Jump to content
Adrian

Sabaton

Recommended Posts

Niezła gratka dla fanów Sabatona, usłyszeć zespół po polsku. Martę Gabriel ładnie wpleciono (mąż ją pewnie wkręcił bo zdajsie zajmował się sabatonem i napisał polskie słowa), ciekaw jestem jaki jest udział Petera z Vadera chyba tylko gra na gitarze.

Szwedzki akcent Joakima po polsku wypadł bardzo fajnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] ciekaw jestem jaki jest udział Petera z Vadera chyba tylko gra na gitarze.

Z tego, co wiem to użyto instrumentalnej wersji i do niej dograno wokale po polsku.

 

Joakim komentował w wywiadach, że "śpiewanie po polsku jest [cenzura] trudne" i praktycznie składali pojedyncze słowa w utwór.

 

Osobiście mam zastrzeżenia co do tekstu... Widziałem o wiele lepsze propozycje od fanów. Najbardziej gryzie mnie to "Nie damy wejść tutaj dziś wam". To "dziś" brzmi jak wypychacz wersu by był do rytmu. Szkoda też, że refren dalej jest po angielsku.

Podsumowując - doceniam starania bo to naprawdę wielki gest dla fanów z Polski, ale jednocześnie uważam, że można było wycisnąć więcej z tej piosenki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co wiem to użyto instrumentalnej wersji i do niej dograno wokale po polsku.

 

 

To jesli użyto oryginału to biorąc pod uwagę że Peter śpiewać nie umie :D to pewnie te pokrzykiwania w tle są jego, szczególnie przy "zawsze pamiętaj itd"

 

Fakt tłumaczenie można było lepsze zrobić ale i tak samo to że po polsku już jest gratką choć w sumie nie pierwszy raz Joakim śpiewa po polsku bo już w Uprising było "Warszawo walcz" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamooo... Gdyby każda piosenka Sabatonu była po Polsku, to chyba bym się zakochał! Ciary ewriłeeer, do tego ten wokal... Genialne *_*

 

[video=youtube]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Fakt tłumaczenie można było lepsze zrobić ale i tak samo to że po polsku już jest gratką choć w sumie nie pierwszy raz Joakim śpiewa po polsku bo już w Uprising było "Warszawo walcz" ;)

 

Nie wiem, czy to prawda, informacja zasłyszana od siostry.

Ponoć wymowy tego wyrażenia uczył się pół roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabaton to jeden z moich ukochanych zespołów i mimo, że mam okres, że rzadko ich słucham to zawsze i tak wracam do ich albumów ^^ Byłam na 3 koncertach i nawet na jednym Joakim przybił mi piątkę, super wspomnienia :D Pozytywny zespół :)

A polską wersję idę jutro odebrać z empiku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja swego czasu słuchałam Sabatonu, ale po pewnej akcji ze swoim chorym umysłem pt. Szwedzi są źliii (z wyj. Anette xD) jakoś mi przeszło... W sumie to wtedy doszłam, co mi w nich nie leży tak naprawdę. (No co? Kobieca logika - wszystko na odwrót...). Więc tak: instrumentalnie w porządku, ale wokal leży. Gościu umie krzyczeć, ale śpiewać to już niespecjalnie (przynajmniej w tych piosenkach, które słyszałam)... No i te wszystkie kawałki na jedno kopyto... Ale za to teksty fajne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu w kółko słuchałam Primo Victoria :D

Zespół nie należy do ulubionych, ale lubię sobie czasem posłuchać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Trailer nadchodzącego DVD z Woodstocku!

 

Wiem, że to takie Nightwishowe zboczenie porównywać.. ale chyba szykuje się Sabatonowe "End of an Era" :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądam to w kółko i już odkładam pieniądze na DVD :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Szykuje się naprawdę niesamowite DVD! Koncert na Woodstocku był genialny :) Publika również niesamowita, czuć ogromną energię bijącą ze sceny i w stronę sceny. Coś pięknego... wspomnienia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W grudniowym Teraz Rocku wkładka będzie poświęcona Sabatonowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabaton zaraz po NW to najlepszy zespół metalowy z Europy! \m/ No bo najlepsza spoza Europy jest Meta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy album Sabatonu "Heroes" zostanie wydany w maju 2014 roku!

 

1043975_10152160829409868_1360108529_n.jpg

 

Okładka genialna! Macie jakieś życzenia odnośnie nowego wydawnictwa?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Może... a nie, jednak nie. Nie pamiętam. Aaa. A nie, jednak nie. Nieważne. xDD

 

Ale aww, Adrian ma ostatnie odtwarzane SNS, dziadku, kocham Cię. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie tracklistę :

1 Night Witches

2 No Bullets Fly

3 Smoking Snakes

4 Inmate 4859

5 To Hell And Back

6 The Ballad of Bull

7 Resist And Bite

8 Soldier of 3 Armies

9 Far From The Fame

10 Hearts of Iron

 

1939741_10202469387210411_128478037_n.jpg

Ah.. cudna ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest okładka earbooka (taki większy digipack) w wersji deluxe - czyli tego najbardziej wypasionego wydania albumu.

 

Album Heroes zawiera 10 utworów, każdy poświęconemu innym bohaterom. Między innymi będzie utwór o naszym rodaku - Witoldzie Pileckim. Konkretnie chodzi o utwór "Inmate 4859". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo, Pilecki wreszcie doczeka się jakiegoś porządnego utworu na swoją cześć (dotychczas powstała tylko jakaś rapowana piosenka... o, ciocia Wiki mówi, że jest tego więcej, ale chyba nic nie przedstawia sobą niczego dobrego...). Swoją drogą, ciekawy gościu. Gadaliśmy kiedyś o nim na kółku historycznym. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest polski zespół Forteca, który nagrywa cały album o Pileckim. Jest dostępny singiel - muszę przyznać, że zapowiada się ciekawie. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas, w którymś z wywiadów powiedział, że Sabaton to jeden z najlepszych zespołów do oglądania na żywo. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. :D

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.