Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Nirvana

Recommended Posts

Amerykański zespół grunge'owy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Zespół ma za sobą siedem lat kariery do przedwczesnej śmierci Kurta w 1994 roku. Cobain jako kolejny z artystów nie umiał odnalezć się wśród jupiterów sławy i odszedł w wieku 27 lat u szczytu możliwości artystycznych.

Nirvana należy do czołówki bardzo lubianych przeze mnie zespołów.

Mój faworyt:

 

Znacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego wykonania którego nie znam z Nirvany, jest moim idolem w sumie od zawsze jeszcze w brzuszku mamy go słuchałem, więc to mój pierwszy i na pewno ostatni zespół którego słucham i bede słuchał.

 

Dopisze tylko jeszcze że według listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone w 2003 roku został sklasyfikowany na 12 miejsce.

A według listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według magazynu Hit Parader w 2006 roku na 20 miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego wykonania którego nie znam z Nirvany

Ja również znam, słuchałam (czasami słucham) etc.

 

Dopisze tylko jeszcze że według listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone w 2003 roku został sklasyfikowany na 12 miejsce.

To akurat ciekawe, albowiem jeśli chodzi o poziom skomplikowania riffów oraz techniki wykonania, to oni akurat tacy the best of nie byli :P Rozumiem jednak, że w grę wchodzi "kryterium niedostępności" (szczególnie, że klasyfikacja pochodzi z roku 2003, czyli Kurt już 9 lat wąchał kwiatki od spodu).

A według listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według magazynu Hit Parader w 2006 roku na 20 miejsce.

To też ciekawe, albowiem tak po prawdzie Kurt w ogóle nie miał głosu. On się tylko skrzekliwie darł. Powinni zrobić ranking charyzmatycznych wokalistów, albowiem ta właśnie charyzma (+ rzeczone już "kryterium niedostępności") na pewno nie pozostaje bez wpływu na wybór...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mnie oceniać ich wykonania, nie mam pojęcia jakie kryteria brali pod uwagę, lecz trzeba przyznać że pomysły i kompozycje ma godną uwagi. Często sie uspakajam przy The Man Who Sold The World, Heart-Shaped Box, Pennyroyal Tea (Single Edit)

Albo dostaje świra przy Smells Like Teen Spirit, Lithium, On A Plain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Często sie uspakajam przy The Man Who Sold The World

akurat to cover ;)

Heart-Shaped Box, Pennyroyal Tea (Single Edit)

No... ok.

Albo dostaje świra przy Smells Like Teen Spirit

Kontrowersyjne, albowiem podobnie jak "Come As You Are" jest posądzany o plagiat (nota bene daty zdają się to potwierdzać :()

Lithium, On A Plain

 

O tych nic nie wiem. Ale lubię posłuchać . Czasami :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
akurat to cover

Z tym się zgodzę ale te wykonanie jest niezłe, jakoś nie przepadam za Davida wersją choć jest genialna może dlatego że również nie ma głosu.

"Come As You Are" jest posądzany o plagiat

trudno być oryginalnym i zrobić coś o co cie nie posądzą, zwłaszcza że rynek muzyczny jest zapełniony pomysłami, ja utrzymuje teze że to oryginał a nie plagiat

 

Prawdziwy znawca muzyki, jak i krytyk :)

Jaki zespół najbardziej lubisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trudno być oryginalnym i zrobić coś o co cie nie posądzą, zwłaszcza że rynek muzyczny jest zapełniony pomysłami, ja utrzymuje teze że to oryginał a nie plagiat

W ten sam sposób broniłam ich na innym forum :P

Zabawa w plagiat jest tym ciekawsza, że faktycznie nie zawsze utwór faktycznie musi być gdzieś wcześniej podsłuchany. Prawda jest taka, że ze względu na ograniczoną ilość nut, również ilość riffów i akordów jest ilością skończoną. Przejście od punktu a do punktu b siłą rzeczy przy takim nasyceniu rynku muzycznego musi się powtórzyć.

Dlatego dawno temu przestałam przyglądać walorom oryginalności melodycznej, a skupiam się innych środkach wyrazu, jak aranżacja, wokal, charyzma. Sam riff, choćby nie wiem jak chwytliwy, nie będzie miał siły oddziaływania, jeśli nie połączą się i nie zsumują pozostałe środki wyrazu artystycznego.

Widocznie Nirvana w tym wypadku miała to "coś".

 

Prawdziwy znawca muzyki, jak i krytyk :)

Że ja? :P

Jaki zespół najbardziej lubisz?

Moja gama zespołów, które lubię jest wprost proporcjonalnie rozciągnięta, do ilości gatunków, których słucham. Z resztą "najulubieńsze" zespoły zmieniały się w czasie. Wiadomo, do dziś został mi sentyment do Nirvany i Kurta ;) Co do reszty, to chyba wypadałoby tak pogadać w innym wątku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moge pożyczać taką spocona :p

A tak serio zarąbista jest, diament wśród kolekcji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.