Jump to content
PaulaEija

Polećcie utwory...

Recommended Posts

W skrócie: założyłam ten wątek z myślą, że takie nieogarnięte w zespołach jak ja osoby, chciałyby poznać jakichś nowych artystów od strony tych najlepszych utworów, a niekoniecznie - najpopularniejszych czy najstarszych (najnowszych).

Wybaczcie, jeśli przeoczyłam podobny wątek, aczkolwiek nie dostrzegłam tutaj niczego takiego. ;)

 

Zacznę od siebie.

Czym zaprezentujecie słynny Therion? Bo ja już się zabieram za niego tyle czasu i jakoś mi nie wychodzi, żeby w końcu posłuchać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli Therion, to wiadomo - Lemuria. I koniec. Bez tego się nie obejdzie :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ZtCRJld08c

 

I to. Jedna z moich pierwszych piosenek, jeśli chodzi o Therion. Czternastoletnią czy piętnastoletnią wtedy mnie wgniotła w ziemię ;)

[video=youtube]

 

Osobiście lubię też Sitra Ahra, ale Internety mają na to strasznego hejta, nie wiem dlaczego... Da się do tego tańczyć makarenę! Spróbujcie :>

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emm... A nie lepiej spytać o to w wątku o Therionie, skoro już takowy istnieje? Tego typu temat widziałabym raczej jako: szukam takiej i takiej muzyki podobnej do zespołu X; zna ktoś zespół Y (którego nie ma w wątku "Artyści") i jest w stanie coś dobrego od nich polecić?

 

Co do Theriona, to nie uważam się za ekspertkę, ale mnie zachęcił album "Theli". Często polecam płytami, jednak skoro pytanie jest o coś konkretnego, to sam początek robi wrażenie - "To Mega Therion"

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie, myślałam też o tym, co zasugerowałaś, Frujo, w kontekście tego wątku, tylko chyba (jak zwykle) źle sformułowałam swoją myśl. Powiedzmy, że Therion był moim priorytetem, więc to nim się zasugerowałam podczas redagowania tamtego postu. Aczkolwiek, nie będę się denerwować, jak ktoś ten wątek jednak usunie. Czasem po prostu głupio mi napisać w wątku o jakimś zespole, gdzie toczy się zagorzała dyskusja, przykładowo na temat wokalistów i nie chcę przerywać, dlatego pomyślałam o takim temacie. ;) Jednakże rozumiem podejście "po co zaśmiecać forum tematami", decyzję niech więc podejmą admini. ;)

I dziękuję za utwory. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że wątek jest w porządku. Tematów o artystach jest bardzo wiele i czasem ciężko się w nich odnaleźć. Niech zostanie. Jeśli umrze to trafi do archiwum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałam jeszcze o tym :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOTHIC KABBALAH!

Calutka płyta, jest genialna

W szczególności utwór tytułowy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy od gust : D

Czy takie sławniejsze zespoły czy nie.

Mimo łączącej Nas więzi do Nightwisha każdy lubi co innego : >

Co do Theriona się nie wypowiem. Ale mogę polecić coś SoaDu, Lordi, Hunter (chociaż Seppo zrobiłby to pewnie lepiej), Evergreen Terrace (metalcore), z j-music (o ile ktoś lubi) pojedyncze piosenki no i coś z punka ;>

Jakby ktoś chciał, to pisać! : D


Ja chcę, żeby mi ktoś polecił coś Patti Smith. Ma bardzo ciekawy głos, ale mało słyszałam Jej piosenek. Oglądałam o Niej ciekawy program na TVP Kultura : >

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam świetny zespół oscylujący w klimatach gothic i doom metalu - Draconian. Ciężkie, wolne brzmienie, połączone z pięknymi partiami klawiszowymi. Jest tam żeński wokal, jak i również growl. A oto jeden z moich ulubionych kawałków:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paulo poleć mi jakieś fajne piosenki Johanny na początek.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paulo poleć mi jakieś fajne piosenki Johanny na początek.:)

 

Johanny? Tej Johanny? Johanny Tuomasa? Faktycznie powinna to zrobić Paula, ale... skoro tu siedzę i chwilowo powstrzymuję się przed przypuszczeniem ataku na konspekt maturalny to...

