Jump to content
Adrian

Ciekawe i niekonwencjonalne wykonania live

Recommended Posts

Jak w temacie. Podrzucamy tutaj ciekawe i niekonwencjonalne wykonania na żywo.

 

Astral Romance - 1999. Wraz z Tarją śpiewa sam Maestro. :) Klawisze niemal wysunięte na pierwszy plan - kiedyś Tuomas musiał się naprawdę nagimnastykować... Końcówka to znana wszystkim rosyjska pieśń "Katiusza".

Kitee, rodzinne miasto NW jest niedaleko granicy z Rosją, pewnie stąd ten akcent. ;)

 

[video=youtube]

 

Co sądzicie? Jak dla mnie ta wersja wygrywa z oryginałem... Jest bardziej dynamiczna, słychać pasję i radość z grania na żywo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta wersja rzeczywiście jest bardzo dynamiczna i zakończenie jest ciekawie pomyślane.

Nie dziwię się , że Tuomas nie wspomina dobrze śpiewania na żywo- podobnie jak na studyjnym "Trubadurze" także tutaj strasznie słabo go słychać. Dobrze, że zatrudnili Marco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nietypowym wykonaniem jest na pewno wykonanie Rest Calm z Denver w zeszłym roku, nie dość że premierowe wykonanie tego utworu na żywo (i jedno w ogóle z dwóch istniejących!) to jeszcze z Marco śpiewającym partie kobiece (publika mu trochę pomaga).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa, fajna wersja i niesamowite zakończenie wygrywa z oryginałem.

 

Jak dla mnie to tępo jest za szybkie. Utwór traci subtelność i kwintesencję "niewinnego" Nightwisha, do tego Tarja jakby nie nadąża ze śpiewem. Według mnie remake z 2001 jest arcydziełem. To również jeden z moich najczęściej odtwarzanych utworów NW ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie na ogólnie znane unikatowe wykonanie piosenki "Beauty and The Beast" na żywo z Tuomasem na wokalu? :-D

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom Tuomas nigdy nie był aż tak tragiczny wokalnie jak sam się przedstawiał ;), za to jego grymas jak śpiewa bezcenny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nietypowym wykonaniem jest na pewno wykonanie Rest Calm z Denver w zeszłym roku' date=' nie dość że premierowe wykonanie tego utworu na żywo (i jedno w ogóle z dwóch istniejących!) to jeszcze z Marco śpiewającym partie kobiece (publika mu trochę pomaga).[/quote']

Ciekawe wykonanie, choć słychać niepewność w głosie Marco w nieswoich partiach. :) Pewnie bał się żeby nie pomylić tekstu, ale to zrozumiałe ze względu na dość "ekstremalną" sytuację.

 

A co powiecie na ogólnie znane unikatowe wykonanie piosenki "Beauty and The Beast" na żywo z Tuomasem na wokalu? :-D

Zaraz, zaraz... Czy Maestro w 2:31 nie zapomniał tekstu? :D Widać, że Tarja mu podśpiewuje. :D

To wykonanie włączyło u mnie tryb prawdziwego Tarjo-zombie o nazwie "Tarja wróć"... Strasznie mi pasuje do tej Nightwishowej układanki. No cóż, przeszłość to przeszłość - czekamy na nowe wyzwania. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, zaraz... Czy Maestro w 2:31 nie zapomniał tekstu? :D Widać, że Tarja mu podśpiewuje. :D

 

Też mi się tak wydaje :D Nawet podoba mi się tu jego wycie o.O A na albumowej wersji nie za bardzo o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Scaretale" nie znalazłem, ale mam "Rest Calm"

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Last Ride of The Day, OH YES YES YES YES! jest wystarczająco niekonwencjonalne? :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.