Jump to content
Evi

Kabanos

Recommended Posts

Jakby ktoś nie wiedział, a był zainteresowany, to materiał na nową płytę (jak zwykle gorszą od poprzedniej) się pisze. Będzie chyba we wrześniu :)

Ja nie mogę się doczekać ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy klip Kabanosa do piosenki Mamo Jest Mi Tu Dobrze. Teledysk sklejony z filmików z Przystanku Woodstock przesłanych przez fanów (nawet się znalazłam w 2 miejscach w tłumie ♥). A nowy album już niedługo ;)

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabanos wydał kolejny album i ruszył w Balonową Trasę! Wczoraj byłam na koncercie i jak zawsze było cudownie! Co jeszcze? Będzie kabanosowe DVD z Przystanku Woodstock!!!

 

Ale słów kilka o nowym albumie. Generalnie jest to powrót do starego Kabanosa (poprzednia płyta bardzo wyróżniała się w ich twórczości) i to dobry powrót! Teksty jak zwykle o tym samym - że trzeba się cieszyć, nie słuchać buraków, być sobą i nie zgubić dziecka w sobie ;) po kolei:

1. Mamo, jest mi tu dobrze - piosenka zainspirowana Przystankiem Woodstock, opowiada o tym jak wspaniała atmosfera tam panuje i jak jest tam DOBRZE ;)

2. Hortensja chce być brzydka - przekaz prosty - kochaj swoje ciało takim, jakie jest. Nie upodabniaj się do dziewczyn z okładek.

3. Gruby grubas (oj tam, oj tam) - trochę autobiograficznie, bo Zenek jest gruby :D no i co z tego? Ważne jaki jest, a nie ile tłuszczyku na brzuchu, no nie?

4. Ballada o Zenku - to już bardzo autobiograficznie. Znacie Makaka z Makakakofonii? Usłyszycie go w tym kawałku. Zwrotki są dialogiem między Makakiem i Zenkiem. Opowiadają prawdziwą historię o tym, jak kiedyś wypili trochę za dużo w pewnej leśniczówce ;)

5. Balony - kolejny utwór o tym, że trzeba dać sobie ze wszystkim radę! No spójrzcie na tekst:

Oto ogłaszam że właśnie wychodzę,

wyfruwam z gniazda na łąki na pola.

I nie oglądam się za tym co było,

a to co będzie proszę niech będzie.

 

Nie mam zegarka nie liczę czasu,

nie przemawiają do mnie głupoty.

Balony lecą stadem po niebie,

Łącze się z nimi w mojej potrzebie.

 

To co nieznane, to jest przede mną,

nieodkrywane wszystko przede mną.

Nowe wyzwania biorę na klatę,

Oby do przodu, dam sobie radę.

 

Kto nic nie robi, ten w miejscu stoi,

a ja już widzę początek drogi.

I się nie boję tego co nowe,

i czuje wolność na myśl co zrobię.

 

Taaak!

To ja wyfruwam z gniazda.

Balony kolorowe napompowane w głowie.

 

Taaak!

To ja biorę na klatę.

Wszystkie kłody na drodze, spoko, poradzę sobie

 

 

Jakieś problemy, poradzę sobie.

Wszystkie pomysły wymyśle bowiem.

W pałacu myśli pełno jest okien.

złapie balony i wyfrunę bokiem .

 

 

Jak będę stary i zniedołężniały.

Pożałuje tylko tego czego nie zrobiłem będąc ...

ŚMIAŁY !

 

 

To mój sposób bycia, wszystko do zdobycia.

I się wcale nie boje. Pewnie idę po swoje

Omijam leśnych dziadów, nie słucham buraków

I ten teledysk: [video=youtube]

 

6. Moja piosenka (laszuraburej i laszuraba) - absolutny faworyt, pierwszy kawałek, który tak mocno utkwił mi w głowie. Oczywiście o tym, że trzeba robić to, co się kocha i nie przejmować się burakami ;)

7. Wyspa wygłupów - nie zatraćmy w sobie dziecka, wyspy wygłupów ;)

8. Nie umiem nic - kolejny świetny kawałek "nic nie umiem, wszystko robię po swojemu!"

9. Oszołomy - takie buraki 2.0 ;)

10. Krav Maga - Super, kocham, uwielbiam, słucham codziennie! warto, naprawdę!

I sam już nie wiem, kto chce bym żył tu jak w niebie

Ludzie tak chciwe, a to przecież niemożliwe

Miałem mieć więcej, a mam mniej, to podejrzane

Jak walczyć kiedy mamy tak przesrane

[video=youtube]

 

11. Folwark zwierzęcy - opowiastka w stylu Kabanosa. Bardzo fajna, ale trochę smutna... bo prawdziwa.

 

Polecam gorąco przesłuchanie i zakupienie nowego albumu. I koncerty! Bo są najlepsze!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem zapoznać się z ich twórczością. Właśnie słucham "Balonów", a za mną "Buraki", "Serce", "Klocki" i "Mamo, jest mi tu dobrze" (słucham 10 kawałków wyróżnionych przez Spotify).

 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, zarówno od strony muzycznej, jak i tekstowej ("Buraki" i "Serce" ♥) . Na pewno będę się dalej wgłębiał w dyskografię.

 

O, a teraz z głośników leci "Grubas gruby".

 

Dzięki, Evi :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie to niezmiernie, że ci się podoba :)

Ja z kolei systematycznie biorę udział w konkursach Zenka, które organizuje w swojej audycji radiowej Masarnia u Zenka i udało mi się nawet wygrać płytę Korn ♥

 

A tu macie jeszcze najnowszy klip Kabanosa z udziałem Makaka :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie znam tylko niewielką część utworów, ale ich teksty wyglądają na prawdziwą kopalnię ciekawych cytatów :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.