Jump to content
Sign in to follow this  
Freyja

Megadeth

Recommended Posts

Thrash/speed metal rodem z Ameryki. Grupa założona w 1983 r. przez Dave'a Mustaine'a. Do tej pory wydali 13 albumów.

 

Najlepszym ich krążkiem jest Rust in Peace - polecam klasykę na początek; od tego albumu zaczynałam znajomość z zespołem.

Jeśli ktoś woli nieco lżejsze brzmienie podchodzące pod heavy metal/hard rock to proponuję Cryptic Writings lub Youthanasia.

Najsłabsza płyta - Risk, która pierwotnie miała nie byc wydana pod szyldem Megadeth.

 

Słuchajcie i dzielcie się wrażeniami!

 

A Tout le Monde

 

PS Zapewne kojarzycie scoverowane przez Nightwish Symphony Of Destruction?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś sporo słuchałem.Najlepsza płyta oczywiście "Rust in Peace" jesli do jakiejś wracam to właśnie do niej.

Ulubiony gitarzysta w Megadeth - Marty Friedman.Najsłabszym ogniwem jest dla mnie skrzeczący wokal Mustaine'a choć idzie jakoś przywyknąć ;)

 

Tak jako ciekawostkę Marco jest fanem Megadeth i kiedys nawet w jednej audycji radiowej na pytanie o najlepszy album z klasycznym gitarowym metalem odpowiedział "hmm maybe rust in peace" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh... wiedziałam, że odzew będzie nikły... Chyba nikt tu thrash metalu nie słucha? :P Na razie nawet nie będę próbowała zakładać tematu o Slayerze, Nevermore, czy Metallice...

 

No Mustaine na żywo, to różnie bywa z jego głosem. Ale mnie tam odpowiada, jakoś od początku nie miałam problemów z tym charakterystycznym wokalem.

 

PS Maciek, dzieki za ciekawostkę ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Symphony Of Destruction" o tak , to jest bardzo dobre. Ogólnie fajnie chłopaki grają, ale jak na moje wymagania: dość pospolicie;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ ofc, że słucham MegaDave'a :P Uwielbiam jego głos!

(Tak btw. za każdym razem, kiedy oglądam LOTR'a Faramir wydaje mi się mega do niego podobny ;P)

 

A w kwestii ciekawostek uwielbiam "A tout le monde" (w obu wersjach < -> z Christiną ;)>)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja akurat wolę pierwotną wersję A Tout le Monde. Ten remake mi za bardzo pachnie kasą :dodgy: A tak nawiasem United Abominations to jedyna ich płyta, której jeszcze w całości nie wysłuchałam...

Faramir = Dave... no coś w tym jest :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No remake na pewno tylko z powodów komercyjcnych ;), Christina świetnie wygląda a Lacuna Coil sprzedała właśnie w rok poprzedzjący remake kilkaset tysięcy sztuk swojego album stając się najpopularniejszą grupą z wokalistką z europy na terenie USA ;)

Ale żeby nie było na równi lubię remake i oryginał:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Się temat trochę zakurzył... A w międzyczasie wyszedł nowy krążek: Super Collider. Nie powiem - lekko się zawiodłam, bo spodziewałam się czegoś bardziej thrashowego w stylu Endgame, jednak nie jest źle, mimo że album zbiera skrajne opinie. Krążka słucha mi się przyjemnie, jednak czegoś brakuje i mam wrażenie, że to wszystko już było. Jak narazie wyróżniłabym ostatni numer, który jest... coverem (!)

 

A co wy sądzicie? Ktoś już słuchał Super Collider?

 

Edit: Właściwie, po kolejnym przesłuchaniu jednak coś się wyklarowało - nowy faworyt - Dance in the Rain:

http://www.youtube.com/watch?v=5wqNaSAukto

Share this post


Link to post
Share on other sites

179847.jpg

 

Megadeth – amerykańska grupa wykonująca speed/thrash metal, założona w kwietniu 1983 roku z inicjatywy Dave’a Mustaine’a i Dave’a Ellefsona. Nazwa zespołu to angielskie określenie jednostki miar oznaczającej śmierć miliona osób w wyniku eksplozji nuklearnej. Albumy zespołu są aktualnie wydawane przez wytwórnię Roadrunner Records.

