Jump to content
beatag60

Ulubione miejsce w Polsce

Recommended Posts

Myślę, że każdy z nas znalazł takie miejsce? Takie w którym zapominamy o troskach, takie z którego nie chcemy wyjeżdżać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od lat jestem zauroczona Bieszczadami. Mają swój wyjątkowy klimat. W zeszłe wakacje udało mi się być tam przez tydzień po wielu latach przerwy, w wyjątkowo klimatycznym miejscu - Wetlina, ogromna łąka, kilka hektarów, na niej malutki domek bez prądu i wody bieżącej, wspaniali ludzie... Niczego więcej mi nie trzeba by odpocząć przez duże O ;)

Zresztą zobaczcie sami...

Studencka Baza Noclegowa w Wetlinie w dzień...

wetlinka.jpg

...i w nocy

wet%20nite.jpg

 

Jedyny minus, to że tak daleko mam w Bieszczady :(

Poza tym uwielbiam góry generalnie. Niestety ubolewam nad tym, że tylu turystów jest ostatnimi czasy na szlakach i niestety duża część z nich nie potrafi się zachować odpowiednio do miejsca, dlatego starannie wybieramy czas na górskie wyprawy, tak by spotkać jak najmniej turystów. Z tego powodu wolę bardziej góry słowackie i czeskie, gdzie jest spokój i cisza.

Poza górami moim hobby są zamki i inne budowle obronne, zwłaszcza średniowieczne ruiny. Są piękne, nieco tajemnicze, będąc w takich miejscach czuje się jakby namacalnie ducha przeszłości. Najwięcej tego typu zamków jest np. na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (Szlak Orlich Gniazd) ale także w woj. dolnośląskim, gdzie często ruiny są prawie całkiem zapomniane, skryte gdzieś pośród drzew i krzaków. Odkrywanie takich miejsc jest dla mnie niezwykle fascynujące :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ mieszkam z dala od ludzi na dalekiej wsi, wakacje lubię spędzać wśród ludzi. Miejsce do którego zawsze wracam jest Kołobrzeg. To miejsce wspomnień dzieciństwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Arcana

Wiem, że to nie za bardzo na temat, ale nocne niebo na tym drugim zdjęciu to piękny widok. Jak wiem, że tak to ma wyglądać w naturze, ale mieszkając w dużym mieście nie widuję czegoś takiego na co dzień (czy raczej noc).

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale mieszkając w dużym mieście nie widuję czegoś takiego na co dzień (czy raczej noc).

 

Kwestia oświetlenia miasta tutaj się kłania ;) Takie niebo to tylko z dala od miast można dostrzec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, Bieszczadzkie okolice są najpiękniejsze. Spokojne i dziewicze. Jestem zauroczona terenami Rymanowa, Iwonicza, Soliny- lubię tam wracać i delektować się tamtym klimatem.

Kołobrzeg, o którym pisze violkaa to również miejsce wspomnień mojego dzieciństwa.

Od dłuższego czasu preferuję jednak góry, są ciekawsze od morza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, taki temat stoi, trzeba go troszkę odświeżyć :P Uwielbiam jedno jedyne miejsce w Polsce - Zakopane i okolice, szczególnie zimą. Kocham tam jeździć, spacerować, robić zdjęcia. Mogłabym tam spędzać ferie co roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja może nie mam ulubionego miejsca w Polsce... Ale przez ten miesiąc wakacji zrozumiałem, że życie na wsi nie jest dla mnie. Przez pierwszy rok liceum - w Poznaniu - przyzwyczaiłem się do miasta. Dużego miasta. Teraz u mnie w domu praktycznie nie mam pomysłu, co mogę robić. Nie mam tutaj praktycznie znajomych - większość mieszka w Poznaniu i okolicach, czy też w odleglejszych zakątkach Polski - mam tutaj na myśli ludzi poznanych przez internet.

