Jump to content
Sign in to follow this  
Taiteilija

Jaka to piosenka?

Recommended Posts

Ot temat dla rozrywki (pomysłu Izzy'ego) w razie podstępnej nudy czającej się za rogiem ;).

Zasady są proste: jeden użytkownik pisze fragment tekstu dowolnej piosenki, dowolnego wykonawcy, a drugi użytkownik ma za zadanie zgadnąć jakiej piosenki jest to fragment i dodać kolejny fragment i tak dalej i tak dalej...

Proszę tylko o nie oszukiwanie i nie podglądanie w internecie, bo cóż to by była za zabawa? :P

 

Zaczynam!

 

"Sparkling angel, I couldn't see

Your dark intentions, your feelings for me.

Fallen angel, tell me why?

What is the reason, the thorn in your eye?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Angels" Within Temptation

 

Ten "kolejny fragment" to jakikolwiek tekst, z dowolnej części wybranego utworu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo, prawidłowo! Tak, z dowolnego utworu, z dowolnego fragmentu, co tylko chcesz :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...

 

"My flower withered between

The pages two and three

The once and forever bloom

Gone with my sins..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightwish - "Nemo", oczywiście ^.^

 

Teksty w jakich językach są akceptowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie niech będzie po angielsku ^.^

 

"You know what I need

When my heart bleeds

I suffer from greed

A longin' to feed..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teksty w jakich językach są akceptowane?

 

 

We wszystkich! :) Nie ma ograniczeń. Jedna sprawa. Jeśli ktoś odgadł i wpisuje tytuł to od razu wpisujcie tekst nowej pod odpowiedzią w tym samym poście, żeby nie przedłużać i nie czekać na akceptację i potwierdzenie, że jest prawidłowo. W razie co pomyłkę sprostuje kolejna osoba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depeche Mode - Mercy In You! :)

 

"Hopefully you'll get what you wanted

And hopefully you'll get what you need

Red is like you always told me

The color of what is real"

Share this post


Link to post
Share on other sites

The 69 Eyes - Red

 

Przed tobą królu granitowy

Inny duch jawi się

Potęgą bez tronu

Natchnieniem bez światła

Cieniem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie chcę robić offtopa, ale trochę mi się nie widzi ta gra :P wystarczy wkleić fragment tekstu w google i rozwiązanie gotowe. dlatego mam propozycję - dlaczego by trochę nie urozmaicić? na przykład wklejając tu zamiast tekstu oryginalnego fragment własnego tłumaczenia (własnego! bo po cudzym też łatwo znaleźć ;)) i ewentualnie zaznaczenie z jakiego języka pochodzi przekład. i tu już nie zawsze padałaby odpowiedź za pierwszym razem i może jakoś fajnie by się taka zabawa rozwinęła? takie tylko moje spostrzeżenia. jak się nie zgadzacie to po prostu zignorujcie, żeby nie robić offa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miało być bez google :P

 

Zresztą ja w ogóle obawiam się, że w pewnym momencie mogą pojawiać się zbyt trudne teksty, ale to zobaczymy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtop: To tylko gra i chodzi tu przede wszystkim o zabawę, wiec liczę, że ci, którzy będą brali udział nie będą próbowali oszukiwać. Co do poziomu trudności tekstów...najlepiej wklejać takie, które są stosunkowo znane - nie same hity, ale żeby nie przesadzać; żadnych węgierskich grup disco itd. :P. Co do pomysłu z tłumaczeniami...no cóż...nie bardzo jestem za tym ze względu na to, że tłumaczenia mogą być tak różne i odbiegające od oryginału, iż nikt nie zgadnie - dodatkowo nie wszyscy są dobrzy w przekładach, więc nie każdy mógłby się w to bawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby grać z tłumaczeniami trzeba znać znać język, w jakim powstał utwór. Łatwo to mówić osobom, które bardzo dobrze znają języki, idiomy etc., ja niestety obawiam się, że do tego grona nie należę. Moja znajomość języków opiera się na intuicyjnym rozumieniu, trochę mówieniu i najmniej - znajomości zapisu.

A z google to faktycznie trochę nie fair.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do poziomu trudności tekstów...najlepiej wklejać takie' date=' które są stosunkowo znane [/quote']

No i widzisz, bo to co ja mogę uznać za "stosunkowo znane", dla Ciebie może być enigmą i odwrotnie.

 

żadnych węgierskich grup disco itd.

Z Węgier to mi się tylko Omega przypomniała teraz xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, to była tylko luźna propozycja ;) w takim razie niech gra toczy się dalej ;) już nie przeszkadzam, może nawet sama się pobawię z wami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

margoQ zgadza się, Twoja kolej :P

 

Kiedyś miałam niezła "zajawkę" na Magdę i spółkę ;)

 

I don't care if Monday's black

Tuesday, Wednesday - heart attack

Thursday, never looking back

It's Friday, I'm in love

 

Może nawet google nie będą potrzebnę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Cure friday, Im in love ! (czy tytuł tak brzmi to nie mam pewności, ale uwielbiam tą piosenkę ♥)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Love´s the funeral of hearts

And an ode for cruelty

When angels cry blood

On flowers of evil in bloom

 

sory... nie było mnie :( to macie to i zgadujcie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.