Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Dire Straits

Recommended Posts

Brytyjska grupa (bluesowo) rockowa założona w 1977 roku przez Marka Knopflera (gitara i śpiew), Davida Knopflera (gitara), Johna Illsleya (gitara basowa) i Picka Withersa (perkusja). Liderem Dire Straits jest Mark Knopfler, który skomponował prawie wszystkie utwory tej grupy. Istnieli do 1995 roku.

Ponadczasowe:

 

 

Krótki lecz znaczący epizod w moich muzycznych przygodach.

Znasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, cienię wkład w muzykę.

Ze "starej gwardii" jakoś bardziej jednak podpasowali Zeppelini, Doorsi i Black Sabbath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostanę "złotą łopatkę" :D ?

Dire Straits to chyba jeden z nielicznych zespołów rockowych, który został poznany przez rodzica - w tym przypadku tatę.

Ponoć jak byłam mała w łóżeczku, to zasypiałam przy kompilacji ich największych hitów :happy:

Cenię ich za wkład w muzykę, słucham jednak pojedynczych utworów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostanę "złotą łopatkę" :D ?

Dire Straits to chyba jeden z nielicznych zespołów rockowych, który został poznany przez rodzica - w tym przypadku tatę.

Ponoć jak byłam mała w łóżeczku, to zasypiałam przy kompilacji ich największych hitów :happy:

Cenię ich za wkład w muzykę, słucham jednak pojedynczych utworów.

 

Miałam tak samo :) Tylko, że w moim przypadku to mama jest fanką. Jak byłam mała, to puszczała mi ich utwory na zmianę z Electric Light Orchestra i Simon&Garfunkel .

DS bardzo lubie, solową twórczość Knopflera też (Dlaczego on musi mieć tak strasznie trudne chwyty w tych swoich piosenkach, że nie mogę sobie nic zagrać na gitarze?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dire Straits to mój ulubiony zespół rockowy. Świetny, charakterystyczny styl rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, a raczej ucha. Fenomenalny Mark Knopfler z tym swoim "niedbałym" śpiewem i niepowtarzalne brzmienie jego gitary. To dopiero jest dobry gitarzysta, który umie stworzyć świetne kompozycje. Mój ulubiony krążek to legendarny już "Brothers In Arms" z poruszającym tytułowym kawałkiem. Nic dziwnego, że jest to ich najpopularniejsza płyta, ponieważ jest przepełniona samymi dobrymi kompozycjami, a co więcej chwytliwymi. W sumie Knopfler i spółka nigdy nie nagrali słabego krążka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To świetny album, ale dla mnie tak per analogiam z dajmy na to Metalliką, to jest ich czarny album, najpopularniejszy z kilkoma kapitalnymi nieśmiertelnymi klasykami :). Natomiast "moim Master of Puppets" (jeśli już trzymać się metallikowej metaforyki :D) będzie "Love Over Gold", płyta na której byli najbliżej prog-rocka z fenomenalnym Telegraph Road (zarówno muzycznie jak i tekstowo). Przy okazji to mój ulubiony numer DS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.