Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Wersja mobilna

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu pracuję nad wersją mobilną, ale póki co jest to faza projektowania. Poniższe linki to makiety, nie gotowy styl.

 

Otóż, żeby wszystko zgrabnie działało musiałem dokonać kilku zmian: przeniesienie panelu na samą górę + zmiana widoku postów.

Przy okazji zoptymalizowałem nieco styl żeby się szybciej ładował - wszelkie zbędne obrazki zostały zmienione na ikonki z fonta i gradienty wygenerowane przez przeglądarkę. Mógłbym drążyć temat, ale nikogo nie interesują technikalia, więc przechodzę do sedna. :D

 

Widok forum:

http://nightwish.pl/mobile/

 

Widok wątku:

http://nightwish.pl/mobile/thread.html

 

Żeby zobaczyć forum w wersji mobilnej, musicie pomniejszyć sobie okno przeglądarki tak mniej więcej do rozmiarów ekranu smartfona. Strona automatycznie się dostosuje do małych ekranów.

 

Potrzebuję Waszych opinii, czy zmiany Wam się podobają, czy chcielibyście coś zmienić itp.

 

Zaznaczam, że styl jest nadal w fazie projektowania, więc pewne elementy mogą ulec zmianom!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie pełna wersja na tel/tablecie jest najlepsza z wszystkich widzianych i niech już będzie taka ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersja mobilna bardzo fajna, przejrzysta i o to chodzilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strona główna:

- po duużym zmniejszeniu menu w headerze rozlewa się na inne części - proponuję wstawić mu jakieś oblewanie tekstu ;) No chyba, że to efekt zamierzony...

- to samo się dzieje z poddziałami np. Zloty - strasznie się zlewają

Wątek:

- ikonka wiadomości pod profilem jest ścięta

 

Na razie tyle zauważyłem :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strona główna:

- po duużym zmniejszeniu menu w headerze rozlewa się na inne części - proponuję wstawić mu jakieś oblewanie tekstu ;) No chyba, że to efekt zamierzony...

- to samo się dzieje z poddziałami np. Zloty - strasznie się zlewają

No worries, w finalnej wersji nie będzie w/w błędów. :) Pojawiają się one dlatego, że zdefiniowałem tylko dwa typy platform: smartfony i komputery. Brakuje tabletów, które wypełnią tę lukę. :)

 

Wątek:

- ikonka wiadomości pod profilem jest ścięta

Hmm.. Mógłbyś zarzucić screenem? I z jakiej przeglądarki korzystasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2211ds.png

Korzystam z Google Chrome. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się bardzo podoba. Z racji, że od niedawna jestem posiadaczem smartfona - byłoby to mega plus, bo ograniczyłem korzystanie z komputera do 2-3 razy w tygodniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Na wersji mobilnej są za duże avatary. I jest trochę słabo czytelna. Ta nowa jest lepsza, a przynajmniej - ładniejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wersji mobilnej są za duże avatary. I jest trochę słabo czytelna. Ta nowa jest lepsza' date=' a przynajmniej - ładniejsza. [/quote']

Właśnie przejrzałem... tragedia! Zdaje się, że po aktualizacjach się kompletnie wysypała.

Intensywnie pracuję nad wersją mobilną forum (i wkrótce strony). Oznacza to nie tylko ułatwiony dostęp do NW PL ale także odświeżenie wyglądu i przyspieszenie wczytywania treści. To wymaga sporo pracy i projektowania, więc dlatego tak długo to trwa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio byłem u kuzyna na smartfonie na forum i bardzo mi się ten wygląd spodobał. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie chyba nie działa prawidłowo. Wszystko jest na białym tle, avatary na środku, bardzo nieczytelnie no i ogólnie dziwnie. Ale na szczęście mogę korzystać z wersji standardowej na telefonie i jest wszystko okej ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak samo jak u Nymph od czasu gdy zmieniliśmy adres. I z tego co zrozumiałam na razie tak powinno być, bo prace nad wersja mobilną trwają.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja mam zapłon dopiero teraz ogarnąłem, że zmienił się wygląd forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.