Jump to content
Sølvi

Floor Jansen & ReVamp

Recommended Posts

Hmmm... zaczął mnie ciekawić fakt, że jak dla byłych wokalistek NW istnieją osobne tematy w "O zespole" i "Artystach", a dla Floor nie ma.

Czyżby aż tak spodobała się nam wszystkim ;)?

 

Bynajmniej, nowa płyta "Wild Card" ma pojawić się w sierpniu, a o to i zapowiedź:

 

[video=youtube]

 

Co sądzicie o samym zespole ;) ?

 

(Myślę, że można tu przenieść wszystkie niezwiązane z NW dyskusje o niej ^^).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

W ReVamp Floor pokazywała swój pazur. Piosenki są tutaj strasznie "agresywne" i szczerze, wolałem jej twórczość z After Forever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

After Forever. lepsze xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

960066_454225911339186_193653339_n.jpg

 

Ja chyba jednak przestanę narzekać na jej czarne stroje, mimo że odsłaniają więcej niż powinny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

TheEscapist przepiękna Floor dałeś ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no Floor na każdym zdjęciu genialnie wychodzi ,a co do Re Vamp to mi się podobają te agresywne jak to pisze TheEscapist ,jeśli chodzi o Floor to w moim przypadku trudno być bezstronnym w opiniach o Floor czy Tarji

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pablito święte słowa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie przypadkowo natknęłam się na informację że w ReVampie gra Polak. Nie wiedziałam... o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten polak to Waldemar Sorychta on już od wielu lat nie mieszka w Polsce a jest jednym najsłynniejszych metalowych producentów, może parę nazwisk można podac równie lub bardziej gorących, facet wyprodukował Theriona, Lacune Coil, Tiamat, Moonspell, The Gathering i wiele innych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zgadzam się, bo przesłuchałam z ciekawości i ten growl, który słyszę w porównaniu z tym z AF jest całkiem całkiem^^

Podoba mi się jak dzika karta się obraca, przy agresywniejszych utworach mamy ją odwróconą na bardziej drapieżną część :happy:

Jestem pod wrażeniem i czekam na więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wyszedł nowy album ReVamp "Wild Card", ktoś już słyszał?, jakieś, opinie, wrażenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zbieram się do przesłuchania na YT. Myślałam, że już dawno wyszedł, a tylko ja nic nie wiem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy album? O proszę. Ja dopiero dziś poznałem ReVamp, a tu taki njus :P

 

Obecnie jestem po przesłuchaniu utworu "Here's My Hell" i jest bardzo fajny, szczególnie 50 sekundowe instrumentalne intro... Nie mogę przestać cofać odtwarzacza :D Do reszty muszę się bardziej przekonać, 3-4 odtworzenia i załapię ;)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spodobał mi się Ich nowy album. Głos Floor jest tak różnorodny : o Ona dalej mnie zaskakuje : D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy albu ReVamp, również mnie zaskoczył pozytywnie. Przede wszystkim tzw "songwriting" stoi na lepszym poziomie niż na debiucie. i to co jest solą muzyki czyli melodie nie są tak słabe jak na debiucie a kilka jest wręcz przednich. Płyta jest mocna, gitarowa, intensywna. Nie wiem czy okreslanie całości metalem symfonicznym jest fortunne, może pod wieloma względami tak. Niemniej sporo tu też zwykłego nowoczesnego metalowego grania oraz elementów metalu progresywnego.

Album posiada dość twarde brzmienie. Nie da się ukryć że zdominował go również wokal Floor, która nawet growluje przez moment ;).

 

Jeszcze sobie osłucham płytę, na razie jeszcze do ekstraklasy ReVampu nie wrzucam ale jest naprawdę dobrze, poza tym mam wrażenie że czas działa na jej korzyść :).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maćku jak Ty się zawsze mądrze wypowiadasz : ) I potrafisz dobrze wszystko ująć w słowa, które tworzą spójną całość. A co lepsze wszystko wydaje się brzmieć sensownie xD

 

Przyznam Ci rację, że z czasem zespół brzmi coraz lepiej. Growl Floor jest dla mnie szokiem i jestem wielce rada z tego : D Czy jest coś, czego ta kobieta nie zaśpiewa? :<

Jak można być tak uzdolnionym wokalnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny teledysk tekstowy drugi najlepszy po "Never Enough" Tarji. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to ostatnio mam w zwyczaju, nadrabiam muzyczne zaległości. Już jakiś czas temu padło na ReVamp, ale zapomniałam napisać o wrażeniach.

 

Cóż. Należy chyba zacząć od tego, że chociaż przesłuchałam całą dyskografię ReVamp, to nie zrobiłam tego z After Forever - jeszcze - więc nie mam porównania. Bazą do oceny są tylko odczucia po odsłuchaniu ReVamp i Wild Card.

Muzyka Floor jest zupełnie inna od Nightwish, czego się raczej spodziewałam. Przede wszystkim pokazuje możliwości wokalne pani Jansen - i dobrze. Muzycznie w ogóle jest w porządku, wszystko brzmi ładnie, porządnie, tak, jak powinno być. Mrocznie, drapieżnie, ale kobieco. Jeśli zaś miałabym wybrać, który album jest lepszy, zdecydowałabym się raczej na Wild Card - jest bardziej różnorodny, teksty - choć się w nie nie zagłębiałam - wydają mi się ciekawsze...

I, sądząc po tym, jak prezentuje się głos pani Podłogi, nowy Najtłiszek z 2015 roku zapowiada się świetnie. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już oficjalne: ReVamp przestaje istnieć.

 

Szczerze mówiąc to ta wiadomość nie wywołała u mnie żadnych szczególnych emocji. Lubię kilka piosenek i to właściwie tyle. Zespół też specjalnie popularny nie był, ponieważ muzycy musieli przeprowadzać zbiórki od fanów na to by zagrać trasę koncertową.

 

Argument zakończenia działalności jest ten sam: Floor nie jest w stanie pogodzić dwóch zespołów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.