Jump to content
Evi

Kabanos

Recommended Posts

Kabanos, czyli zespół taki sam jak żaden :) za Wikipedią:

polska grupa rockowo - metalowa założona w 1997 roku w Piasecznie przez Zenona Danona (obecnie Kupatasę) i Zbyszka Szajbnera.

Początki zespołu to śpiewanie do wyciętych podkładów z muzyki takich grup jak System of a Down, Machine Head, KoЯn, Limp Bizkit, Silverchair, Faith No More i Nirvana okraszone cytatami z filmów Stanisława Barei i absurdalnymi tekstami. W 2000 roku grupa przebiła się do mas za sprawą Radiostacji. 29 września 2007 roku Kabanos wydał w Polsce swoją debiutancką i w pełni autorską płytę Zęby w ścianę. Dystrybucją zajęła się Fonografika. Grupa nie ma podpisanego kontraktu płytowego i działa niezależnie. Utwory zespołu grały m.in. takie polskie rozgłośnie jak: Radiowa Trójka, Radio Bis, Antyradio, Radio Afera, Radio Kampus, Radio Centrum, Eska Rock. 5 czerwca 2010 r. ukazała się druga płyta zespołu - Flaki z Olejem, a 10 marca 2012 Kiełbie we łbie. Ostatnią wydaną płytą jest Na pudle.

 

wszystkim bardzo serdecznie polecam :)

 

z moich ulubionych kawałków:

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

ale uważam, że każdy ich utwór godny jest polecenia :)

 

znacie? lubicie? ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszna i oryginalna twórczość, szalone teksty i do tego muza pomieszanych stylów- fajne szaleństwo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sympatyczny zespół, znałam ich już wcześniej :) Teksty dosyć, hmmm, oryginalne :D Ale fanką nie jestem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, teksty oryginalne, to prawda, dużo też w nich humoru... ale jak się tak na spokojnie je przeczyta to w każdym jest coś ukryte. trochę jak bajki czy satyry - w każdej jest coś ukryte pod inną postacią, każda ma jakiś przekaz i morał ;) czasami ciężko jest o czymś powiedzieć. Zenek o wszystkim pisze językiem łatwym i do tego muzyka wpada w ucho ;)

cieszę się, że jednak coś się w temacie ruszyło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziękuj... A nie, ty go nie znasz :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogłaszam wszem i wobec, że Kabanos wygrał plebiscyt Złotego Bączka i wystąpi na tegorocznym Przystanku Woodstock na Dużej Scenie 3.08.2013 o godzinie 16:30 ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabanos taki zespół myślałem że to o kiełbaskach dział hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest najlepsza cienka kiełbasa w Polsce :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetną atmosferę tworzą na koncertach i są bardzo sympatyczni :) kilka razy miałam okazję rozmawiać z nimi po koncertach. Cieszę się, że ktoś jeszcze tu o nich słyszał i nawet ich lubi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziewczyny, jedźmy razem na Kabanosa! ^^ (I tak mnie nie puszczą na wooda, ale pomarzyć można)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja właśnie bardzo poważnie myślę o tym, żeby się wybrać :) Chciałabym zobaczyć ich na żywo na Dużej Scenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabanos, prócz własnego, świetnego koncertu na Woodstocku udzielił się w jeszcze jednym utworze. A właściwie to sam wokalista - Zenek Kupatasa - zaśpiewał gościnnie z Hunterem cover utworu "Walk" Pantery ;)

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=edD5Mzh7OiI

 

Polecam też obejrzeć cały występ Hunter Project z Przystanku. Sporo ciekawych coverów i gości (m.in. Anja Orthodox).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[kabanos.net] Kalendarium koncertowe Kabanosa

 

07.09 Warszawa, Park Praski

13.09 Wyszków, Stary Browar

 

Jesienna Trasa

04.10 Chorzów, Leśniczówka + Zacier

05.10 Kraków, Rotunda + Zacier, TPN 25, Lej Mi Pół i inni

06.10 Bielsko-Biała, Rude Boy + Zacier

11.10 Lublin, Graffiti + Zacier

12.10 Kielce, Klub Woor + Zacier

13.10 Siedlce, MOK + Zacier

18.10 Rzeszów, Pod Palmą + Zacier

19.10 Krosno, Iron + Zacier

20.10 Stalowa Wola, Labirynt + Zacier

24.10 Bydgoszcz, Estrada + Zacier

25.10 Gdynia, Ucho + Zacier

26.10 Szczecin, Słowianin + Zacier

27.10 Zielona Góra, 4 Róże dla Lucienne + Zacier

08.11 Toruń, Od Nowa + Zacier

09.11 Ostróda, U Zdzicha + Zacier

10.11 Łomża, MDK + Zacier

15.11 Poznań, U Bazyla + Zacier

16.11 Kalisz, Pod Muzami + Zacier

17.11 Łódź, Dekompresja + Zacier

22.11 Tychy, Underground Pub + Zacier

23.11 Zabrze, CK Wiatrak + Zacier

24.11 Piotrków Trybunalski, Klub Spirala + Zacier

29.11 Wrocław, Liverpool + Zacier

30.11 Legnica, Spiżarnia + Zacier

01.12 Częstochowa, Teatr From Poland + Zacier

07.12 Warszawa, Progresja + Less Than Animals i Forbidden District

 

