Jump to content

Monciak97

Members
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Monciak97

 1. Pokuszę się o dodanie mojego tłumaczenia śpiewanego Dark Chest of Wonders. Tłumaczenie uważam za całkiem udane, niestety nie bardzo wiem jak przetłumaczyć 2 ostatnie wersy; więc jest jak jest: STARY ZBIÓR MARZEŃ "Kiedyś miałem sen, i oto on" To był on, piękny sen Gdy zegar północ bił roztwarło okno się! To był on, dziecka głos Odlecieć chciałeś hen, wypadłeś z gniazda wnet! To był on, marzeń zbiór Dziś w czasie cofnij się, podążaj światłem mym! Marzę dziś, o tym śnie Skrzydła przyniosły Cię, więc więzy tnij i... Odleć do snu, oceany wzburz, trwogi zostaw tu i skrzynię otwórz znów! Stary zbiór marzeń, widziany w oczach Twych, gdy miałeś czyste serce, jak za młodych lat
 2. Monciak97

  Wasze płyty

  Co do płyt to same Najtfisze: - AFF Collector's Edition - Wishmaster Collector's Edition - Highest Hopes - Wish I Had An Angel (Singiel) - Once (Special Edition + Nemo digipack) - DPP Digipack 2CD - IM Digipack 2CD - EFMB (Earbook) - Amaranth (2 wersje) - Imaginaerum The Score To chyba wszystko (a kiedyś nie wiedziałem jak można kupować CD skoro można słuchać za darmo w Internecie...)
 3. Mój pierwszy raz z Nightwish: w sumie zaczęło się wcześnie patrząc, że pierwszym utworem jaki usłyszałem był Sleeping Sun. Miałem wtedy może z 8 lat. Tamtego czasu bardzo interesowałem się statkami a w szczególności Titaniciem. Szukając wtedy filmików na YT o owym statku trafiłem na materiał o Brittanicu (bliźniaczy statek, prawie identyczny). Był to filmik w którym podkład robił właśnie Sleeping Sun. [video=youtube] (ten film to jakiś reupload - oryginalnego wrzutu nie ma, ale jest to dokładnie ten film). Kilka lat później, zakładam że miałem wtedy ok 14-15lat przypomniałem sobie o SS i stwierdziłem, że zobaczę czym jest ten cały Nightwish. Pamiętam, że zobaczyłem Live z Amarantha (właśnie ten na dole). Wiem, że wtedy stwierdziłem: "ech, właściwie to nic specjalnego ale nawet, nawet" - i kompletnie o nim zapomniałem. Wtedy nie miałem żadnego konkretnego ulubionego zespołu mimo, że zawsze było mi blisko do muzyki filmowej nie znalazłem nic dla siebie - tak NW pozostaje ciągle tym jedynym, który mnie wciągnął. [video=youtube] Ze 2-3 lata później odświeżyłem sobie Sleeping Sun i przeglądałem ogólnie muzykę trafiając tym razem na bodajże She Is My Sin i inne starsze utwory. Później znowu trafiłem na Amarantha i doznałem olśnienia, że "przecież widziałem to parę lat temu". No i wciągnąłem się całkowicie :)
 4. Odpowiedzi do III tury wysłane. Standardowe pytanie: wszystko doszło? :D
 5. Pytanko: czy może mi ktoś powiedzieć czy odpowiedzi dotarły? Wolałbym mieć pewność przed zakończeniem :)
 6. To chyba najtrudniejsza do tej pory zagadka muzyczna - przynajmniej dla mnie. Mam z tym problem od 2 dni :p EDIT: Chyba się udało. Czy odpowiedzi doszły? :)
 7. Cieszę się, że poznałem ludzi z naszego DE (w szczególności Ciebie Aniu). Może koncert nie był dla mnie spełnieniem marzeń ale mimo bandy idiotów cieszę się, że coś tam w pamięci z niego zostało :)
 8. A tak swoją drogą: mamy w planach spotkać się forumową grupą w jakimś konkretnym miejscu? Zakładam, że nie każdy zna każdego i fajnie by było umówić się gdzieś aby można było się poznać. Kiedyś przyszedł mi do głowy pomysł transparentu DE ale nie wiem czy ktoś podjąłby się realizacji czegoś takiego :)
 9. Błażej stworzył bardzo dobre polskie przekłady do śpiewania. Można by je wykorzystać :)
 10. Czy ekipa forum lub użytkownicy mają jakieś pomysły dot. akcji na koncercie? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie np. wspólne śpiewanie utworów NW w przekładach po polsku :)
 11. Monciak97

  Dziennik Snów

  Dzisiejszy sen: byłem na koncercie Nightwisha. Tyle, że samo miejsce było nieco dziwne - była to dosyć mała sala kinowa, utrzymana w jasnej, biało-złotej kolorystyce. Stałem tak jakby w połowie sali, patrzałem na koncert z góry. O dziwo mało kto był nim zainteresowany: podobna sytuacja jak na festynach. Po jakimś czasie zszedłem na dół, czyli pod scenę. Okazało się, że Jukka musi na chwilę gdzieś iść, więc poszedłem grać za niego na perkusji. Przyszła kolej na Yours Is An Empty Hope. Zaczęliśmy grać - oczywiście myliłem większość jak to ja. Ale bardziej wynikało to z tego, że nie za bardzo wiedziałem, który bęben wydaje który dźwięk. Spojrzałem na Floor i resztę i byli średnio zadowoleni. Zrobiło mi się głupio ale im dalej było coraz lepiej (o dziwo potrafię w śnie podejmować pełne decyzje, odczuwać strach, lęk, radość - taki chyba świadomy sen). Po skończonym utworze wszystko zamilkło a ja podszedłem na przód sceny i powiedziałem: nie jestem profesjonalistą ale starałem się jak mogłem, mam nadzieję, że nie było tak źle. Po czym wszyscy zaczęli się cieszyć. Po chwili Jukka wszedł na scenę wyraźnie niezadowolony. Krzyknąłem: Jukka - zignorował mnie. Krzyknąłem drugi raz - to samo. Za trzecim, gdy przechodził obok zaczepiłem go i oddałem pałeczki od perkusji. Nie był zbyt zadowolony z mojego wykonania. Później jeśli się nie mylę śpiewaliśmy razem z Floor Elana - i tu mogę się trochę mylić - tę część snu słabo pamiętam. O dziwo zaraz po tym przebudziłem się: zdołałem jednak kontynuować sen zaraz po zaśnięciu. Na sam koniec, po koncercie Floor rozdawała paru osobom łańcuszki z Kalevary - o dziwo nie Najtfiszowe, ale zwykłe. Dostałem gruby, złoty łańcuch (coś w rodzaju tych raperskich) i cieńszy srebrny. Pochwaliłem się mamie, po czym sen się skończył. W sumie był dość nietypowy ale mnie tam się podobał :)
 12. Nie umieraj bo jeszcze na jeden jedziemy! ♥
 13. Nie wierzę, że mi się udało *.* Dziękuję Wam bardzo ♥
 14. Swoją drogą: czy zwycięskie prace będą opublikowane? :)
 15. Możecie wierzyć lub nie ale to naprawdę Elan puszczony od tyłu. Meeeega się zdziwiłem... [video=youtube]
 16. Link działa, wszystko jest ok ;) Dziękuję za info :)
 17. Zdjęcie poszło. Wybór był ciężki. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrobiłem - zawsze miałem pecha do niedziałających linków :c
 18. Doceniam oczywiście chęć zmiany jednak zdecydowanie bardziej wolałem starą wersję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.