Jump to content
Taiteilija

Sonata Arctica

Recommended Posts

Źli ludzie, źli!Jak mogło tu zabraknąć Sonaty :D. Przyznać mi się wnet kto słucha!Ale już!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporadycznie, Jak ktoś podrzuci coś intrygującego, ale nie chwytają mnie za serce.

 

No cóż, wszystko jest tylko kwestią doznań subiektywnego słuchacza. Mnie przypadło do gustu wiele ich piosenek, ale nie mogę nazwać się wiernym fanem, bo są i takie, które (np. 'Wolf And Raven') kompletnie mnie odrzucają, a poza tym słabo ich znam (nie licząc może Tony'ego Kakko).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z członków zespołu znam tylko Tony'ego - podobnie jak Taiteilija. Lubię od czasu do czasu posłuchać ich twórczości, ale to zależy od nastroju. :) Pierwszym utworem, którym mnie kupili był "Full Moon" - jest świetny, pełen energii.

Moje ulubione (w kolejności przypadkowej):

- Full Moon

- Victoria's Secret

- Shy - piękna, wyciszająca balladka

- Replica - j/w

- Deathaura - utwór trochę przypomina mi "Scaretale", lubię go ze względu na intro z wiedźmą śpiewającą w sposób bajkowy... jeśli istnieje taki sposób. :)

- Paid in Full - bardzo lubię i często słucham

- I Have a Right

 

To chyba wszystko. :) Lubię głos Tony'ego i jego osobowość. Przyjemny facet. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A piosenka 'Shy' kiedyś mnie nieźle zmyliła!:D Kilka lat temu widziałam filmik o Tuomasie na yt i tam własnie ją usłyszałam (moją pierwszą piosenkę Sonaty) i pomyślałam, że śpiewa ją...Tuomas. Głupia pomyłka :blush:.

Z innych piosenek SA lubię:

-Tallulah

-Letter To Dana

-Fullmoon

-Shamandalie

-Draw Me

-Victoria's Secret

-The Boy Who Wanted To Be A Real Puppet

- Mary-Lou (ale tylko acoustic)

-Last Drop Falls

-Replica

Jest ich więcej, ale nie będę was zanudzała ;).

Od razu też przypomniał mi się pewien krótki, specyficzny koncert Sonaty - akustyczny.

Gdy Tony śpiewał zdarzyło mu się zaliczyć kilka zabawnych wpadek, ale mimo to mam sentyment do tego koncertu.

Choćby: [video=youtube]http://youtu.be/MT4VJ-n3hRc

Dosyć zabawne tiririri nanannana aa Tony'ego :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja strasznie ich lubię :) Chociaż ich ostatni album jest... no poniżej przeciętnej... Ale i tak wciąż ich chętnie słucham :) Nie chce mi się wymieniać lubianych piosenek - bo jest ich sporo. Chociaż od wczoraj chodzi za mną "Shamandalie" - Jedna z ich najlepszych ballad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze płyty dość jednostajnie patatajowe, aczkolwiek od czasu do czasu lubię posłuchać "webalergy" czy "my land" to bardzo pozytywny zastrzyk energii:-D taki "happy metal" ;)

Natomiast późniejsze płyty są ciemniejsze, gdy zaczęli odchodzić od power metalu i starali się brzmieć ciekawiej, jako taki "urozmaicony melodyjny heavy metal" - bardzo lubię.

Unia i The Days of Grays z wielką przyjemnością słucham, Tony Kakko ma świetny wokal, dużo dobrych melodii

 

Niestety po tych 2 świetnych albumach ostatnia płyta rozczarowała mnie swoją nijakością.Tak czy siak, mam ok 20 do 30 numerów Sonaty, do których lubię wracać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo ja. Każdy uważa, że The Days Of Grays jest słabe. Ja natomiast jestem zdania odmiennego :) bardzo nastrojowy krążek, ciemny - ale bardzo urozmaicony. Z tego krążka pochodzi Sonatowe GLS - Deathaura. Najlepszy kawałek Sonaty EVER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak: głos Tonego robi w SA największą robotę.

