Jump to content
Evi

Spotkanie Integracyjne

Jesteś chętny/a ???  

27 members have voted

  1. 1. Jesteś chętny/a ???

    • Tak
      9
    • Nie
      1
    • Może, może...
      17


Recommended Posts

A co słyszałaś o polskich busach? Bo ja uznaję teraz tylko ten środek transportu. Dojeżdżają szybko, na czas i są tanie. Czasem nawet dostaniesz ciasteczko i kawę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co słyszałaś o polskich busach? Bo ja uznaję teraz tylko ten środek transportu. Dojeżdżają szybko, na czas i są tanie. Czasem nawet dostaniesz ciasteczko i kawę ;)

 

Moja siostra z racji bycia doktorantką wysyłana jest ciągle na różne konferencje itd. w różne zakamarki naszego kraju i zwykle podróżuje tym właśnie środkiem transportu, często na niego narzekając. Ostatnio kupiła bilet powrotny z Torunia i, choć miejsca się tam rezerwuje, wiele osób kupiło bilety... i stało. Zresztą często mówi, że trafiają się kierowcy-wariaci, do tego dość nieuprzejmi, pędzący jak rażeni prądem, bywają problemy z rezerwacjami i to mnie jakoś odstrasza. Zapewne to też zależy jak się trafi, ale się już sporo nasłuchałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze pójdzie, to jest szansa, że będę jechała na zlot samochodem z Rzeszowa, mogłabym wtedy zebrać 4 osoby po drodze ;)

Niczego nie obiecuję, bo samochód dopiero będę kupować, ale mam nadzieję, że już w maju będę jego szczęśliwą posiadaczką :>

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze pójdzie, to jest szansa, że będę jechała na zlot samochodem z Rzeszowa, mogłabym wtedy zebrać 4 osoby po drodze ;)

 

Mały, żebraczy, studencki Wrocław lubi to :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze pójdzie, to jest szansa, że będę jechała na zlot samochodem z Rzeszowa, mogłabym wtedy zebrać 4 osoby po drodze ;)

 

Mały, żebraczy, studencki Wrocław lubi to :D

 

Z największą przyjemnością przyjmę mały, żebraczy, studencki Wrocław na pokład ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobrze pójdzie, to jest szansa, że będę jechała na zlot samochodem z Rzeszowa, mogłabym wtedy zebrać 4 osoby po drodze ;)

 

Mały, żebraczy, studencki Wrocław lubi to :D

 

Mały, żebraczy studencki Gdańsk lubi to także (ależ mam poczucie humoru)! :happy:

 

Evi, czyżbyś nie marzyła przypadkiem o takiej malutkiej podróży dookoła kraju po Dream Emporiumowych autostopowiczów? :D

 

EDIT: A Rzeszów to mam nawet dalej niż Poznań. Ten mały kraj jest coraz większy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakbyś jeszcze mogła wpaść do małego, żebraczego gimnazjalnego Dobrzyniewa w pobliżu Białegostoku... Trochę nie ta część Polski jakby, ale co to dla Ciebie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała żebracza Łódź też byłaby zachwycona podwózką. :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupię odrzutowiec to wszystkich zabiorę! A póki co jechałabym przez Kraków i Wrocław ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupię odrzutowiec to wszystkich zabiorę! A póki co jechałabym przez Kraków i Wrocław ;)

 

To co, Dreamerzy? Robimy zrzutkę? :happy: Do czerwca/lipca powinniśmy zarobić na jakiś przyzwoity samolocik dla Evi, hm?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie pracuję nad Frują, żeby nas zabrała swoim powozem z latającymi kotami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Freja

...Ewentualnie możemy kupić ten starwarsowy krążownik, co go z Invi chcemy mieć od tak dawna. Tylko musicie nas wspomóc finansowo.


Sokół jest super, ale w nim mamy mniej miejsca. Poza tym, myślisz, że nam sprzedadzą? :D


Czy ja właśnie niechcący usunęłam tę notatkę od Izzy'ego? O_O

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi Jak byś jechała przez Kraków to kto wie ,może też bym się pisał (bo żebracze Wadowice cięko przędą ),kupie pół litra

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupie pół litra

 

O,to to! Ja też oczywiście nie z pustymi rękami :>

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja mogę Ci zafundować Piccolo, bo mi pół litra nie sprzedadzą, a poza tym ja uboga gimnazjalistka jestem. Zresztą, jak oni Ci po pół litra kupią, to Ci wystarczy. Ode mnie będziesz miała Piccolo i torbę cukierków na zagrychę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłam małe rozeznanie w dojeździe do Poznania z różnych większych miast, żeby dać wam jakieś pojęcie o tym jakie mogą to być koszty. Oczywiście kupując bilet z dużym wyprzedzeniem sporo można zaoszczędzić ;) podane ceny są cenami biletów W OBIE strony ;)

