Jump to content
Sign in to follow this  
Blazej

Ishtar

Recommended Posts

Południowokoreańska grupa, wzorująca się na Nightwish, Within Temptation, The Gathering itp.

 

Interesujące połączenie dalekowschodniej ekspresji z typowo zachodnim stylem grania.

 

Jak dla mnie bardzo fajne i myślę, że fanów Nightwish powinno to zainteresować.

 

 

 

ciekaw jestem Waszych opinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzyka dobra, dobrze się ich słucha, a wokalistka ma śliczny głos. Tyle że nic o nich nie mogę znaleźć. Same nagrania live, żadnego albumu, na wikipedii nic... Skąd Ty ich wziąłeś? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, wokalistka ma śliczny głos, ale chyba nie do końca potrafi nad nim zapanować. Nie znam wokalnej terminologii, ale brzmi jakby niekonsekwentnie przechodziła w styl operowy mieszając go z normalnym śpiewem.

 

Ale to takie tam czepialstwo, zespół wydaje się być ciekawy. Z podanych o wiele bardziej podobał mi się numer 2 - czyżby przez chórki? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzyka dobra, dobrze się ich słucha, a wokalistka ma śliczny głos. Tyle że nic o nich nie mogę znaleźć. Same nagrania live, żadnego albumu, na wikipedii nic... Skąd Ty ich wziąłeś? :P

 

Tu znajdziesz więcej informacji na ich temat :)

http://www.metal-archives.com/bands/Ishtar/3540310589, mają też swoją stronę na fejsie.

 

Natrafiłem poszukując dalekowschodnich kapel rockowych, a że kiedyś trochę się uczyłęm koreańskiego, najłatwiej było mi się poruszać w tamtych cyberrejonach :). Zacząłem słuchać i śledzić Ishtar jakiś rok temu, nawet nawiązałem korespondencję, parę miesięcy nie zaglądałem i z przykrością stwierdziłem, że z YT zniknęło mnóstwo fajnego materiału, m.in. mój ulubiony "God lives in me". Pewnie dlatego że doszło do jakichś poważnych zmian personalnych - oceniając na oko, z podstawowego składu została tylko wokalistka i gitarzysta, wcześniej na basie grała dziewczyna, zdecydowanie z większą dynamiką i determinacją, a i klawiszowiec był obecny na scenie, a nie w playbacku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajni są :) I żeby znaleźć więcej materiału wpisałam 이슈타르 zamiast normalnie Ishtar i wyskoczyło mi nawet parę nagrań studyjnych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję pomysłowości :).

 

Po koreańsku czyta się to "Isiutary", bo tam zasadniczo (z niewielkimi odstępstwami) nie stosuje się zbitków spółgłosek. Dla ciekawostki - Shrek czyta się jako "Sireky" a Thrall (postać z Warcrafta) to "Syroll" ;).

 

Dzięki Tobie znalazłem trochę ich wcześniejszego materiału, m.in. moje ulubione numery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie sprawdzałem, co u nich słychać, a wygląda że odzyskali formę po poważnych zawirowaniach personalnych

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.