Jump to content
Sign in to follow this  
xhonek

Jimmy Somerville

Recommended Posts

Nie oczekuję, że ktoś go tu zna. Nie mam też zamiaru kopiować artykułu z Wikipedii. Więc kto to? Szkocki artysta aktywny muzycznie od lat osiemdziesiątych. Tworzący do dziś. Zaczynał w zespole Bronski Beat, potem tworzył The Communards. Rozpoznawalny za sprawą swego falsetu. Muzyka? Od disco, synth-pop, new wave do house. No właśnie - mało wspólnego z metalem :D Oprócz tego jest ikoną gej-kultury. Walczy o prawa gejów od młodości - czyli przy okazji o swoje własne. tak - jest jawnym gejem. Oprócz charakterystycznego głosu ma też charakterystyczny wygląd i sądzę, że z pewnym sympatycznym blondwłosym gitarzystą pewnego fińskiego zespołu mógłby znaleźć wspólny... poziom :) Trafiłem na niego dzięki... Delain :) Okej - to może jakieś utwory? Zacznę od najsłynniejszych.

 

1. Smalltown Boy - poruszający temat nietolerancji.

 

[video=youtube]

 

2. Why? - zakręcony kawałek - może odstraszać :)

 

[video=youtube]

 

3. You Make Me Feel - a to tylko ułamek tego, co jest...

 

[video=youtube]

 

Tego można by wymieniać wiele. Sweet Unknown, I Feel Love, Here I Am czy moje ostatnie SZJU - Overload. Serio zachęcam do poznania tego człowieka - ja nie pożałowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podane utwory nr 1 i 2 znam, ale nie miałam pojęcia kto to śpiewa. Przynajmniej zostałam uświadomiona ;) Tego typu muzykę kojarzę głównie z radia i raczej na takim okazjonalnym odsłuchu poprzestanę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam gościa i lubię jego spokojny śpiew. " Smalltown Boy" kiedyś wielki przebój, często słuchany w radio. Warto poznać właśnie za wokal, bo on śpiewa- jak mało kto teraz:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacie, znacie... Może nie po całości, albowiem na kolana mnie nie rzucił, ale wałki znane :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można powiedzieć, że Jimmy jest taki "znany nieznany". Nie kojarzyłem gościa dopóki nie posłuchałem pierwszego utworu. :)

Kilka lat temu nałogowo słuchałem Modern Talking, którzy mieli fajne kompozycje i świetne chórki.. Wtedy też bardzo mi się takie falsety podobały. :) Dziś już moja miłość do takiej muzyki trochę wygasła, ale z sentymentem do niej wracam od czasu do czasu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast zaczynam się zakochiwać :) Suddenly Last Summer - niesamowicie klimatyczny krążek. Beata - święte słowa!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Modern Talking' date=' którzy mieli fajne kompozycje i świetne chórki.[/quote']

Cheri Cheri Lady :D

 

Co do samego wykonawcy, dobrze wiedzieć w końcu kto to :D

Przyjemne dźwięki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.