Jump to content
PaulaEija

Polećcie utwory...

Recommended Posts

Evi, przede wszystkim polecam zacząć od całego albumu Design Your Universe, chyba najbardziej oddaje to, czym Epica jest, znajdzie się tam parę momentów takich jak mówisz, ale myślę, że są do przeżycia tu :) Na tej płycie znajduję się wg wielu ludzi opus magnum Epiki, czyli Kingdom Of Heaven, ale mówię, zacznij sobie od początku albumu. Kolejny warty polecenia jest The Divine Conspiracy. Tu warte uwagi są trzy pierwsze utwory i dwa ostatnie tak na początek, w tym idealny na koncerty The Obsessive Devotion. Z kolei na The Phantom Agony jest dużo, bardzo dużo własnie Simone śpiewającej wysoko, więc polecam odłożyć na potem, ale album naprawdę zacny. No i oczywiście najnowszy The Quantum Enigma.

Ale mówisz konkretne piosenki... to dałbym dla Ciebie:

[video=youtube]

[video=youtube]
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mnie jeszcze to:

Moja niesymfonicznometalowa siostra to lubi i jest to jedna z moich ulubionych piosenek Epiki :) (również ze względu na tekst). Nie wiem czy tu jest pisk czy nie, bo ja go nie słyszę, więc nie wiem czy trafiłam.
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapodajcie mi jakieś utwory z chórem gregoriańskim oprócz Enigmy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej

Gregorian, głównie covery popularnych piosenek

[video=youtube]

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hZ3NZMb34_I

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2rRhsOsBbkE

 

Era, religijna i klasyka

[video=youtube]

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tnaL2_oCr9s

 

http://forum.nightwish.pl/watek-era

 

p.s.

nie mam pojęcia jak dokładnie takie chóry zwykle brzmią. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę coś w stylu "Iron man" Black Sabbath, stare kawałki heavy metalowe. Wiem, że jest tego sporo, ale nie wiem jak się do tego zabrać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doprecyzuj, co rozumiesz pod pojęciem stare? :D

 

Tak na marginesie Iron Man jest 1970 roku. W ogóle w latach 70-tych granica między hard rockiem a heavy metalem jest płynna i to były w zasadzie często synonimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam na myśli właśnie kawałki, które powstały pod koniec lat 60-tych/na początku 70-tych; wikipedia mi powiedziała, że wtedy to pojawiły się pierwsze utwory heavy metalowe :P

W takim razie jestm otwarta i na hard rockowe propozycje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To w takim razie nie będzie żadnych Maidenów czy Motorheadów tylko wczesne hard’n heavy, czyli to co stworzyło metal i jego podwaliny w latach 1967-76. :D

 

To masz taką około 20 utworową składankę na spotify (Black Sabbath, Rainbow, Vanilla Fudge, UFO, Budgie, Queen, Led Zeppelin, Deep Purple, Test, Mountain, Uriah Heep). :)

Nie ma kilku oczywistości, ale domyślam się, że kawałki typu Paranoid są powszechnie znane.

 

[spotify]spotify:user:maciekx:playlist:7A5hhNuvhlhTVj81Abt1YQ[/spotify]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze coś z tych gregoriańskich, Magna Canta

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś coś do polecenia z muzyki The Gathering? Chciałam obczaić w artystach ale ku mojemu zdziwieniu ich tam nie znalazłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zerknij na poprzednią stronę TEGO tematu. ;) Od siebie dodam tylko, że jeśli chodzi The Gathering, to najczęściej wymienia się płytę "Mandylion" jako ich najlepszą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam jakiś jazzowych i bluesowych kawałków. Wiem, to dość szeroki zakres. Polećcie coś dla każdego lub coś interesującego was.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O faktycznie xD dobra dzięki, nie było pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zerknąłem i szukam jeszcze innych propozycji :) A utworki, jakby to ująć, chyciły od razu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mogę Ci polecić jeszcze kilka utworów, jak chcesz posłuchać:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

No i coś polskiego na koniec:

[video=youtube]

 

 

Podrzuciłem Ci kilku bluesowych wykonawców, więc myślę, że teraz będziesz spokojnie mógł sam szukać kawałków dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o polecenie mi może nie tyle konkretnych utworów, co wykonawców. Mam ambitny plan poszerzenia horyzontów, bo ostatnio siedzę tylko w power metalu i metalu symfonicznym, tak nie można :D Zarzućcie mi randomowych wykonawców, których lubicie słuchać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo :v

 

Dobra, żartowałam. A tak naprawdę, to nie. :v

 

Z takich mniej... popowo dziwnych rzeczy, polecam Samaela, ciekawe świeże podejście do metalu.

Potem Ghost. Ghost jest spoko :)

Z niemetali polecam panów z odwróconym domkiem i tych, co ich jest aż dwudziestu jeden (a tak naprawdę to dwóch). Oba zespoły grają mniej więcej to samo, czyli taki dziwny indie pop-punk z niewielką ilością rapsów.

 

Poza tym lubię jeszcze tych panów, ciężkich tylko z nazwy, bo grają dziwny blueso swingo, jazzo pop, czyli takie w sumie niewiadomoco, ale bardzo przyjemne :)

 

Jest jeszcze Dave z Depeche Mode, który solo bardziej mi pasuje niż w pakiecie :)

 

Z elektroniki, to Emilkowe IAMX jest całkiem spoko (tylko trzeba uważać, bo he comes with knives he he he he , potem Royksopp, który już niestety się rozleciał i Susanne Sundfor, która ma się całkiem nieźle ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meg Myers, którą polecam gdzie tylko mogę.

Kabanos, o którym chyba już każdy słyszał.

Nine Inch Nail, bez których nie umiem żyć.

A na koniec Portishead. Bo tak, po prostu :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo tak, po prostu :D

 

I właśnie o to chodziło :D

 

Dzięki, dziewczyny!

Zaczęłam od Dave'a i kurcze, podoba mi się :happy:

 

Jeśli ktoś jeszcze chciałby coś dodać, to będzie mi bardzo miło ^^

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio nałogowo zasłuchuje się w twórczości Blackmore's Night i właśnie ten zespół chciałbym Ci polecić.

[video=youtube]

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kLwUG4hG34A

 

Jeśli lubisz długie gitarowo instrumentalne utwory, to na pewno zainteresuje Cię Buckethead

 

[video=youtube]

 

No i jak już jesteśmy w rejonie gitarowych wirtuozów, to nie może się obejść bez tego pana:

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackmore's Night znam i bardzo lubię ;) Ooo gdzieś ostatnio myślałam o Garym, ale zdążył mi wylecieć z głowy. Dzięki Izzy!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.