Coś rzucę.

Dla mnie muzyka Johanny jest bardzo mętna i nijaka, ale raz na jakiś czas posłucham kilku wybranych utworów - tych nieco bardziej wyrazistych.

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Własnie o nią mi chodziło dla tego napisałem Paulo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...

 

SNS

[video=youtube]

(bo jak bez SNSa? ;))

 

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje Paulo ta piosenka z Marco jest świetna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poleci ktoś jakieś chwytliwe ballady metalowe, rockowe, ewentualnie folkowe? No i może jakiś epicki, piękny soundtrack do filmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yö "Arjen kauneus"( zespół rockowy, piosenka spokojna, więc chyba ballada- nie znam się na tym, ). polecam jeszcze: "Lakanapellot" Jani Wickholm,

"Jenkkikassi" Janne Raappana

"Hei pianomies" Anneli Mattila i

"Hetken tie on kevyt" Laura Narhi. może to nie do końca ballady, ale kto to wie... ;)

ta ostatnia jest chyba z jakiegoś filmu, jest po prostu piękna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mi się namnożyło propozycji! Dlatego z góry przepraszam, że bez linków. Jak ktoś będzie chciał, to spokojnie np. na YouTubie znajdzie ;)

 

To tak...

 

Rock/metal:

Gotthard - "One Life, One Soul", "Lonely People"

Antimatter - "Conspire"

Lake of Tears - "To Blossom Blue"

Dream Theater - "Wither", "Wait for Sleep", "Beneath The Surface"

Black Label Society - "Rust", "Just Killing Time"

Megadeth - "Promises"

 

Coś folkowego:

Leaves' Eyes - "Tell-tell Eyes"

Loreena McKennitt - "Bonny Portmore"

 

Znalazłoby się jeszcze kilka ale myslę, że i tak już jest za dużo :P

 

Enjoy! :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabieram się za poznawanie Draconian i szukam dobrych kawałków na początek, żeby się nie zniechęcić :)

Polećcie coś dobrego na start :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam jeszcze wszystkiego :P ale z pewnością warto zapoznać się z płytą "Where Lovers Mourn" >>>

(numer, który mnie zachęcił momentalnie).

 

Co prawda zaczynałam od innego krążka - "A Rose for The Apocalypse", który jest dość jednolity klimatycznie i przy pierwszym podejściu utwory mogą się zlewać. Tutaj utwór, który popchnął mnie do przesłuchania całości:

 

Jak już się wciągniesz, to możesz sięgnąć, np. po nieco cięższe, bardziej jak dla mnie osadzone w doomie "Arcane Rain Fell" i apogeum zadoomania:

http://www.youtube.com/watch?v=ujLyGORNOtg

 

I generalnie zachęcam do zajrzenia TUTAJ i podzielenia się później "postępami" w zaznajamianiu z twórczością Szwedów. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki :) Idę słuchać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna piosenka metalowa z Dobrego Miasta ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Podejmuję kolejną próbę polubienia Floor. Jeśli teraz nie przekonam się do niej, posłucham dopiero na nowej płycie Nigthwish. Ktoś coś poleci? Tylko nie za dużo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor jest świetną i profesjonalną wokalistką o silnym głosie. :) Kocham jej poprzednie dokonania np. w After Forever jest nawet lepszy od ReVamp, choć ReVamp nie jest zły polecam te utwory. :)

 

After Forever:

https://www.youtube.com/watch?v=9paMOE6H16Q

https://www.youtube.com/watch?v=0q_Kkq2iwTY

Revamp:

https://www.youtube.com/watch?v=254S9HLslTU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama nie lubię Floor i w sumie nie wiem dlaczego, ale ten kawałek ReVamp jest całkiem niezły.

Właściwie już się poddałam, jeśli chodzi o próby polubienia Floor, czekam na nowy album NW, czas pokaże. : )

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.