielenie. A może to był tylko wpływ miejsca i imprezy historycznej? Nie wiem czemu, ale jakoś od tamtego czasu do nich nie wróciłem, chociaż spodobały mi się wrzucone przez Adriana fragmenty ścieżki dźwiękowej do "Wiedźmina".

 

Z repertuaru Leśnego Licha słyszałem chyba tylko jeden utwór.

 

Lubię poznańskie Lilith (zaznaczam "poznańskie", bo jest jeszcze co najmniej jeden polski zespół o tej nazwie). Byłem na ich 2 czy 3 koncertach, choć kupiłem tylko jedną płytę Tutaj playlista z ich utworami:

 

Swego czasu kupiłem płytę jeleniogórskiego Herjalfa "Northern Wind", ale członkowie zespołu od tamtego czasu zajęli się innymi sprawami. Uwagę fanów Nw powinien przyciągnąć wokal Julii:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy wątek, z chęcią będę tu zaglądać! :)

Ze swojej strony mogę Wam polecić jeden polski zespół, z którego muzyką zetknęłam się około 7 lat temu za sprawą mojego męża-basisty (grającego na co dzień w jazzowym Full-X Trio, ale o tym będzie mowa w innym wątku). Otóż mam na myśli gdański CHASSIS. Nie wiem, czy ktoś z Was zetknął się już wcześniej z ich twórczością, ale mnie, entuzjastkę ciężkiego grania, przekonali od razu. Jestem w posiadaniu dwóch płyt, które wydali: „WhyWeRoll” i „Social Distortion”. Szczerze polecam. Mocne brzmienie (niektórym kojarzące się z Kornem), melodyjne kawałki i genialny wokal. Byłam na kilku ich koncertach, gościłam chłopaków u siebie w domu, a oni... się rozpadli. Całkiem niedawno. Wielka szkoda, bo mieli za sobą występy na wielkich imprezach (m.in Woodstock 2013, Power Festiwal 2016) i przyszłość przed sobą. Być może ktoś kojarzy ich również z udziału w tegorocznej edycji MBTM.

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LUfrVSF-faAhttp://

 

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=ok_ITs-nPDo

 

 

@Piotrek Co do Herjalf - jako rodowita Jeleniogórzanka nie mogłam nie przesłuchać ;) Całkiem przyjemna muzyka, a wokal rzeczywiście piękny! Chwilami kojarzy mi się z Heidi Parviainen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u mnie temat rzeka ,znam sporo kapeli metalowych z Polski ,pierwszą wartą posłuchania jest niedoceniany w Polsce a uwielbiany za granicą Crystal Viper z Katowic ,genialny Heavy metal ,z piękną i utalentowaną wokalistką a jednocześnie gitarzystką Martą dysponująca mocnym głosem ,znam ich osobiście i są niesamowitymi ludźmi i przesympatycznymi 

 

Kolejną kapelą jest Monstrum z Rzeszowa ,moje ziomki grają też Heavy Metal ,teksty numerów są bardzo fajne i wpadające w ucho 

Następną kapelą jest Ceti 

U mnie w mieście jest też dobry band Soultaker ,grający jako Support na trasie z Nocny Kochanek 

 

Perciwal Schutenbach znam byłem na ich koncercie raz 

Następne za jakiś czas wrzucę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć.

Polecacie tutaj naprawdę perełki. Niektórych nie znałem i z rozkoszą posłuchałem. Szkoda, że w naszym kraju się nie promuje tak cudownej muzy, a nawet się ją dołuje. No ale za taką muzykę reklamodawcy z RMF-u nie zapłacą...

 

Ja chciałem Wam polecić kapelę mojego znajomego - SonusVena. Zespół miłośnikom NW powinien przypaść do gustu, grają w podobnych nieco klimatach. Wybierzcie się koniecznie na ich koncert jak zobaczycie tą nazwę na plakacie.

