Jump to content
beatag60

Jadalnia

Recommended Posts

Postanowiłem zrobić dzisiaj placki z borówkami. Ale odechciało mi się używać patelni i pomyślałem, że może wyjdzie dobre ciasto... Nic z tego. "Ciasto" sie rozwaliło, a mi została blacha, którą szorowałem jakąś godzinę. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam robić dzisiaj ciasteczka z kawałkami czekolady i z kokosem, ale moje lenistwo wygrało : (

 

Cały dzień mam taką ochotę na cheeseburgera, że nawet sobie nie wyobrażacie ... Czuję nawet jego zapach *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam robić dzisiaj ciasteczka z kawałkami czekolady i z kokosem, ale moje lenistwo wygrało : (

 

 

Robiłam wczoraj z czekoladą i orzechami...

 

 

nigdy nie zapomnę tego, jak rzuciłam jednym o ścianę i nawet się nie połamał...

Spaliłam je i wyrzuciłam.

Ale cicho, nikomu nie mówcie! Uchodzę wśród znajomych za dobrą kucharkę xD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jil przypomniała mi się scena z Aniołków Charliego, jak jedna rzuciła babeczką (którą upiekła Alex) w drzwi

Twoje ciastko też ugrzęzło w ścianie? :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ugrzęzło, ale tynk się posypał xDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taaaak, Dark zrobiła dzisiaj pierogi. Było ciężko, ale dałam radę :D

Evi, spójrz tylko, co właśnie zjadłam na obiad :devil:

Pierogi ruskie... ♥ . ♥

WP_000355.thumb.jpg.6c44ad676a4fe7dd15473763c9d19af3.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark, to wygląda pysznie ♥ a ja nie potrafię robić pierogów :( za to makarony wychodzą mi całkiem nieźle ;) będę musiała też się tu kiedyś pochwalić swoimi daniami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ryby, przegenialna smażona "po angielsku" w specyficznej kruchutkiej panierce o nazwie "fish and chips".

Zaproponujcie panierki do ryb ze swojej kuchni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak naleśniki z twarożkiem i słodka śmietaną z kakaem na śniadanie ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ryby, przegenialna smażona "po angielsku" w specyficznej kruchutkiej panierce o nazwie "fish and chips".

Zaproponujcie panierki do ryb ze swojej kuchni?

 

Ja panierkę robię zazwyczaj tradycyjnie - jajko + mąka. Albo bez panierki ;) Za to słyszałam o panierkach z krakersów i z płatków kukurydzianych. Kiedyś pewnie wypróbuję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do ryb wystarczy sama mąka bez jajka ja tak smażę i jest pyszniutka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beti narobiłaś mi smaka : (

 

Mam już dość pomidorów ... chyba codziennie je jem, już mi bokiem wychodzą xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomidorki są bardzo zdrowe chociaż w dzisiejszych czasach trudno znalezć takie prawdziwie "pomidorowe". Miewam fazy na nie ze śmietaną i cebulką albo samą cebulką i przyprawami.

Dziś serwuję makaron+kalafior+boczek wędzony+serek pleśniowy-mniam.

Wracając do ryb- całkiem nie dawno odkryłam doradę,polecam pychotę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomidorki są genialne :D Wielbię te malutkie - koktajlowe. Na kanapce z przyprawami i cebulką - jak powiedziała Beti - mniam ;) Lubię je jeszcze dodać do mizerii, choć słyszałem, że one w połączeniu z ogórasami neutralizują na wzajem swoje witaminy i inne takie... Mniejsza - są pyszne :D

 

Obecnie mam fazę na sos czosnkowy. Mamuśka kupuje je litrami i litrami znikają :D W tym momencie jem kanapeczkę z szynką (czy co to tam jest) z ziołami, polaną sosem. Bez smarowidła, bo nie chciało mi się :D Przynajmniej zdrowiej.

 

Palce lizać ;)

 

Zaproponujcie panierki do ryb ze swojej kuchni?

 

Mój tata zamiast panierki kruszy płatki kukurydziane (te najzwyklejsze do mleka) i obtacza je a to w rybie, a to w piersi z kurczaka. Polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja najbardziej polecam by rybę troszkę osolić posypać przyprawą do ryb lekko zalać olejem niech poleży a potem w mace optoczyć i usmażyć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja nie lubię surowej cebuli :( tylko smażoną lub duszoną. A pomidory najbardziej smakują mi solo. Kanapka z masełkiem i pomidorem ♥ ale bez soli, nie, na kanapkach warzyw nie przyprawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsza cebula jest prażona :D

 

Zawsze po próbie z chłopakami idę na górę do kuchni robimy sobię herbatkę z cytrynką i kanapeczki z pomidorem :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cebula najlepsza jest w jajecznicy ♥


a ja nie lubię surowej cebuli :( tylko smażoną lub duszoną. A pomidory najbardziej smakują mi solo. Kanapka z masełkiem i pomidorem ♥ ale bez soli, nie, na kanapkach warzyw nie przyprawiam ;)

 

Spróbuj surowej cebuli w tatarze mówie boskie ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatar? Surowe mięso? Nieeee... Nie wchodzi w grę... Nie jadam surowizny i nic mnie do niej nie przekona. Sushi też nie lubię... To nie dla mnie. Ale w jajecznicy cebulka pycha ♥ i prażona też jest super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie zjadłem sałatkę z pomidorów, cebuli, rzodkiewki, bazylii i oliwek (feta się skończyła :dodgy: ) i tosty z serem i jakąś ostrą przyprawą o której już kiedyś Wam pisałem *.* A wczoraj miałem na kolację jajecznicę z grzybami. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez was jestem głodna... ;_;

Co do tych pomidorów - mi się wydaje, że mogłabym jeść cały rok... Kocham je ♥ Ale już się niestety sezon kończy... Mówię wam, te z naszego ogrodu są bezkonkurencyjne ♥ I te małe koktajlowe, i te duże... Szkoda, że rosną tylko latem :( Sklepowe zaczynają być zjadliwe dopiero gdzieś tak w maju, więc jesienią, zimą i wiosną jedziemy na ogórkach kiszonych (też pyszne, ale będę tęsknić do pomidorków) :D Dziś mama zrobiła pierwsze słoiki z ogórkami. Mniam ♥

A teraz jem gruszkę z naszego drzewa. Chyba pierwszy raz choć trochę zaowocowało :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ja mam z działeczki pomidory i takie są najlepsze : D

 

Pomidory, ser mozzarella, bazylia, pieprz i sól ♥ ♥ ♥ Uwieelbiam ;3

 

A co do panierki to różnie jadam.

- Zwykłe płatki kukurydziane pokruszone

- Kostka rosołowa roz ... rozkruszona (beakuje mi słowa xD)

- Papirusy

- No i gotowe panierki ze sklepu bardzo lubię : D

 

A cebuli nienawidzę w każdej postaci : |

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tort w kształcie stadionu widziałem i nawet miałem okazje jeść ,ale w wersji mięsnej widzę pierwszy raz WOW ,a co do postu powyżej Nimfy to jeśli chodzi o panierkę to polecam panierkę z wiórków kokosowych ,kotlet w takiej wersji jest pyszny ,miałem okazje robić taki podczas egzaminu zawodowego a więc wiem co mówię

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

To mięso wygląda obrzydliwie. W tym stadionie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.