Jump to content
beatag60

EQUILIBRIUM

Recommended Posts

Niemiecka grupa muzyczna powstała w 2001 roku. Folk/pagan/symfoniczny black metal- to wszystko otoczone mocnym growlem.

Teksty oscylują wokół germańskiej mitologii, a muzyka oparta na tradycyjnych germańskich melodiach. Na gitarze basowej gra Sandra (kobieta) co jest rzadko spotykane.

Jeden z agresywniejszych muzycznie zespołów, których lubię czasem posłuchać (do nich dołączę podobnych stylistycznie: Ensiferum i Wintersun), całe szczęście że to growl bo niemieckiego w śpiewaniu nie trawię.:dodgy:

Mój absolutny faworyt:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jedynie utwór Mana. Tak słucham Blut im Auge, słucham... no i słyszę elementy z wymienionego wcześniej kawałka, no ale to chyba nie dziwne, bo Mana pochodzi z tej samej płyty i chyba stanowi jej podsumowanie (w końcu 16 min to nie byle co). Chyba wolę ten zespół bez wokalu ;)

 

Podobne do Wintersun? Przecież to melodeath... ale pewnie ja się nie znam, a są tam jakieś wspólne elementy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Equilibrium! I chyba jestem w mniejszości, bo mi własnie podoba się niemiecki w piosenkach ( oczywiście nie wszystkich, tu akurat bardzo mi pasuje). Moim ulubionym albumem jest chyba Sagas z Blut im Auge na czele :) Chciałabym kiedyś wybrać się na ich koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem Equilibrium ale niestety w moim sercu nie zagościł na zbyt długo. Może przesłucham jakąś nową płytke to zmienie zdanie ale na dziś stawiam NIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Nie było mnie tu jeszcze ... dziwne :P )

Ich nowy album Equilibrium - Erdentempel jest bardzo fajny , może nie jest to nic odkrywczego bo to samo prezentowali na poprzednich płytach , ale po poprzedzających dwóch piosenkach i zmianach w składzie spodziewałam się najgorszego , no ale wyszło super (szczególnie 11 minutowy Aufbruch ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie również cieszy fakt, że nie zmienili kompletnie stylu. Niemniej za dużo jest na płycie odgrzewanych kawałków. Co prawda - mogło być gorzej ale spodziewałem się jakiegoś pozytywnego zaskoczenia. Reasumując i porównując do innych płyt dałbym 5/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszeliście nowy singiel - "Born to be Epic"?

 

[video=youtube]

 

Śmiały eksperyment z elektroniką w refrenie... Za pierwszym przesłuchaniem miałem mieszane uczucia, ale ostatecznie brzmi całkiem ciekawie... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To video.... :D Nie da się nie uśmiechnąć, zdecydowanie ciekawe. Co do samego utworu to wpada w ucho, ale nie obraziłabym się, jakby było więcej wokalu.

 

Spieszę z informacją, że Equilibrium zagra z Heidevolk 29 września w Warszawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrałam się w końcu za nowy album i nie żałuję :happy: Muzyka jest tak fajna, że nawet nie przeszkadza mi niemiecki. A ten singiel jest totalnie epicki!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.