Jump to content
Sign in to follow this  
margoQ

Aesma Daeva

Recommended Posts

Przesłuchałam Dawn of the New Athens i powiem, że wokal jest super, tylko warstwa muzyczna trochę uboga. Ale jeszcze się muszę wsłuchać i może zmienię zdanie. Bo klimat krążka jest pod mój gust.

Słabo się orientuję, ale może inny ich krążek jest bardziej godny polecenia? Jakieś propozycje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tez Aesma Daeva nie do końca przekonuje, owszem maja klimat i kilka dobrych kompzoycji ale na dłuższą metę jest to dość monotonne.Dla wyposzczonej amerykańskiej publicznośći gdzie przeważa filisterski gust jesli chodzi o muzykę rockową generalnie,to może być grupa nie z tej ziemi bo na pustkowiu i rak jest rybą ;) ale dla nas w europie to średnia norma ;)

 

Przesłuchałam Dawn of the New Athens i powiem, że wokal jest super, tylko warstwa muzyczna trochę uboga. Ale jeszcze się muszę wsłuchać i może zmienię zdanie. Bo klimat krążka jest pod mój gust.

Słabo się orientuję, ale może inny ich krążek jest bardziej godny polecenia? Jakieś propozycje?

The Eros of Frigid Beauty ma pewne momenty, nawet kojarzące się ze słynnym 3rd and the mortal, oczywiście tam jest inny wokal bo Lori Lewis jest dopiero na ostatniej płycie, notabene świetna wokalistka znana także z Theriona, a na wspomnianej płycie śpiewa m.in wokalistka która potem wylądowała na krótko w Visions of Atlantis.

 

Niemniej trzeba pamiętać że sformułowanie metal symfoniczny jest w przypadku tej grupy trochę nadużyciem i na wyrost. Bardziej ich uważam za grupę klimatyczno-gotycką bo specjalnie bogatego grania na żadnej płycie nie ma. Amerykanie mają zaburzone klasyfikacje gatunkowe jesli chodzi o bardziej europejską muzykę stąd taka pomyłka, poza tym niektórzy wszystko z operowym wokalem tak klasyfikują co tez jest błędem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla wyposzczonej amerykańskiej publicznośći gdzie przeważa filisterski gust jesli chodzi o muzykę rockową generalnie' date='to może być grupa nie z tej ziemi bo na pustkowiu i rak jest rybą [/quote']

E no bez przesady, co prawda nu-metal, metal/rap core i inne tego typu podgatunki są tam raczej popularne, ale nie generalizujmy, bo z USA też jest trochę bardzo dobrych zespołów grających ambitnie. Chociażby Nevermore (w tym przypadku niestety było :P), a o Dream Theater i Wielkiej Czwórce thrashu nie wspominając. Ale rozumiem, że o ile prog i thrash metal się jakoś rozwija(ł), to np. jest tam deficyt dobrych grup syphonic, czy gothic metalowych.

Ale ja tam ekspertką nie jestem i za mało w życiu słyszałam, żeby się orientować i tu rzucać jakimiś konkretami.

 

Niemniej trzeba pamiętać że sformułowanie metal symfoniczny jest w przypadku tej grupy trochę nadużyciem i na wyrost.

Zdążyłam zauważyć po tym, co przesłuchałam. Bardziej gothic z klasycznym wokalem. Co nie zmienia faktu, że raczej moje kliamty. Zawsze jeden zespół więcej, o którym mogę powiedzieć, że przesłychałam przynajmniej jeden utwór :D

 

Początek Tisza's Child mi się bardzo podoba, zakończenie płyty też fajne - gorzej ze środkiem :P Zatem masz rację Maćku: trochę monotonne i w kratkę - zdarza się lepsza kompozycja, ale nie jest to coś, czego jeszcze nie było w Europie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio zacząłem ich słuchać i nawet zastanawiałem się nad założeniem wątku o nich- a tu, proszę - już jest :)

Bardzo podoba mi się takie połączenie elektroniki z trochę cięższym brzmieniem i kobiecym wokalem ,, szczególnie krążek "Dawn of the New Athens". Z płyty "Here Lies One Whose Name Was Written in Water" podoba mi się kilka początkowych (?) utworów, ale potem są nudy ;) Pozostałych wydawnictw jeszcze nie słuchałem i nawet za bardzo nie ogarniam ile ich jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.