Jump to content
Sign in to follow this  
Izzy

Alice in Chains

Recommended Posts

Zespół powstał w 1987 roku w Seattle. Zaliczany jest do Wielkiej Czwórki Seattle ( do której należą też Pearl Jam, Soundgarden i Nirvana)

Poznałem ich dzięki koncertowemu albumowi Unplugged, a kilka miesięcy później dorwałem się do płyty Dirt. Na podstawie tych dwóch krążków mogę stwierdzić, że muzyka Alice in Chains bardzo mi się podoba. Wspaniałe kompozycje w połączeniu z cudownym głosem Staleya tworzą coś absolutnie wyjątkowego.

No i trochę muzyki:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N3tiz7oyX5A

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zxmt4PX6gto

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

No i Izzy z Beatką wyczerpali Youtuba na temat Ali W Łańcuchach. ;) Macie rację, świetny zespół. Zawsze ich wolałem od mamroczącego Cobaina. Idę spać, a kiedy się obudzę napiszę o Soundgarden, chyba że Izzy mnie uprzedzi. Zostawcie coś vaari'emu, nie bądźcie tacy.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię ten zespół. :)

 

Od tej piosenki zaczęła się moja przygoda z tym zespołem: :-D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Alice in Chains" to jeden z tych zespołów, które poznałam... dzięki Izzy'emu. Jakiś rok/dwa temu pojechaliśmy oboje do miasta niedaleko i tam Izzy kupił sobie płytkę "Unplugged". Ot, koncertowy, akustyczny albumik. Słuchaliśmy go wracając i od razu zrobił na mnie wrażenie takim dekadenckim, barowym klimatem. Pokochałam wtedy utwór "Nutshell" i niesamowity nastrój albumu.

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

(przymuszona przez Izzy'ego wypowiem się na temat tego zespołu ;))Więc tak. Zespół poznałam dzisiaj :D przy okazji tego filmu

( [video=youtube]

) Na początku myślałam że będzie to o Alice Cooper (przeczytałam Alice i tylko z tym mi się skojarzyło). Zainteresowana w/w filmem postanowiłam zapoznać się z ich twórczością i naprawdę mnie zaskoczyła i się spodobała. W ciągu (prawie) całego dnia przesłuchałam 3 "losowe" albumy i jestem pod wrażeniem. Głos wokalisty bardzo mi przypomina głos Kurta Cobaina i czasami też Piotra Roguckiego ;) Jeśli chodzi o utwory to narazie są moje ulubione:

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Zxmt4PX6gto&list=LLY2NzRbUY-PpDcapjTUvxrA&index=3

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze fascynowała mnie twórczość panów z Seattle. Alice in Chains poznałam w połowie lat 90-tych. Album "Dirt" do dziś jest moją ulubioną płytą. Cieżkie gitarowe riffy, a z drugiej strony wielka melodyjność i różnorodność brzmienia. Bardzo indywidualny, specyficzny wokal Layne Stayleya, jego wielka charyzma, i w końcu tragiczna śmierć. To jest to, co intryguje mnie nawet teraz. Frontman zespołu poza talentem muzycznym i wokalnym miał także wiele problemów, widać jego cierpienie i wrażliwość. Uwydatniał to w swoich tekstach. Dla mnie są one czasem bardzo przygnębiające, osobiste, egzystencjonalne. Nieraz przepełnione bólem, zmęczeniem, wręcz depresyjne..Czy możemy mówić w pewnym sensie o autodestrukcji Layney'a? Myślę, że coś w tym jest..Wokalista zmarł w 4 kwietnia 2002r. Nie tylko on miał problemy z narkotykami i alkoholem..Tego feralnego dnia był przy nim ówczesny basista Mike Starr. Prawdopodobnie to on nie udzielił Staleyowi pierwszej pomocy i sam był wtedy pod wpływem środków odurzających..Do dziś Mike jest obwiniany za śmierć kolegi z zespołu. I niestety sam sończył tak jak Layne'y. 8 marca 2011 roku przedawkował leki..Ot taki tragiczny los naszej "Alicji". Chociaż nie rozwiązano zespołu i nastąpiła reaktywacja znowymi członkami, to nowy wokalista William Duvall nie ma takiego stylu jak jego poprzednik. I wizerunkowo, i wokalnie. Ale słucham ich nadal. Gitarzysta Jerry Cantrell zadbał o to, by pozostało brzmienie sprzed lat. I chociaż wiele tragizmu w historii tego bandu, to tym bardziej mnie zachwycają, wciąż na nowo odkrywam ich muzykę i teksty..Nawet po latach:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kwestię Starr'a to słyszałem, że publicznie przepraszał matkę Staley'a za to, że nie zareagował w odpowiednim momencie, ale pomimo tego, że mu wybaczyła, to do końca życia obwiniał się za śmierć przyjeciela. Samego Mike'a bardzo cenię za jego umiejętności gry na basie i zaliczam go do grona moich ulubionych basistów.

Mogłabyś podrzucić mi jakieś utwory nagrane z nowym wokalistą? Bo Alice znam jedynie z okresu w którym śpiewał tam Layne i jestem ciekaw jak się sprawdza jego zastępca.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo:

Ostatni album:

 

Wiesz co Izzy, nie wiem dlaczego nie mogę dodawać z YT.. u mnie to się nie otwiera..:nie można wyświetlić strony". Nie mam teraz czasu kombinować. Sorry:( Ale podam Ci "ustnie" nowe utwory, to sobie odtworzysz, np.:

"Stone", "Voices", "Your Decision"..

Cały nowy album : "The Devil Put Dinosaurs Here" (2013) Polecam! Jest naprawdę niezły..:)

 

Uff, zedytowałam..i chyba wszystko sobie otworzysz..Miłego słuchania;)

W razie czego to zostawię jednak te tytuły...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po przesłuchaniu poleconych przez Ciebie utworów i muszę przyznać, że ten nowy wokalista, faktycznie całkiem nieźle daje sobie radę ( ale i tak nigdy nie będzie tak dobry jak Staley ;) ). Cieszy mnie też, że udało im się zachować swoje charakterystyczne brzmienie sprzed lat i z zamkniętymi oczami można poznać, że to Alice in Chains.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, nie stracili dawnego stylu..Dowodem tego jest nagranie koncertowe z ubiegłego roku. Na uwagę zasługuje specjalny mikrofon, którego używa Jerry wspomagając wokalnie Willa. Nie znam się i nie wiem co to za sprzęt. Trzeba przyznać, że daje ciekawy efekt i sprawia, że wersja "live" tego utworu brzmi jak orginał:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.