Jump to content
megatherion

Koncerty Nightwish i innych w Polsce

Recommended Posts

Ostatnio tak sobie myślałem siedząć i obijając się w pracy :), że fajnie by było zobaczyć koncert Nightwisha razem z Floor w Polsce. Później jednak stwierdziłem, że chyba jednak to będzie niemożliwe gdyż większość fajnych zespołów omija Polskę szerokim łukiem a jak grają to raz na "ruski rok" i uciekają do domu... Z resztą tyczy się to nie tylko koncertów. Zobaczcie ile trzeba kombinować żeby film "Imaginaerum" w Polsce zagrali, a u sąsiadów za zachodniej granicy jakoś nie było tylu problemów...

 

Może dało by się stworzyć zbiorowego maila do jakiegoś organizatora jakiejś masowej imprezy aby zaprosił Nightwisha i byśmy sobie wszyscy razem posłuchali? :) Fajnie by było także aby Nightwish zrobił jakieś nazwijmy to tourne po Polsce od np Wrocławia zaczynając przez Kraków, Warszawę, Gdańsk i na Szczecinie kończąc.. Dlaczego w Niemczech się da a u nas nie ??? ;/

 

Może ktoś ma jakiś plan jak to zmienić?

 

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do końca rozumiem tytuł tematu ;) bo jeśli chodzi o koncerty ogólnie to się go przeniesie do działu muzyki ogólnie i koncerty, a jesli tylko o pragnieniu żeby zespół Nightwish w Polsce wystąpił to myślę że może zostac :)

 

Nightwish grał na Ursynaliach w 2012 roku teraz gra tylko festiwale nawet w Niemczech (Wacken i inne), prawdę mówiąc myślę że Polskę już traktują jako odfajkowaną na trasie..aczkolwiek może coś można pomyślec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie, byłoby cudownie.

Obawiam się jednak, że jeśli chodzi o ten rok jest już "pozamiatane" z tego względu, że większość festiwali w Polsce ma już ustawiony line-up, mimo iż nie ogłoszony.

Owszem, można próbować pisać maile do organizatorów festiwali, których stać na NW, ale lepiej to by wyglądało, gdyby stworzyło się coś na zasadzie "zorganizowanej grupy fanów", czyli street teamu.

Poza tym można nawiązać kontakt z wytwórnią, która wydaje płyty NW w Polsce.

 

Dlaczego w Niemczech, a nie u nas?

Bo tam kupują płyty.

Ciągle ilość sprzedanych płyt jest ważna, a u nas jest - nie oszukujmy się na marnym poziomie. (sam fakt, że płyty u nas też są droższe^^)

 

U nas, żeby NW dostało platynową płytę wystarczy sprzedaż 20 000 płyt (tyle samo co w Suomi, ale jak to się ma do ilości mieszkańców...), a w Niemczech... 200 000 czyli 10 razy tyle.

 

Tak sobie tylko dywaguję - wydaje mi się, że ciągle nas jest tu za mało, aby coś takiego rozpoczynać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dobry kontakt z Warner Music Poland i mógłbym co-nieco podpytać w tej kwestii :)

Ceny płyt i tak poszły w dół. Imaginaerum kupiłem ostatnio za 32zł, The Score z plakatem za 63.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę lat temu organizowana była petycja o koncert w Polsce, uzbieraliśmy aż! 362 głosów i dalej nic nie ruszyło:( Zresztą to strasznie mało chętnych. Po utworzeniu wydarzenia o filmie IM okazuje się, że fanów NW jest jednak więcej. Może motorade rozejrzyj się za możliwością koncertowania zespołu w Polsce? Myślę, że jeśli się uda dopiąć emisje filmu, można te dwie opcje połączyć- cienko to widzę:( Skoro jednak przybywa koncertów NW w tym roku na świecie- to może?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może by teraz spróbować znowu zrobić taką petycję ? Polacy znani w necie są z tego, że potrafią dużo głośów w takich "petycjach" uzbierać, więc może i nam się teraz uda. Można by zrobić tak jak: najpierw emisja filmu Imaginaerium, a potem występ :) dwa w jednym :) Mogło by to być coś ciekawego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za chociaż cienko to widzę, że da radę ich sprowadzić jeszcze w tym roku do Polski - chyba, że połączy się to z emisją filmu, wtedy byłoby wspaniale. Plus można już myśleć o petycjach i naciskach na wytwórnie na kolejną trasę ( tak wybiegam już bardzo w przyszłość, ale potrzeba czasu by zebrać ludzi ), aby za te 2lata nie było znów sytuacji, że ominą Polskę na swojej trasie, a jedyny festival na którym zagrają będzie skrócony o pół godziny. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak chcemy załatwiać koncert, to przede wszystkim musimy rozejrzeć się za agencją artystyczną, która by to poprowadziła, np. "Beauty and the beat" we Wrocławiu jest organizowane przez agencję Daga (czy jakoś tak).

Naciskanie na Nightwish nie ma sensu bo to nie od nich zależy. Przede wszystkim musimy pokazać zainteresowanie, więc na dobry początek możemy stworzyć listy/wydarzenie polegające na zbieraniu fanów, którzy przyszliby na potencjalny koncert gdzieś w 2015.

Może uda się na jakieś juwenalia ich sprowadzić, w końcu oni mają kasę i możliwości.

Musimy czekać na nową płytę i przynajmniej pół roku wcześniej zacząć przygotowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze bolał mnie fakt, że Polska z reguły traktowana była na zasadzie, jak to Maciek wspomniał, "odfajkowania na liście". Nie znam się totalnie na planowaniu takiego typu wydarzeń, ale zawsze można do wzięcia udziału w danych akcjach przekonać znajomych! No a chyba nie odmówią mi dążenia do spełnienia marzeń :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej... Ja też chcę taki w naszym białostockim Heliosie... ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ciekawe czy dałoby się to we Wrocławiu zorganizować :)

Może End of an era :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.