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Niektórzy mówią, że to Metallica jest legendą thrash metalu. Ja bym powiedział odwrotnie legendą jest Megadeth i Slayer. Lubicie ten zespół macie jakieś ulubione utwory? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był taki czas kiedy bardzo chciałam ogarnąć klimat tej kapeli, granie zacne i ogólnie jak dla mnie miłe dla ucha- nie kupili mnie jednak żadnym kawałkiem:( Nie unikam odsłuchu Megadeth, nie są męczący ani niepokojąco nieprzewidywalni- ot taka sobie grupa "o mocnych korzeniach":)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojarzę Musteine'a bo grał w metallice potem miał żal za to że go wyrzucili z grupy. A z utworów to jedyni symphony ot destruction.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ykhym...

 

Nie żebym miała coś przeciwko jakimkolwiek wypowiedziom na temat Megadeth ale jest taka fajna lista >> KLIK , gdzie watro czasem zajrzeć, co by się nam tematy nie dublowały >> Mega_KLIK ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój ulubiony zespół - Rust in Peace - faktycznie, bardzo dobre, ale wolę "Th1rt3en", "Endgame", "The World Need a Hero", a także "Countdown to Extinction". Lubię wokal Mustaine'a i wydaje mi się, że jego głos najbardziej pasuje do tego zespołu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lawendo, a co sądzisz o ostatnim krążku - "Super Collider"? Jakoś w ogóle nie wracam do niego, ja nie wiem czy Dave'owi z wiekiem pomysłów brakuje, czy co? Już na "Th1rt3en" było trochę odgrzewanych kotletów (vide chociażby b-side'y z okresu "Youthanasii"), ale przynajmniej dobrze się tego albumu słucha, bo i ładnie zostały one podane. Za to "Super Collider"... nie myślałam, że nagrywając niezależne Mustaine'owi wyjdzie niemal drugie "Risk" :( Zresztą, nie będę się powtarzać, bo na temat moich odczuć co do tego albumu już się szerzej wypowiadałam tu > http://forum.nightwish.pl/watek-muzyczne-podsumowanie-roku-2013?pid=35340#pid35340

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mustaine na serio traci pomysły. Jego album dosyć mnie rozczarował, więc mogę powiedzieć jedno - środkowe albumy były dobre ze względu na:

1. Muzykę i wokal

2. A także dobre wykonanie i nagranie

Mimo że lubię niektóre piosenki z pierwszych płyt, to Dave'ego głosu prawie nie słychać, muzyka jest głośna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenka, którą mogę słuchać zawsze i wszędzie -

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 album Megadeth zaraz powinien zostać wydany! Jeszcze nie ma tytułu (Dave twierdzi, że da go na sam koniec), ale już wiadomo, jakie będą utwory:

1. "Death from Within"

2. "Fatal Illusion"

3. "Conquer... Or Die!"

4. "Lying in State"

5. "Me Hate You"

6. "The Emperor's New Clothes"

7. "Dystopia"

8. "Bullet to the Brain"

9. "Last Dying Wish"

10. "Post American World"

11. "Look Who's Talking"

12. "The Threat Is Real"

13. "Poisonous Shadows"

14. "Melt the Ice Away" (Budgie cover)

15. "Foreign Policy" (Fear cover)

Czekam z niecierpliwością. A, a, a - teraźniejszy skład zespołu - Dave Mustaine, Dave Ellefson, Chris Adler (perkusista z zespołu Lamb od God) i Kiko Loureiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nówka sztuka. :) [video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałam w necie, bo cały czas szukam jakichś nowości. Faaajnie, że wreszcie pokazali coś z nowego album. Już po prostu nie mogę czekać. Jeśli utwory będą lepsze i gorsze od "Fatal Illusion" to z niecierpliwością oczekuję albumu. Podobno Mustaine mówi, że postara się by album miał wiele muzyki jak najbardziej metalowej, wiele solówek itp, czyli - szykuje nam się coś fajnego :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam podlinkowany wyżej kawałek i... no, może coś z tego będzie ;] Vic powraca.. i to w jakim stylu ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Trzeci singiel.... Przyznam, że podoba mi się on ze wszystkich singli z "Dystopii" :happy:

A jakie ładne solóweczki, no ja nie mogę....:D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydano Dystopię! Jestem w trakcie przesłuchiwania, potem napiszę, co sądzę. To jeden numer, potem w internecie, jeżeli chwycicie link, wyjdzie wam reszta. Nie wiem, co o tym sądzić. Lepsze od SC, zdecydowanie, ale po prostu :dodgy::undecided:

[video=youtube]https://youtu.be/NaUO2Fpakgg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.