 

PolskiBus - bezpośrednio:

 

ŁÓDŹ - 30-50zł w zależności od godziny ;)

WROCŁAW - 20zł

GDAŃSK - 30zł

WARSZAWA - 30-50zł

 

PKP:

 

SZCZECIN - ok 60zł

TORUŃ - ok 60zł

 

Z Lublina, Krakowa i Białegostoku nie ma bezpośrednich połączeń Polskim Busem... Kraków postaram się zabrać ze sobą (przynajmniej tyle osób ile zmieszczę... miło by było jakby się ktoś dorzucił, ale jak nie macie kasy to i za friko przewiozę ;) )

Relacja Lublin - Warszawa Polskim Busem to koszt ok. 12 zł (w jedną stronę). Białystok - Warszawa to ceny od 5 do 13zł (w jedną stronę).

 

Tyle na razie udało mi się ustalić. Może komuś się przyda ;)

 

AHA - bilet z Poznania do Szymanowa to ok. 13zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłam małe rozeznanie w dojeździe do Poznania z różnych większych miast, żeby dać wam jakieś pojęcie o tym jakie mogą to być koszty. Oczywiście kupując bilet z dużym wyprzedzeniem sporo można zaoszczędzić ;) podane ceny są cenami biletów W OBIE strony ;)

 

PolskiBus - bezpośrednio:

 

ŁÓDŹ - 30-50zł w zależności od godziny ;)

WROCŁAW - 20zł

GDAŃSK - 30zł

WARSZAWA - 30-50zł

 

PKP:

 

SZCZECIN - ok 60zł

TORUŃ - ok 60zł

 

Z Lublina, Krakowa i Białegostoku nie ma bezpośrednich połączeń Polskim Busem... Kraków postaram się zabrać ze sobą (przynajmniej tyle osób ile zmieszczę... miło by było jakby się ktoś dorzucił, ale jak nie macie kasy to i za friko przewiozę ;) )

Relacja Lublin - Warszawa Polskim Busem to koszt ok. 12 zł (w jedną stronę). Białystok - Warszawa to ceny od 5 do 13zł (w jedną stronę).

 

Tyle na razie udało mi się ustalić. Może komuś się przyda ;)

 

AHA - bilet z Poznania do Szymanowa to ok. 13zł ;)

 

Ło... to nie jest tak w sumie źle. Z Gdańska 30 dychy w obie strony? Zaryzykowałabym może ten PolskiBus przeklęty, bo wy mi tu ciągle robicie chęć na ten wyjazd i od kilku dni przeliczam fundusze i czas. Dodatkowo, wcześniej myślałam, że będę miała szansę podjecia pracy pod koniec czerwca, ale właśnie zdałam sb sprawę, że nic z tego, bo muszę się wyprowadzić z mieszkania po sesji, a to mi zajmie całą końcówkę czerwca (mamy z Izzym góry rzeczy). O ile zlot byłby w ostatni tydzień czerwca, w weekend, oczywiście, to jest spora szansa, że się z Izzym wybierzemy tylko musimy zdobyć śpiwory... coś. :D Chwilowo liczcie 2 osoby więcej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potwierdzam swojej obecności, ale się przygotuje jakby co. :)

 

Ale jak dokładnie z tym "Polskim Busem" z Łodzi? Po godzinie 11:45

Na stronie widzę że jest o 13:50 za 25 zł

 

zakładam, że rozkład się nie zmieni i na tamten dzień. Jeśli to by była sobota, to wygląda to tak:

 

Do Łodzi ok 44 zł, a do Poznania na e-podruznik.pl Przewozy Regionalne za 33 zł i będę w tam o 18:33,

ale "Polskim Busem" byłbym w Poznaniu o 16:40

 

Bo mnie Kraków kosztuje 27 - 30 zł, a potem do Poznania ok. 65 zł i będę w Poznaniu o 18:56. Tak, że przez Kraków wolałbym nie jechać, żadnym busem, bo przepłacę i stracę 23 minuty.

 

A przez Warszawkę 90 zł nie całe, a o rozkładzie szkoda gadać.

 

W Krakowie mógłbym być 10:40, co godzinę do 12:30, a następny przyjedzie po 14:35.

 

Jakbym jechał na Kraków to bym mógłbym się dorzucić z kasą, ale czy będzie rabacik :P

Dorzucam jeszcze "Jabola" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.