Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Niech się książka filmem stanie

Recommended Posts

Ekhm... Córka dymu i kości, Tunele, Strażnicy Historii, Trylogia czarnego maga. I drugi raz, ale porządnie Wiedźmin, Dziedzictwo. Narazie tylko tyle przychodzi mi do głowy. No wiem, wiem, sama urocze książki dla młodzieży : ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym z chęcią zobaczył trylogię husycką Sapkowskiego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wiem ;D Poza tym ile tam łaciny jest ^^

 

A z innych pomysłów na adaptację to bym zobaczył książki Star Wars, zwłaszcza te opisujące czasy Starej Republiki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie narzekałabym na PORZĄDNĄ adaptację Wiedźmina, bo serial i film, które powstały to żenada. Przy okazji ekranizacja Mrocznej Wieży Kinga mogłaby być ciekawa. O ile oczywiście twórcy zabraliby się za nią porządnie. Biorąc pod uwagę dużą ilość uczonych zawiłości i wielowarstwowość, którą stosuje King bardzo łatwo można by taką adaptację schrzanić, a szkoda by było.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym z chęcią zobaczył trylogię husycką Sapkowskiego.

 

Cieżko byłoby bo w filmie ten cały język, smaczki, gierki i erudycja by uleciały ale wciaż można by zrobić film w stylu "Potopu", zresztą skoro udało się zekranizować "Imię Róży" (oczywiście robiąc film niemal autorski mający niewiele wspólnego z ksiązką) to i trylogię pewnie się da ;) tylko obawiam się że nie w Polsce bo znowu wyjdzie żenada jak z ekranizacją sagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również nie pogardziłbym porządną adaptacją Wiedzmina. Ucieszyłbym się też gdyby powstał dobry film na podstawie Trylogii Nocnego Anioła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.