Jump to content
margoQ

Muzyka

Recommended Posts

Nie wiem, czy to właściwy dział, niemniej jako że ma być to pytanie ogólno-zapoznawcze zarzucam tutaj:

 

Jaka jest Wasza ulubiona muzyka? Czego słuchacie (jakich gatunków, wykonawców...)? A może są takie utwory, style lub tacy wykonawcy, którzy muzycznie Was drażnią lub z natury rzeczy omijacie ich/je szerokim łukiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham wszystkich utworów z pięknym kobiecym wokalem - im więcej sopranu, tym Jillian szczęśliwsza :) Idealne połączenie stanowi dla mnie taki głosik z perkusją, wielką orkiestrą symfoniczną i gitarą ♥

Z tego wynika, że słucham głównie metalu symfonicznego ;p Kocham też muzykę klasyczną, filmową i wszystkich alternatywnych kompozytorów z ambicjami :) Kiedyś, kiedy miałam więcej wolnego czasu lubiłam chodzić do opery... teraz robię to rzadziej i też dlatego, że polskie opery i teatry nie oferują nic, co by sprawiło, że wydałabym większą sumę na jakiś spektakl (wciąż marzę o wyjeździe na jakąś wielką arię zagranicę :D ).

Nie stronię też od dobrego rocka, mam sentyment do heavy metalu i coraz częściej przyłapuje siebie samą na podśpiewywaniu radiowych hitów.

Nienawidzę...a wręcz gardzę polskim hip-hopem czy tam rapem... jak zwał tak zwał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RE: Ulubiona piosenka

Po pierwsze: byłam pierwsza

Po drugie: hasło "ulubiona piosenka" nie jest równoznaczna z muzyką, którą się lubi, lub właśnie przeciwnie. Uważam, że ten temat jest zdecydowanie szerszy i daje większe pole do wyrażania opinii, ergo: dyskusji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

margoQ - przykro mi, ale nie znoszę niemieckiego i unikam wszystkiego co po niemiecku, bo mnie po prostu ta muzyka drażni. Zapewne są nieźli, ufam twemu gustowi muzycznemu ale pozwól, że nie przesłucham :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, nie musisz przepraszać, po prostu podsunęłam ze względu na śliczny operowy wokal :P

 

Tu masz jeszcze jeden (anglojęzyczny), innego zespołu, za pewne ci znanego

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tak, słyszałam i nawet ten utwór zajmuje czołową pozycję na mojej liście odtwarzania :D Lubię posłuchać sobie niektórych utworów tego zespołu. W ogóle lubię nietypowe kawałki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nietypowe klimaty... To może posłuchaj Miranda Sex Garden "Peep Shop" (o ile jeszcze nie znasz ofc :P)

 

A jeszcze bardziej kontrowersyjne i klimatyczne "średniowieczne" klimaty - Mediaeval Baebs (np. "I Am Eve" albo "Dringo Bell") :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzieciństwie się różnych rzeczy słuchało - mniej lub bardziej ambitnych. Pamiętam jak po raz pierwszy usłyszałem "Marsz Turecki" Mozarta. To było coś pięknego - bardzo spodobała mi się taka muzyka. Podobnie jak Jillian chłonę wszystko, co klasyczne i metalowo-symfoniczne. :)

W liceum byłem w operze na "Skrzypku na dachu" i na "Tosce". Zdecydowanie były to ważniejsze wydarzenia w moim życiu. Nigdy nie zapomnę tych ciarek gdy usłyszałem te przepiękne chóry (!).

Lubię też od czasu do czasu odgrzać stare hity z lat 80. Nie są zbyt ambitne, ale te kompozycje mają w sobie trochę magii. Może dlatego, że przypominają mi dzieciństwo?

To tyle jeśli o mój ogólny gust muzyczny chodzi. :)

 

Czego unikam? Aktualnych (s)hitów z radia. Takie utwory mają tylko chwytliwy refren i tyłki w teledysku. Wartości artystycznej zero, zero ambicji.

Raczej unikam też rapu, ale nie chcę za bardzo generalizować. Jest kilka utworów, które mógłbym polecić bo mają niebanalny tekst i są prawdziwe. Resztę można zaorać. :D Jeśli co drugie słowo ma być "ch...", "ku..." to ja rezygnuję. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medieval Baebs słyszałam przy okazji zapoznawania sie z zespołem Celtic Woman, bardzo spodobał mi się wtedy utwór Adam Lay Ibounden i właśnie Dringo bell :D Zetknęłam się z nimi całkiem niedawno i jeszcze nie poznałam do końca :)

Miranda Sex Garden... coś kiedyś słyszałam o tym zespole, tak myślę, bo coś mi mówi ta nazwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W liceum byłem w operze na "Skrzypku na dachu" i na "Tosce". Zdecydowanie były to ważniejsze wydarzenia w moim życiu. Nigdy nie zapomnę tych ciarek gdy usłyszałem te przepiękne chóry (!).