(dziwne zjawisko zaobserwowałam u siebie będąc na tym forum: inaczej przyswajam muzykę- nie ma to jak dobre towarzystwo:))

Akustyczna "Victoria's Secret"- świetna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak Tony ma świetny głos, własnie na pierwszych płytach najbardziej lubię ballady :)

 

To chyba ktoś najbliżej NW z innych artystów bo i śpiewał "Beauty and the Beast" na FWTE i w wersjach studyjnych Astral Romance i Over The Hills and Far Away.Prywatnie jest bliskim przyjacielem Tuomasa i często się wypowiada o NW w prasie.Ostatnio podpadł Anette bo się krytycznie wypowiedział o niej , że chłopakom jest teraz lepiej a ta zareagowała że "no more Tony and his Sonata on my blog ;)

 

Odnosnie jego innych występów to lubię White Waters z Simone na przedostatniej płycie Epiki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra Sonata nie jest zła! Od kilku dni chodzi za mną to:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwytliwa nuta, chociaż wolę ich starsze utwory. O ile mnie pamięć nie myli teledysk do tej piosenki był kręcony w Polsce (Wrocław?). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Wikipedią:

Teledysk do utworu "Flag in the Ground" został nakręcony we Wrocławiu przez polską wytwórnię - Grupa 13.

 

A to ci niespodziajka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To gdzie ja byłam, że mnie tam nie było ?!

A piosenkę kojarzę, całkiem fajna :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flag In The Ground? Chyba najczęściej pomijam z The Days of Grays :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobnie :D, jakoś m mi "Flag in the ground" nie pasuje do całości płyty ;)i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja słucham sobie czasami Sonaty :D Najbardziej lubię I Have A Right, Only The Broken Hearts (Make You Beautiful) oraz Alone In Heaven. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś miłośc ogromna, teraz ciężko mi się ich słucha i nawet nie wiem dlaczego. Chyba się przesłuchałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosyć często słucham Sonaty, w sumie jest to jeden z zespołów, który bardziej przypadł mi do gustu. Moimi ulubionymi utworami są I Have A Right, Shitload Of Money, Alone In Heaven oraz Only The Broken Hearts (Make You Beautiful).

Płytkę Stones Grow Her Name posiadam w swojej małej kolekcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przyszłym roku Sonata Arctica, obchodzi 15 lat od debiutu i z tej okazji, będzie jubileuszowa trasa i co najważniejsze nowa płyta. Wyjdzie ona w marcu 2014 :)

 

Ciekaw jej jestem, bo ostatnie albumy nie były zbyt udane, chyba nie nagrają 3 takiej sobie płyty pod rząd ;). Ostatnia płyta "Stones Grow Her Name", miała eksperymenty, miejscami kombinowanie z nietypowymi instrumentami, ale nic z tego nie wynikało, a całość była mocno wymęczona.

Typowy przykład, rozwoju na płaszczyźnie aranżacyjno-brzmieniowej, a cofania się w sferze kompozycji albo przynajmniej nie utrzymywania dotychczasowego poziomu. Bo co z tego, że bandżo czy saksofon, których wczesniej nie było się pojawiają tu i ówdzie, skoro nie ma porywającej treści muzycznej. To wolę już podstawowe rockowe instrumentarium, ale z ikrą.

 

W muzyce, a w melodyjnym heavy metalu (bo tak można zaklasyfikować obecną Sonatę) w szczególności - melodie to podstawa. Ten szereg dźwięków ułożony w riff, linię wokalną, jakiś motyw, solówkę itd., które sprawią, że zostaniemy z tym na dłużej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się właśnie dwie ostatnie płyty bardzo podobały... Ale fakt, SGHN tekstowo raczej leży w porównaniu do reszty. Za to wokale Johanny w Deathaurze i No Dream Can Heal a Broken Heart są dla mnie najlepszym, co mogło się w tych utworach stać. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówiąc ostatnie miałem na myśli SGHN i koncertówkę ;). Akurat The Days of Grays bardzo lubię, łącznie z bonusowymi nagraniami (In My Eyes You're a Giant, z wyjatkowo agresywnymi wstawkami gitarowymi jak na Sonatę- wymiata)). Orkiestralne wersje kawałków też były ciekawe. Na tej płycie, w niektórych numerach, nawet naleciałosci metalu symfonicznego były, choćby właśnie epicka "Deathaura". Razem z Unią to jest moja ulubiona płyta Sonaty :). I wokale Johanny trzeba przyznac, ubarwiają całość.

 

Jakby nagrali coś w kierunku Unia i The days of Grays, to byłbym zadowolony, bo Sonaty bardzo dawno, z przyjemnością nie słuchałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.