Jump to content
pawel27g

Pogadalnia

Recommended Posts

A' date=' dzięki Widzę, że nie należę do ścisłej czołówki "nabijaczy postów" [/quote']

W Pogadalni mamy też poważniejsze tematy, o tu :P :

http://forum.nightwish.pl/watek-pogadalnia?pid=9879#pid9879

Też jestem ciekawa Twojego zdania na ten temat ^.^

Na chwilę obecną wypowiedzieli się Freya i Maciek aby..

 

Poza tym, chyba liczba postów nie jest istotna, skoro nie została wyłączona w tym dziale^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie interpretacje utworów przez Nas to jest Nasz odbiór osobisty wymowy konkretnego kawałka. Nie chodzi tu o nawiązanie do tego, że pisał to Tuo w oparciu o swoje spojrzenie świata- choć często właśnie w taki sposób podchodzimy do interpretacji. Ważne są wasze odczucia i odbiór przesłania utworu- więc piszcie po swojemu, jak czuje wasze serce i dusza:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... miałam zamiar pokusić się o tłumaczenia i interpretacje (zawsze bawiło mnie "co autor chciał powiedzieć" :P) ale... no cóż, powstrzymywała mnie Wasza merytoryczna wiedza nt. przeszłości, teraźniejszości, marzeń, pragnień, doświadczeń, fascynacji, etc. autora tekstów, więc schowałam sobie te własne przemyślenia w buty. Po prostu stwierdzam obiektywnie, że - mówiąc obrazowo - nie mam podskoku, albowiem nie wnikam w życie osobiste i inspiracje piszących, skupiam się w sposób kompletnie egoistyczny a na własnych odczuciach, emocjach, skojarzeniach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałam się, że ktoś lepiej zawrze moje przemyślenia na ten temat ode mnie :happy:

 

Legilimencja poziom 1 ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

margoQ, piszesz: "skupiam się w sposób kompletnie egoistyczny a na własnych odczuciach, emocjach, skojarzeniach"- o to też chodzi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sionqa - Hahaha, nawet znajomość oklumencji nie daje ochrony :happy:


margoQ, piszesz: "skupiam się w sposób kompletnie egoistyczny a na własnych odczuciach, emocjach, skojarzeniach"- o to też chodzi:)

 

Jeśli tak, to nie powinno być komentarzy w stylu: "tak, ale Tuo miał na myśli...", "jego znajomość...", "tekst został napisany zaraz po tym jak... więc..." etc. (to przykłady, nie będę teraz szukać prawdziwych cytatów), więc przy takiej znajomości mój laicyzm wydaje się być nie na miejscu :P

Uznaję zasłużoną wyższość merytorycznej wiedzy na temat i siedzę cicho :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hahaha' date=' nawet znajomość oklumencji nie daje ochrony [/quote']

Właśnie zaczynam się obawiać, bo ja nie mam jakiejś specjalnej blizny, żeby czytać ze mnie na odległość, a już po raz drugi widzę swoje myśli w kolejnym poście :o

 

"tak' date=' ale Tuo miał na myśli...", "jego znajomość...", "tekst został napisany zaraz po tym jak... więc..."[/quote']

Przyznaję, że jest to zniechęcające, bo wydaje mi się, że wręcz jestem zła i niedobra, będąc taką egoistką i nie zastanawiając się co autor miał na myśli, tylko bardziej będąc zaborczym wobec stanu/przemyśleń jaki wywołują we mnie dane dźwięki. "Moje" i już ^^

Ogólny sens przekazu tak, czy też odnalezienie "złotej myśli", ale jakiś szczegółowy na podstawie "chronologii wydarzeń" u mnie zdecydowanie odpada.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano właśnie :happy:

 

Ja - jak pisałam powyżej - nie mam wiedzy, ergo: "podskoku" do rzeczowej interpretacji. Czuję się jak niedouczony uczniak, który próbuje polemizować, czy też przekazywać swoje odczucia mistrzowi.