Również jestem fanką oper i operetek. Swego czasu pracowałam w Teatrze Wielkim w Warszawie. Fajnie było w czasie przerw podglądać próby :P

 

Lubię też od czasu do czasu odgrzać stare hity z lat 80. Nie są zbyt ambitne, ale te kompozycje mają w sobie trochę magii. Może dlatego, że przypominają mi dzieciństwo?

To tyle jeśli o mój ogólny gust muzyczny chodzi. :)

Żółwik :P

 

Czego unikam? Aktualnych (s)hitów z radia. Takie utwory mają tylko chwytliwy refren i tyłki w teledysku. Wartości artystycznej zero, zero ambicji.

Raczej unikam też rapu, ale nie chcę za bardzo generalizować. Jest kilka utworów, które mógłbym polecić bo mają niebanalny tekst i są prawdziwe. Resztę można zaorać. :D Jeśli co drugie słowo ma być "ch...", "ku..." to ja rezygnuję. ;)

I kolejny. Też jestem z nimi absolutnie na bakier.

 

Miranda Sex Garden... coś kiedyś słyszałam o tym zespole' date=' tak myślę, bo coś mi mówi ta nazwa [/quote']

Mediæval Bæbes zostało założone przez członkinię Miranda Sex Garden ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mediæval Bæbes zostało założone przez członkinię Miranda Sex Garden ;)

no proszę, teraz już wiem skąd ich kojarzę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głównie preferuję pop. Następny w kolejności jest metal symfoniczny i rock. Do tego trochę r'n'b czy soul'u.

 

Absolutnie nie trawię rapu i hip-hopu (choć nie powiem, zdarzają się wyjątki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś słuchałam głównie rapu. Potem miałam okres, w którym w głośnikach gościł pop, pop-rock (ogólnie nic ambitnego i wyróżniającego się), póki pewnego dnia nie poznałam Nightwish ;) No dobra, tuż przed NW było Evanescence, ale dość krótko, no i nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, jak właśnie Nightwish (wiadomo: symfonia, melodia, moc, coś z czym nigdy wcześniej się nie spotkałam).

Także obecnie preferuję: metal symfoniczny, gotycki, nie pogardzę także czymś o lekko doomowym zabarwieniu, czy (od czasu do czasu) muzyką klasyczną, soundtrackami filmowymi, czy muzyką do trailerów.

Ostatnio odkryłam także, że thrash metal też jest mi dość bliski, jak również co nieco progresywnych brzmień, a nawet klasyczny heavy metal*.

Jak zatem widać gusta się zmieniają, kształtują w czasie i nie wiadomo co mi się jeszcze może spodobać, niemniej odkąd pamiętam nie trawiłam muzyki jazzowej, a ostatnio rap coraz bardziej mnie irytuje (dlatego właściwie już nic z tego stylu nie słucham).

 

*Po prostu nie dalej jak półtora - rok temu niespecjalnie trawiłam wokale typu Halford z Judas Priest itp. Aż sama się sobie teraz dziwię, że obecnie jest zupełnie na odwrót :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez długi czas słuchałam tylko metalu symfonicznego i hmm...szeroko pojętego gotyku ^^ Obecnie słucham głównie rocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)i hmm...szeroko pojętego gotyku ^^

 

A mogę zapytać o "szczegóły techniczne"? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchałam, nawet nie tak dawno. ;) Świetne! Szkoda, że nie jest dłuższe... Może czas założyć temat o Two Steps From Hell? Znam kilka(naście) ich kompozycji, ale z chęcią dowiedziałabym się o tych najciekawszych/najlepszych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadszedł czas, gdy i ja podzieję się moją historią z muzyką. Gdy byłam mała to muszę się przyznać, że słuchałam tego co wszyscy czyli popu i trochę rapu. Bardziej mnie do rapu ciągnęło, bo miała takie poczucie, że to jest o czymś, a nie tak o niczym. Potem zaczęłam słuchać Simple Planu, Green Day, Good Charlotte, My Chemical Romance itp. Oczywiście wtedy uważałam metal za muzykę szatana. Nadszedł czas gdy gdzieś usłyszałam Sabaton, chyba Uprising albo 40:1 i zrozumiałam, że to nie darcie mord bez sensu. Potem moja siostra skądś miała jakąś piosenkę Nightwish i od wtedy ich pokochałam. To chyba NW zawdzięczam miłość do ostrzejszej muzyki i dlatego nigdy nie przestanę ich słuchać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mogę zapytać o "szczegóły techniczne"? :P

Pewnie, że możesz :) Chociaż nie wiem czy w tej chwili będę w stanie odpowiedzieć. Myślę, że najprościej będzie jak podam kilka przykładów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS. Przepraszam, że tak późno odpowiadam. Nie zauważyłam posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.