Jump to content
Sign in to follow this  
Sølvi

Ava Inferi

Recommended Posts

W tym dziale mamy już dużo pań, ale czas najwyższy by pokazały co potrafią z innej strony.

 

Ava Inferi - zespół założony w Portugali, przez norweskiego gitarzystę Rune Eriksena(może go ktoś kojarzyć z Mayhem - taki norweski zespół black metalowy). Muzyka - klimatyczny doom, przez niektórych określany jako "gothic doom".

 

Przyznaję się bez bicia, że znam ich zaledwie rok i poznałam ich od najnowszego materiału z nową wokalistką. Ciężko wybrać mi z "Onyx" jeden utwór, więc wybiorę dwa. Płyta "Onyx" to najnowsze dzieło, ma rewelacyjny klimat, ma w sobie coś takiego, że słucha się jej od początku do końca.

Moje dwa ulubione utwory z ostatniej płyty (wszystkie są ulubione, ale to takie ulubione z ulubionych :D ).

[video=youtube]

[video=youtube]

 

No i coś ze wcześniejszym wokalem.

[video=youtube]

 

Jak wrażenia?

Ktoś zna :devil: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam, właśnie się zapoznaje:) Przyznam, że dość ekscytujące i sporo w moich ekstremalnych muzycznie klimatach. Na taką muzykę muszę mieć "fazę" i miewam:) Podoba mi się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym dziale mamy już dużo pań' date=' ale czas najwyższy by pokazały co potrafią z innej strony.[/quote']

Dlaczego ja w tym momencie spodziewałam się growlu, to nie wiem :D

 

Zespołu nie znam, po przesłuchaniu zaproponowanych przykładów stwierdzam, że podobnie jak Beatka na tego typu granie muszę mieć ochotę i nastrój. Niby jest klimat, ale trochę mi tam czegoś brakuje, jakiegoś zróżnicowania?, growlu? - może ostatniio jestem po prostu spaczona przez Opeth :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co przesłuchałem pierwszy utwór. Zgadzam się z przedmówczyniami, że trzeba mieć "dzień" lub chwilę na tego typu muzykę. Jest bardzo melancholijna i refleksyjna.. idealna na samotny jesienny wieczór przy oknie lub spacer w mżawce... ;)

Zobaczymy czy nastrój nakieruje mnie z powrotem na ten zespół? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego ja w tym momencie spodziewałam się growlu' date=' to nie wiem [/quote']

Też nie, chodziło mi o nastrój.

Ciemno, ponuro, a zarazem pięknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to zwykle bywa z genialnymi projektami....

 

603401_10151599116289346_1006240671_n.jpg

 

:(

 

Zespół ogłosił, że kończy działalność 23 maja :(

W oficjalnym oświadczeniu dla fanów jako powód podają złą atmosferę panują w zespole oraz swego rodzaju blokadę koncepcyjną - jak dla mnie mogliby zawiesić działalność w takim wypadku.

Cóż - zespół zostawia nas z 4 bardzo dobrymi płytami, więc zapraszam do zapoznania się o ile doom jest wam bliski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.