To fantastyczne z jednej strony, że są osoby tak bardzo świadome i rzeczowe; podziwiam szczególnie, że sama do takowych nie należę. Z drugiej jednak odbieram to jako... podcinające skrzydła o tyle, że cokolwiek napiszę, to i tak nie będzie w mniejszym lub większym stopniu to, co "autor chciał powiedzieć".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informuje "wszem i wobec"- od dziś usuwam wszystkie spamy i offtopy- zero litości. Zanim więc coś napiszecie- pomyślcie, bo więcej "tego" możecie nie zobaczyć:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informuje "wszem i wobec"- od dziś usuwam wszystkie spamy i offtopy- zero litości. Zanim więc coś napiszecie- pomyślcie' date=' bo więcej "tego" możecie nie zobaczyć[/quote']

Jak się wspomni na temat innego zespołu w temacie o jakimś konkretnym, to też :( ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie to komentarz nawiązujący do poruszonego tematu w wątku tematycznym- zostawię. Jeśli będzie to odrębna myśl nie nawiązująca do tematu ani wątku- wywalam w kosmos bez wyjaśnienia i uprzedzenia. Pilnujcie się:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli będzie to komentarz nawiązujący do poruszonego tematu w wątku tematycznym- zostawię. Jeśli będzie to odrębna myśl nie nawiązująca do tematu ani wątku- wywalam w kosmos bez wyjaśnienia i uprzedzenia. Pilnujcie się

No zobaczymy jak to będzie funkcjonować w praktyce.

BTW. Mogę prosić o usunięcie offtopu z Finlandii? Dopiero teraz zauważyłam ^^

 

 

A teraz przenoszę pierwszy offtop :happy:

 

Nie wchodzę odkąd skończyła mi się subskrypcja' date=' scrobbler nie działał i nie działa (i nie, nie będę więcej próbować instalacji, bo nie mam do tego cierpliwości [/quote']

Z czego chciałaś scrobblować?

 

To by mnie nie bolało (aktywność porównywalna z pogadalnią )' date=' gdyby przyszło mi wczytywać się nazwy zespołów i tytuły utworów byłoby mi łatwiej, niż wczytywać w sens postów na 20 stron w pogadalni [/quote']

Nie wiem jak Ty, ale ja po dłuższej obecności pogadalni nie czytam, może i trochę szkoda, bo poważniejsze tematy też się tu przewijają, mimo iż mniejsza ilość użytkowników się na nie wypowiada.

 

 

I to jest bardzo dobry początek, albowiem wciąż za mało znam, a słucha mi się nad wyraz przyjemnie.

Dziękuję :*

Tego już myślę, że nie musiałam przenosić, ale nie ma za co i liczę na więcej od was :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli offtopy można robić w pogadalni?

 

@pawel27g

"dom anubisa"- uczniowie w angielskiej szkole mają swój dom szkolny, jest część uczniów z jednej klasy. Fabuła serialu objawia zagadki z magią egipskich bóstw. Tak owszem, pewne stowarzyszenie szuka sposobu na nieśmiertelność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogadalnia jest bawialnią dla Was- tu szalejcie- tylko nie zapominajcie też komu jest poświęcone forum?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sie wie

chyba się zajmę tłumaczeniami, ale nie wiem czy teraz, bo nie wiem czy starczy mi czasu.

 

A to co się dzieje teraz z NW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sie wie

chyba się zajmę tłumaczeniami, ale nie wiem czy teraz, bo nie wiem czy starczy mi czasu.

 

A to co się dzieje teraz z NW?

 

Mają wolne.

 

--------------------------------------------------------------

Brawo. Dobiliście 200 stron. BEZE MNIE DZIKUSY WY JEDNE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli offtopy można robić w pogadalni?

 

@pawel27g

"dom anubisa"- uczniowie w angielskiej szkole mają swój dom szkolny, jest część uczniów z jednej klasy. Fabuła serialu objawia zagadki z magią egipskich bóstw. Tak owszem, pewne stowarzyszenie szuka sposobu na nieśmiertelność.

To 1 sezon na nickelodeon oglądałem. Hym... śmieszne to troche

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pawel27g Nie wiem, co i jak z innymi członkami zespołu, ale Emppu na pewno ma wolne :P reszta też albo leży w domku albo mają swoje poboczne projekty i nimi się teraz zajmują. Muszą coś robić jak mają przerwę w koncertowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

320 postów od wczorajszego popołudnia? Szaleni jesteście?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.