Wiem, że przygotowują się do nagrania płyty. Grają tam zawodowi muzycy z pasją, więc zapewne o zespole będzie słychać ale...zapewne nie u nas :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Błotnik"

Ciekawy utwór! To, co zwróciło moją uwagę to część zaczynająca się od 4:17. Gdzieś słyszałem identyczną partię i już wiem gdzie:

 

Od 1:38 (nota bene również polskiego symfonicznego zespołu metalowego - Pathfinder) ;)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tej nocy przypomniałem sobie o 2 kapelach jedna z Dębicy chyba nazywała się Chinook widziałem go lata temu na przeglądzie kapeli rockowych u mnie w mieście ,a zapamiętałem ich w związku z fajną wokalistką i ciekawymi tekstami numerów tu co nieco o tej kapeli http://www.last.fm/pl/music/Chinook łooo widzę że teraz grają po angielsku kiedyś teksty mieli po polsku i teraz to kiepściutko grają niestety ,a druga kapela to Abigail z Ostrowa Wielkopolskiego niestety nie grają już wydali 2 epki wokalistkę mieli fajną numery też ,tu jest co nieco live

,nie mogę znaleźć numeru pierwszego tej kapeli jaki usłyszałem ale jak znajdę to zapodam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle wspaniałych kapel pojawia się i znika...człowiek myśli, że ogląda na YT zawodowy band a jego już od lat nie ma :(

W mojej miejscowości (mała wiocha) jest kapela grind metalowa,która koncertowała w Meksyku i nikt, kompletnie nikt o tym nie wie :(  

 

Adrian. Z SonusVena i Pathfinderem już się wyjaśniło. Są to bardzo dobrzy znajomi. Mało tego wokalistka SonusVeny śpiewa soprany w Pathfinderze, jest na ich płytach itd...Kawałek,który akurat zapodałem to zlepek najciekawszych projektów z innych kapel członków SonusVeny złożony w jeden numer. Koniec śledztwa :) Ale gitarowcy z Pathfindera zapieprzają, normalnie jak melodyjki w Nintendo. Nie znałem ich ale czuję, że ich polubię :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh fajnie Fender napisałeś o gitarzystach z Pathfindera ,ale racja zapieprzają jak gitarzyści z Dragonforce ,ja bym nawet poszedł dalej i nazwał ich polskim Dragonforce ,bo już kilka razy takie określenie słyszałem tudzież widziałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy odkrywaniu Najtliszka i jemu podobnych na drodze stanęło mi wiele rewelacyjnych polskich kapel w wiadomych klimatach. Jednak szczyty w naszym kraju zdobywają skrajni muzycznie: Behemot i nie wiem czemu wyróżnieni a wcale nie lepsi od np takiego Ghrist Agony, Tower (już nie działa!) itd. Świetny temat: odkrywajmy i promujmy bo nasz polski metal jest bardzo dobry:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chciałem Wam polecić kapelę mojego znajomego - SonusVena. Zespół miłośnikom NW powinien przypaść do gustu, grają w podobnych nieco klimatach. Wybierzcie się koniecznie na ich koncert jak zobaczycie tą nazwę na plakacie.

Wiem, że przygotowują się do nagrania płyty. Grają tam zawodowi muzycy z pasją, więc zapewne o zespole będzie słychać ale...zapewne nie u nas :)

 

[video=youtube]

Bardzo mi się spodobał ten utwór- mam nadzieję że nagrają więcej w tym stylu. :)

 

Jeszcze nikt nie wspomniał w tym wątku o At the Lake, zespole znanym zapewne wielu forumowiczom, chociażby z racji występów przed kilkoma gwiazdami. Mam tylko ich pierwszą płytę, z której 2 utwory zapodaję:

- Silvae (choć pamiętam jak wrzucili na stronę wersję, która bardziej mi się podobała. Nie wiem jak ją odnaleźć).

- Arrow of Oblivion (instrumental)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam At The Lake tam grał mój kumpel na basie ,mają bardzo oryginalne numery ,oni chyba tylko na pierwszej albumie skończyli ,bo chyba się rozpadli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż to Piotrek o ten album mi chodzi ,tam na wokalu śpiewała panna co wygrała chyba w 2013 roku VoP i od tego czasu tam to się skończyło mogę zapytać kumpla czy jeszcze grają jak chcesz ,a co do tego krążka to nie jest zły ,fajnie się go słucha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna kapela polska warta posłuchania to TRAP z Lublina ,o to ich najnowszy teledysk https://www.youtube.com/watch?v=WuSKkbx24wc&feature=youtu.be

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.