Jump to content
Jillian

Delain

Recommended Posts

Fani Delain już po raz drugi organizują akcję "Delainers for Sophie Lancaster". Zachęcam do wzięcia udziału.

Link do wydarzenia na fb

tam znajdziecie więcej informacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jest możliwość wygrania najnowszej płyty Delain - Interlude CD+DVD oraz spotkanie z zespołem na Metal Female Voice Fest.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście że Charlotte ma podobna barwę głosu do Anette Olzon ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się tyczy Delain, to znam. Aczkolwiek nie zbyt dobrze, żeby nie powiedzieć ledwie co. Szczególną pasją pałam do jednej z ich balladek "See Me In Shadow" nazywa się owa balladka i jest bardzo ujmująca (zarówno w wersji albumowej, jak i akustycznej) nie tylko muzycznie, ale i tekst jest ciekawie spreparowany. Można powiedzieć na wpół liryczny. Poza tym obiła mi się piosenka z Marco, ale mnie nie podbiła i jak do tej pory wspomniana ballada jest jedynym "moim" utworem tegoż zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzięłam się za siebie i przesłuchałam całą dyskografię... O ile pierwsze dwa albumy są całkiem ok, to ten ostatni w ogóle nie przypadł mi do gustu. Moim ulubionym utworem pozostało The Gathering - świetny duet z Marco. Najgorzej zaś oceniłabym Babylon i Get The Devil Out Of Me - kompletnie mi się nie podobają. I odnoszę wrażenie, że Charlotte z czasem - z każdą kolejną płytą - coraz bardziej się zaciąga i akcentuje pierwszą sylabę - nawet bardziej niż Anette. Nie cierpię tego. ;_;

 

Ale ta nowa piosenka zapowiada się całkiem ciekawie - może zmienią moje zdanie o ich pogarszaniu się. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za sample Simo, zapowiada się świetny album uwielbiam Marco jak z nimi współpracuję. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenka Delain z Marco. :)

Powiem tyle niezła jest piosenka fajne wejście Charlotte ma świetny wokal, ale głos Marco jest świetny uwielbiam jak śpiewa też w Delain. :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać, że Delain sie rozwija. Kawałek mocny, patrząc na ich wcześniejsze dokonania. Jak na singiel jest świetny: przebojowy, świetna zwrotka, gorzej z refrenem. Marco nie pasuje mi ... Niby coś od siebie daje, ale w ostatnim refrenie przeszkadza..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzycznie nie jest źle, ale tematyka i sam tekst są strasznie konwencjonalne, mało pomysłowe. Wokaliści z osobna są w porządku, ale Marco nie pasuje do muzyki - raczej bym wolała, gdyby normalnie zaśpiewał, zamiast krzyczeć - a Charlotte świetnie brzmiała w zwrotkach, gorzej było w refrenach. Chyba nie mam nic więcej do dodania. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapowiedź albumu :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czułam, że nowy kawałek z Marco będzie mega ♥ zakochałam sie ♥

Zapowiada się naprawdę ciekawie :D Delain to jeden z nielicznych zespołów, których piosenki podobają mi się wszystkie bez wyjątku :D Mam nadzieję na kontynuację tej tradycji ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mała informacja sekretna

Here Come to Vultures to jeden z ich najlepszych utworów. Świetny chór w Tragedy of the Commons. Pierwsze wrażenie - pozytywne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tego też tu nie ma, ale Dave, podrzucisz link, pod którym nie można przesłuchać tego jakże pirackiego przecieku nowej płyty Delain? :> Bo Spotifaj stwierdziło, że to jednak nie powinno u nich być i usunęli....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Na piratebay.org jest :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętacie jak pisałam:

 

Delain to jeden z nielicznych zespołów, których piosenki podobają mi się wszystkie bez wyjątku :D Mam nadzieję na kontynuację tej tradycji ;p

 

Well, zawiodłam się.

 

Scarlett uwielbiam, jest przepiękna ♥ Poza tym podoba mi się "Your body is an industry" ale o tym pisałam wcześniej. Nie wiem, może mi się odmieni po kilkukrotnym przesłuchaniu płyty, ale... no We are the others była o wiele lepsza... nie wiem w którym kierunku chcieli iść tym razem, ale cokolwiek to było to im raczej nie wyszło, a szkoda :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta jeszcze nie wyszła, a już pojawiają się covery na rosyjskich stronach.... Rosja to nie kraj, Rosja to stan umysłu.

 

 

'Scarlet' jest świetna, 'Here come the vultures' też, ale mogliby to skrócić trochę, bo ogólnie motyw jest dobry, tylko wydłużyli to jak niewiemco.

Napiszę więcej jak już wyjdzie to cudo, na razie idę słuchać :))

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teledysk. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Własnie miałam to wrzucać xDDDD Gdyby z teledysku wyciąć zespół to by było genialne intro do Doktora Who ;D

 

PS: aktualizacja umysłu: oprócz Scarlet podoba mi się też bardzo Army of dolls, Here comes the values, Lullaby i właśnie Stardust ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Męczy mnie ta płyta.

 

Stardust mnie męczy, Army of Dolls też, Lullaby przeszło jakoś bez szczególnego 'wow'.

Za to strasznie mi się podoba konstrukcja The Tragedy of Commons. Delikatna Charlotte, nawet w nieco wyższych niż zwykle rejestrach, do tego chór... Że to tak nieładnie ujmę: ♥

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie nie dawno zdecydowałem się ogarnąć całą dyskografię, jak sobie tak słucham całości, nie ma co wszystko jest ekstra. Ale April Rain ma ten specyficzne klimat, który za sobą ciągnie, za to bardzo lubię ten album

 

 

edit 13 marca 2015

ale dopiero dziś obejrzałem ten teledysk. Jestem pod wrażenie. Powinienem był to zrobić dawno temu. Ten teledysk mi przypomniał co czuje gdy słucham takiej muzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy teledysk tekstowy z gościnnym udziałem naszego Vikinga. :D

 

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.