Trasa koncertowa niedługo rusza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walentynkowa piosenka "Serce" z nowego albumu Kabanosa, który będzie mieć premierę już 28 lutego :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z cyklu: jak Kabanos dba o rozrywkę swoich fanów. Zespół udostępnił wczoraj na swoim fanpejdżu krzyżówkę. Hasło stanowi link do najnowszego utworu z płyty Dramat Współczesny. Rozwiązanie zajęło mi jakieś 20 minut. 20 minut świetnej zabawy! I chyba najlepszy jak do tej pory kawałek z płyty. Kabanos rządzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabanos po raz trzeci z rzędu zagra na Przystanku Woodstock. Tym razem w Wiosce Kriszny ;) Wszystko dzięki fanom, którzy tak bardzo chcieli zobaczyć ich tam jeszcze raz.

 

Za kilka dni postaram się napisać trochę o ich nowej płycie, bo jestem już po wielu przesłuchaniach, opinia wyrobiona :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie płyta na bardzo wysokim Kabanosowym poziomie! Niektóre teksty smutne, z przekazem. Zenek dojrzewa! Na początku nie wszystkie kawałki mnie zachwyciły, ale w miarę słuchania coraz więcej z nich staje się jednymi z moich ulubionych. I tak chciałabym wyróżnić:

1. Serce - ta piosenka jako pierwsza skradła moje serce. Tekst jest bardzo dosłowny, jak zawsze u Kabanosa. Spokojny wstęp, gitarowo, a później nadchodzi typowe granie. Wszystko utrzymane w raczej spokojnym nastroju. Gitara w refrenie jest cudowna, uwielbiam słuchać tego na słuchawkach ♥

2. Auta Aleksa - również pokochałam od pierwszego odsłuchu. Tutaj tekst nie jest aż taki dosłowny (grupa wchodzi na nowy poziom). Zenek świetnie śpiewa, takiego Zenka rzadko się słyszy.

3. Czary Mary - piosenka o miłości. Tekst wspaniały (zawsze zachwycam się tekstami Zenka). Wydaje się w miarę spokojna, już od połowy utworu mamy zmianę tempa. Część tekstu wykrzyczana, świetna, dynamiczna. Na koniec znowu wszystko zwalnia ♥ Bardzo dobry kawałek.

4. Snob - taki jakby młodszy brat Buraków. A Buraki uwielbiam, więc i Snob od razu wpadł mi w ucho. Tekst zabawny i całość ogólnie prześmiewcza - Evi lubi. Część tego tekstu w moim podpisie ;)

 

Zaraz dojdzie do tego, że wymienię 95% utworów z płyty. Ogólnie polecam CAŁĄ.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe obwieszczenie (gdyby to kogoś interesowało) - Kabanos dostępny do słuchania na Spotify ;)

- Flaki z Olejem

- Kiełbie we Łbie

- Na Pudle

- Dramat Współczesny

 

Enjoy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świeżutki klip do utworu Serce ♥

 

[video=youtube]

 

Zmontowane przez Zenka, nadesłane przez fanów w ramach akcji na Facebooku ;) imo wyszło świetnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku dni zgłębiam twórczość Kabanosa. Chociaż zespół istnieje już od kilkunastu lat, słucham ich od niedawna i jestem zachwycona! Mocne, gitarowe granie, świetne teksty i bardzo sympatyczny, charyzmatyczny wokalista Zenek Kupatasa. Moim zdaniem Kabanos jest obecnie jednym z najciekawszych przedstawicieli alternatywnej sceny rockowo-metalowej w Polsce. Zespół opublikował właśnie nowy klip do utworu "Pancerz". Od pomysłu do realizacji minęły trzy lata...Sami zobaczcie efekty pracy Tomasza Boniewskiego. Niesamowity jest ten "plastelinowy" teledysk. Dla mnie bomba! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze każdemu polecam Kabanosa, bo to zespół taki sam jak żaden!

Aniu - Tomasz Boniewski stworzy wcześniej teleysk do innego kawałka Cienkiej Kiełbasy - Dobranocka:

Również świetny, polecam ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, Evi! Powoli odkrywam buraki, kalafiory, czołgi, chmurki, klocki, serca, flaki, itd.;) To są naprawdę "zdolne bestje" jeśli chodzi o teledyski, biorąc pod uwagę naszą polską rzeczywistość i koszty z tym związane. Radzą sobie świetnie! I jakie pomysły mają..Ten nowy teledysk Kabanosa przypomina mi trochę (głównie chodzi o te figurki) klip do utworu "Sober" zespołu Tool https://youtu.be/hglVqACd1C8 Może to jest bardziej mroczne. Ale bez zastanowienia stwierdzam, że robota Tomka jest o wiele ciekawsza. No i trochę inna stylistyka. Super się to ogląda..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie Kabanos jest dowodem na to, że jak się czegoś bardzo chce, to osiągnie się cel. Nie mają za sobą żadnej wytwórni, wszystko osiągnęli sami, zaczynali od zera, dokładali do tego, a teraz? 3 razy zagrali na Przystanku Woodstock, w tym na Dużej scenie, mają ponad 65 tyś. lajków na facebooku, pomysły im się nie kończą, jeszcze w tym roku chcą wydać kolejną płytę...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.