Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Peter Crowley

Recommended Posts

Czasami odkrywamy kompozytorów, których twory są na tyle genialne, że sięgamy po kolejne i kolejne...

W oczekiwaniu na nowy krążek NW natknąłem się na Petera Crowleya, który urzekł mnie "od pierwszego przesłuchania". Kompozycje Petera to przede wszystkim ciekawe melodie, bogate brzmienie i mnóstwo chórów. Słychać z jaką lekkością tworzy muzykę. Każdy kolejny utwór jest wyzwaniem dla słuchacza, każdy jest inny - to jest coś, co niesamowicie cenię w muzykach.

Jako ciekawostkę dodam... Peter ma 20 lat.

 

Przykładowe twory:

 

Illusion - chłopięcy solista z chórem

[spotify]spotify:track:3eWdgYa1vGvlXVU6Xfosll[/spotify]

 

The Legendary Sword - czyli "małżeństwo" Wishmastera z Pipem Williamsem... ;)

[spotify]spotify:track:2apzjpo1yUbgSA7yQ5yqAm[/spotify]

 

The Angel of Mercy - symphonic power metal z operowym wokalistą

[spotify]spotify:track:3CLM7ZOzLyLuusuoS2ylLR[/spotify]

 

Medieval Anthem - czyli podróż do średniowiecza :)

[spotify]spotify:track:4nvopLCHtatbfBsV2P9VeA[/spotify]

 

Ghosts of Our Nightmares - pozytywka, nucący melodię chłopiec, mrok połączony z bajkowością, czyli moje ukochane klimaty :)

[spotify]spotify:track:5VmO9f4k2Lj2THqkMsv3mX[/spotify]

 

Miałem niesamowity problem z wyborem reprezentatywnych kawałków, ponieważ wszystkie są genialne. :D Częstujcie się i dajcie znać co sądzicie!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako ciekawostkę dodam... Peter ma 20 lat.

 

Tak, pewnie, dołuj mnie jeszcze bardziej... W tym momencie karmisz mój weltschmerz xD

 

A teraz poważnie.

No, widać (i słychać), że rośnie nam kolejny Bergersen, a może nawet i Holopainen.

W The Legendary Sword te klawisze pod sam koniec... To jest tak cudownie Nightwishowe, że bardziej być nie może :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak' date=' pewnie, dołuj mnie jeszcze bardziej... W tym momencie karmisz mój weltschmerz xD [/quote']

Sam sobie zadałem pytanie, co ja robię ze swoim życiem. :D Także łączę się w bólu. :)

 

Swoją drogą czułem, że się pojawisz w tym wątku. Jeśli chodzi o soundtracki to, zdaje się, mamy bardzo zbliżony gust. :)

 

W środę Peter ma opublikować utwór z wieloma partiami chóru. Ciekawe co tam nowego wykombinuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako ciekawostkę dodam... Peter ma 20 lat.

Ech, chyba czas przestać zwlekać z zostaniem genialnym muzykiem, kompozytorką albo pisarką... Za pięć lat będę w jego wieku. Myślicie, że do tego czasu się wyrobię? :D

 

Przesłuchałam na razie dwa pierwsze utwory z tych, które podesłałeś, słucham trzeciego. A podejrzewam, że i na pięciu z Twojego posta nie poprzestanę. Lubię taką muzykę. Chóry! Klimat! Epickość! :happy:

Sporo ma tego, swoją drogą. Cztery albumy z zeszłego roku O_O

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą czułem, że się pojawisz w tym wątku. Jeśli chodzi o soundtracki to, zdaje się, mamy bardzo zbliżony gust. :)

 

 

Ano... :)

Może nie tyle soundtracki, co muzykę okołosoundtrackową, zwiastunową i tak dalej. Czyli te wszystkie TSFH, Bergersena, X-ray Dog czy Immediate Music. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ech' date=' chyba czas przestać zwlekać z zostaniem genialnym muzykiem, kompozytorką albo pisarką... Za pięć lat będę w jego wieku. Myślicie, że do tego czasu się wyrobię? :D[/quote']

Jeśli naprawdę zechcesz coś zrobić to tak. :) Peter był tak zafascynowany muzyką, że chłonął wiedzę jak gąbka i opanował teorię gry na pianinie w dwa lata. To doskonały przykład, że możesz osiągnąć co tylko chcesz. "Stworzyć swój wszechświat", jak to śpiewała Simone z Epiki. :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznałem go jakieś dwa miesiące temu , przesłuchałam kilka utworów i spodobały mi się , ale jakoś o nim zapomniałam tak więc dzięki Adrian za przypomnienie , będzie co fazować z powrotem ♥ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peter cały czas aktywny w moich głośnikach. :) Pomału wyłaniają się faworyci, a oto jeden z nich:

 

[spotify]spotify:track:63zGvrMwz4Gvb47G7L1AFI[/spotify]

 

Melodyjność i kompozycja godna Holopainena. Pewne dlatego tak bardzo mi się podoba. :)

Crowley nie kopiuje Nightwisha i do tego brzmi świetnie - w końcu jakiś powiew świeżości!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy album Petera "Beyond Space and Time" jest już dostępny na Spotify!

 

Częstujcie się. :)

 

[spotify]spotify:album:2vZv4wBuEJpvG1UoemeIc6[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co on tak szybko? Chyba jedyny artysta, kompozytor, który tworzy tak szybko i tak dużo, że fani nie nadążają słuchać! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy song od Petera:

 

[video=youtube]

 

Czuć inspirację Sun Bergersena. Brzmi super. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crowley na dziś:

 

[spotify]spotify:track:0J7qE1EO2bRAZXuiyr8Qg2[/spotify]

 

Genialne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy utwór, inspirowany twórczością Johna Williamsa. Czuć klimat Harrego Pottera. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak słucham sobie Petera, słucham TSFH i dochodzę do wniosku, że mimo, że obaj panowie tworzą coś bardzo podobnego, to da się rozróżnić twórczość Petera od kompozycji Thomasa.

Weźmy na przykład ostatni utwór, który wrzuciłeś, ten niby świateczny, ale jednak Harry Potterowy kawałek czystej epickości i porównajmy z takim na przykład 'That's a wrap" Bergersena, któremu też nic a nic nie brakuje. Bądź co bądź, Bergersen czasem się trochę powtarza, stosuje podobne tematy, podobne tempo, pewnie nawet nieświadomie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epicki, powermetalowy utwór od Petera. Właściwie remake starej kompozycji.

 

Jestem pod wrażeniem! Koniecznie powinien założyć zespół. :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio żyliśmy z Peterem w separacji, ponieważ każdy kolejny jego utwór był praktycznie taki sam. Powermetal, patatajka. Z nadzieją wypatrywałem czegoś świeżego i tak dziś nastąpiło zaskoczenie:

 

[video=youtube]

 

Ten utwór jest naprawdę dobry i do tego z wokalem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 grudnia wychodzi nowy album "Conquest of the Seven Seas". Symfoniczny power metal w stylu Rhapsody/of Fire/Turilli/etc z kobiecym wokalem z pazurem. ;) Zapowiada się całkiem ciekawie, na pewno przesłucham jak wyjdzie ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.