Jump to content
beatag60

Ksiązki o muzykach

Recommended Posts

Jakie książki, pamiętniki czy inne polecicie o muzykach?

Na mnie ogromne wrażenie zrobiły "Dzienniki Kurta Cobaina". Kurt opisuje swoje codzienne spostrzeżenia i wyjaśnia skąd ma zbuntowany stosunek do świata. Na podstawie jego przemyśleń i doświadczeń doskonale rozumiem dlaczego przyjął tak kontrowersyjną postawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio głośne były listy Johna Lennona i chętnie bym je przeczytała. Niestety Dzienników Kurta jeszcze nie czytałam, ale na pewno to uczynię... W sumie to nie wiem czy czytałam w ogóle jakieś książki tego typu o muzykach... Jedyne co mi przychodzi do głowy to Listy Van Gogha do brata, ale to malarz, a nie muzyk. Chętnie poczytam wasze propozycje, może znajdę w nich coś dla siebie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudna Droga z Piekła Marilyna Mansona jest niezmiernie ciekawa i wciągająca. Można tam wyczytać o jego dzieciństwie, miłościach i inspiracjach, które przyczyniły się do powstania zespołu :)

 

2011-05-27.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wspaniale mi się czytało "Życie" Keitha Richardsa. Bardzo zgryźliwa, zabawna książka, z niezliczonym mnóstwem komicznych anegdotek jednocześnie pełna teorii muzycznej, informacji na temat kuchni tworzenia, która to wiedza zapewne przypadnie do gustu zagorzałym melomanom. Książka cudownie zagłębia czytelnika w atmosferę i reguły rządzące światem w powojennej Anglii (której obraz przedstawia Keith w opisach swojego dzieciństwa) i latach 60...

Plusem jest to, że książka jest autobiografią. Na ogół wolę autobiografie, gdyż wydają mi się bardziej autentyczne. Biografie mogą być dalekie od prawdy (co biografia to inna wersja). Jeżeli osoba, o której jest książka żyje to najlepiej zrobi pisząc książkę sama o sobie, a nie pozwalając na to dziennikarzom, którzy mogą wiele przekręcić - nawet niecelowo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak na razie czytałam tylko 'Once upon a Nightwish".

Jakoś nie ciągnie mnie do biografii muzyków, których nie znam czy nie słucham ich twórczości. Chociaż gdyby np. Tarja wydała autobiografię, nie wiem czy bym kupiła... Chyba nie, nie przepadam za tego typu ksiązkami. Lubię muzykę, którą ludzie tworzą, ich życie prywatne mnie nie interesuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno temu, jeszcze w połowie lat 90. czytałem książkę o Acid Drinkers. Pamiętam, że całkiem zabawne to było, choć zespół znałem tylko z jednego krążka :) Od tamtego czasu chyba nic o tej tematyce już nie trafiło do moich rąk. Rzadko czytam biografie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj sporo czytałam takich książek,bo uwielbiam takie :D

polecam 'Jagger-buntownik,rockman,włóczęga,drań'' Marca Spitz'a świetnie opisuję karierę Jagger'a.Na urodziny dostałam biografię Slash'a autorstwa Anthony Bozza i samego gitarzysty,na prawdę bardzo mnie wciągnęła i od połowy czerwca przeczytałam ją już dwa razy :D hmm co mogę jeszcze polecić..ostatnio podkradłam tacie z półki biografię zespołu Queen,która także bardzo mi się spodobała,a teraz jestem w trakcie czytania biografii Beatelsów ''SZAŁ''(kocham kupić tacie na prezent coś z czego sama korzystam :D).Na razie niewiele mogę o niej powiedzieć,ale na ten moment jest to najlepiej napisana książka o tym zespole jaką czytałam :)

dla tych którzy są ciekawi historii Kurta Cobaina dobra będzie biografia ''Pod ciężarem nieba''-jest napisana w taki sposób,że nie czujemy jakbyśmy czytali notkę biograficzną na wikipedii,ale jakbyśmy czytali świetną historię o chłopcu,który kochał muzykę :)

uff,ale się rozpisałam :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla tych którzy są ciekawi historii Kurta Cobaina dobra będzie biografia ''Pod ciężarem nieba''-jest napisana w taki sposób,że nie czujemy jakbyśmy czytali notkę biograficzną na wikipedii,ale jakbyśmy czytali świetną historię o chłopcu,który kochał muzykę :)

 

Wow, chce to przeczytać *.* I dzienniki Kurta też.

 

Niestety nie wypowiem się więcej na ten temat. Mało czytam, wolę oglądać filmy dokumentalne/biograficzne, jeśli chodzi o muzyków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja swego czasu przeczytałam biografię Tiny Turner (Ja, Tina)i była trochę jak... romansidło. Nie żeby coś, nawet fajnie się czytało, było dobrze napisane, ale w książce zrobiono z niej taką bohaterkę, że to wydawało się trochę przesadzone. I trochę dziwaczne wydało mi się, że ona naprawdę wierzy, że jest drugim wcieleniem egipskiej królowej Hetszepsut...

 

PS. Nie cierpię romansideł. xD A tam naprawdę pół książki było o tym, że Ike ją bił, a ona go kochała, potem nie kochała...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wypożyczyłem "ABBA Historia Supergrupy" Carla Magnusa Palma. Na razie przeczytałem tylko jeden fragment, ale zapowiada się ciekawa lektura :) Czytał to ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałam ostatnio (prawie 3 lata temu xD), że wolę oglądać filmy o muzykach niż czytać książki. Człowiek zmienny jest i zaczęłam się wkręcać w takie książki. Teraz najchętniej czytam biografie, dzienniki, pamiętniki - nie tylko o muzykach.

Na razie niestety mam na swoim koncie tylko 'Dzienniki Kurta Cobaina', ale ostatnio zamówiłam chłopakowi na prezent (sama też skorzystam xD) 'Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae.' Mam na oku jeszcze kilka innych książek, ale na razie fundusze mi nie pozwalają, bo zamówiłam sobie jeszcze 'Pamiętnik narkomanki' : D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czytałam biografię Ozzy'ego Osbourne'a - Ja, Ozzy. Polecam, przezabawna. Oprócz tego posiadam w domu biografie Kurta Cobaina, Bruce'a Dickinsona i Roberta Planta. Są ciekawe i napisane lekkim, przyjemnym językiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam u siebie autoryzowaną przez członków biografię Iron Maiden którą napisał Mick Wall a która ma tytuł Run To The Hills ,a polecam ją szczególnie ponieważ niedawno wyszło jej uzupełnione i rozszerzone o kolejne albumy i losy po albumie Dance of Death która kończy to wydanie które mam ,jest w niej masę ciekawostek związanych z grupą oraz opisane biogramy każdego z członków tych obecnych jak i nie obecnych oraz managerów a także opisane są albumy w bardzo oryginalnej wersji które nie są recenzjami a są raczej przewodnikami by słuchający wiedział o co w nich chodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o biografie Iron Maiden, to ja posiadam w swojej skromnej kolekcji książkę pt. "Kompletna, nieautoryzowana historia bestii", świetnie wydana, dużo zdjęć i ciekawostek, recenzje wszystkich albumów i pod koniec spis wszystkich wydawnictw płytowych związanych z zespołem, a także kto napisał daną piosenkę itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.