Podsumowując: bardzo polubiłem Poznań w ostatnim czasie, przyzwyczaiłem się do niego i chyba to właśnie z Poznaniem zwiążę swoją przyszłość :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba Mazury, bo kojarzą mi się z beztroską i dzieciństwem. Ostatnio jak byłam w okolicy Śniardw to byłam sobie w stanie przypomnieć trasę, którą pokonywałam jakieś z 10 lat temu :o

Ogólnie lubię przyrodę, drzewka, jeziorka, spokój, kwiatki... coraz ciężej o takie miejsca, wszędzie się pchamy z tą głupią cywilizacją :/

 

bardzo polubiłem Poznań w ostatnim czasie' date=' przyzwyczaiłem się do niego i chyba to właśnie z Poznaniem zwiążę swoją przyszłość [/quote']

Kurczątko, chciałabym wiedzieć gdzie widzę swoją przyszłość :D A ja ciągle myślę, czy jeśli Polska to czy Wrocek, Krk, Poznań, a może W-wa itp. itd. :dodgy:

Włóczykijowanie mi w krew weszło ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

bardzo polubiłem Poznań w ostatnim czasie' date=' przyzwyczaiłem się do niego i chyba to właśnie z Poznaniem zwiążę swoją przyszłość [/quote']

Kurczątko, chciałabym wiedzieć gdzie widzę swoją przyszłość :D A ja ciągle myślę, czy jeśli Polska to czy Wrocek, Krk, Poznań, a może W-wa itp. itd. :dodgy:

Włóczykijowanie mi w krew weszło ^.^

 

Zapraszam do Poznania, co Ty na to, by mieć wspólny domek? xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głogów Dolny Śląsk co roku tu spędzam wakacje :)

 

4e2ac7faadeed_o.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam do Poznania

Oui ♥ Rozbroiłeś mnie :D

 

co Ty na to' date=' by mieć wspólny domek? xD[/quote']

Załamałam się xD Choć z drugiej strony, są jeszcze odważni na tym świecie, co się nie boją ze mną zamieszkać :P

A może zgarniemy jeszcze kogoś z DE :happy: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Hmmm Scavengera i Maggie. I wszyscy będziemy kochać Poznań :happy: A swoją drogą, jestem ciekaw, czy nad Wartą nadal są moczary, czy już wyschło... Uwielbiam tam na spacerki chodzić :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ulubione miejsce to lubię swój pokój :happy:. A tak ogólnie to góry są niesamowitym miejscem. Jak się wejdzie wysoko to są piękne widoki, latem chłodno, flora&fauna, no ogólnie cudownie. Niektórzy mówią, że góry to nic specjalnego, ale ja sto razy bardziej wolę je od morza, bo tam tylko woda i piach :P.

 

Hmmm Scavengera i Maggie. I wszyscy będziemy kochać Poznań :happy:

Jej, dostąpiłam takiego zaszczytu ♥. Będziemy szczęśliwą, porąbaną, patologiczną rodzinką :happy:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maggie, zgadzam się z Tobą:) Morze jest nudne, góry zaskakują różnorodnością krajobrazu. Zmieniająca się roślinność, temperatura i wilgotność to mi się podoba:) Kocham Alpy, tunele i calutką ich atmosferę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałabym mieć takie ciche miejsce niedaleko siebie, gdzie mogłabym usiąść, podziwiać widoki i przemyślać niektóre sprawy. I żeby nikt tam nie chodził. Niestety nic takiego nie znalazłam ... :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Hel, klimat, miejsce, ludzie...i cisza i spokój nawet w pełnym sezonie.

No i DDay! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TYLKO KRAKÓW!! Mój KRK ♥

Krak%C3%B3w_Sukiennice.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka takich miejsc, które utożsamiam z Polską kulturą (czyli to co lubie):

- Kraków

- Wrocław

- Toruń

- Gdańsk

- Poznań (stare miasto)

 

- Lwów (ale to niestety już nie Polska)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave - Lwów jest bardziej Polski niż myślisz ;) Wystarczy poczytać ile tam mieszkało i mieszka Polaków niż innych narodowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, że jest to miejsce które utożsamiam z Polską :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka takich miejsc, które utożsamiam z Polską kulturą (czyli to co lubie):

- Toruń

 

Nie wiem, co takiego ciekawego jest w moim mieście. ;___;

Share this post


Link to post
Share on other sites

For Example :D

Lubię klimat tego miasta: Historia, rozwój nauki, kamieniczki, legendy lub wspomniane pierniki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miasto jak miasto, nic specjalnego, wiele jest takich w Polsce. :D Np. Kraków, Tuchola, Gdańsk, Warszawa... Chociaż w sumie to dobrze mi się tu mieszka, nigdy jakoś się nie skarżyłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.