Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Wywiad z Carol Walker dla Dream Emporium

Recommended Posts

Chcę Wam przedstawić wyjątkową osobę. Jest nią Carol Walker, kobieta o Najtłiszowym sercu. Jedna z najbardziej oddanych fanek zespołu, administratorka oficjalnej strony Tuomasa, oficjalnego angielskiego forum NW, oraz fanklubu The Islanders. Jestem zafascynowana jej umiejętnościami i ogromnym zaangażowaniem w promowaniu swojego ukochanego bandu. Poprosiłam Carol o udzielenie mi wywiadu, żeby pokazać polskim fanom, że fanowanie to nie tylko udział w koncertach i dyskusje na forach. Uznając geniusz NW można dużo więcej robić i zawsze znaleźć pomysł na promowanie zespołu. Przyjrzyjcie się Carol i bierzcie przykład :)

Beata

 

B.Od kiedy jesteś fanką Nightwish i jak zaczęła się Twoja przygoda z zespołem?

C.Natknęłam się na Nightwish zimą 1998 roku. Byłam zaskoczona piosenką Gethsemane, która tak mnie zaciekawiła, że postanowiłam poszukać więcej. Przez ten czas gdy szukałam i cieszyłam się zespołem, pomyślałam, żeby utworzyć stronę w celu uznania dla kompozytora tej muzyki. Nie zrobiłam tego od razu i gdy wróciłam do pomysłu taka strona już istniała. Parę lat później owa strona wyglądała na opuszczoną i przyjaciel namówił mnie bym powróciła do swojej wizji. The Escapist [tytuł oficjalnej strony Tuomasa - przyp. Beata] pojawił się online pod koniec 2008 roku i rósł. W 2010 zostaliśmy sklasyfikowani jako strona oficjalna i wtedy miałam cały zespół, który pracował ze mną. Kontynuowaliśmy prace i następnie uruchomiliśmy oficjalne angielskie forum.

B.Który z koncertów Nightwish uważasz za najlepszy?

C.Stawiam pomiędzy Brixton, w Londynie w 2012 roku a koncertem przed premierą filmu w Hartwall Areena. Występ w Brixton był świetny a tłum tak elektryzujący, że zespół był zszokowany. Hartwall miał pirotechnikę i ekrany oraz zespół był w szczytowej formie, ale publika nie była już tak żywiołowa. Gdybym mogła wziąć publiczność z Brixton do Hartwall to byłby to idealny koncert.

B.Jakie było Twoje najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące spotkanie z zespołem?

C.Nie sądzę bym miała coś, co mogłabym zakwalifikować jako piękne lub zaskakujące. Pierwszy występ w Manchesterze w 2012 był świetny bo był to czas, w którym po raz pierwszy spotkałam Floor. Wszyscy byliśmy w maleńkiej garderobie, piliśmy wino i śmialiśmy się z Tuomasa, który czytał kilka lekcji fińskiego z książki Floor. Chłopcy mówili, jak trudno jest nawet dla nich wymówić takie rzeczy, ponieważ nie mówią tak jak to jest napisane w tych książkach do nauki.

B.Jaka jest Twoja ulubiona piosenka Nightwish i album?

C.Hehe, pytano mnie o to wiele razy. Szczerze mówiąc nie mam „ulubieńców”, ale zawsze odpowiadam, że Gethsemane jest moją ulubioną piosenką, ponieważ to od niej wszystko się zaczęło. Podobnie jest z albumem Oceanborn.

B.Twoim najcenniejszym przedmiotem związanym z zespołem jest ręcznie napisany tekst do piosenki Nightwish przez Tuomasa. Czy mogłabyś powiedzieć nam coś więcej o tym?

C.Tuomas dał mi go gdy po raz pierwszy spotkaliśmy się w lutym 2011. Byliśmy w Londynie i zaczęliśmy wymieniać się prezentami. Powiedział: "Znalazłem ten tekst w szufladzie, możesz go wziąć jeśli chcesz". W tamtym czasie byłam w szoku i spytałam czy jest pewien a on skinął głową. Dziś wiszą na ścianie w moim biurze i przypominają mi o tym dniu i inspirują do pracy.

B.Jesteś administratorką oficjalnego angielskiego forum, oficjalnej strony Tuomasa i oficjalnego fanklubu z Wysp Brytyjskich. Ponadto założyłaś firmę zajmującą się kreowaniem wizerunku artystów w sieci – Kersantti. Jak radzisz sobie z tymi wszystkimi obowiązkami? To Twoja praca na pełen etat czy tylko hobby?

C.Nie jestem na tyle szalona by prowadzić je w pojedynkę. Mamy kilku najlepszych moderatorów na obu forach i kilku naprawdę dobrych tłumaczy na stronie Tuomasa.

Na stronie Tuomasa mamy nawet specjalne wydarzenia w radiu online związane z naszym czatem, który potrafi być szalenie zajęty. Ale jest to zabawa.

Fanklub z Wysp Brytyjskich ma 4 działających administratorów, więc obowiązki są podzielone. Jako praca/hobby, cóż, jest to po trochu i to i to.

B.Co oznacza nazwa Kersantti? Czemu wybrałaś tę nazwę?

C.Kersantti pochodzi od naszego fińskiego tłumacza, Tarji. Pewnego dnia nazwała mnie "Kersantti Karoliina" jak utwór zespołu Popeda. Ten nick został zatrzymany na chwilę a później po prostu stał się nazwą wybraną dla firmy.

B.Tuomas powiedział w jednym z wywiadów, że Twoja strona jest na szczycie listy najlepszych urodzinowych prezentów. Skąd bierzesz na nie pomysły?

C.Szczerze, nie mam pojęcia. Pierwszy był w 2010 gdy zdobyliśmy dla niego książkę o ilustracjach Carla Barka, ponieważ nie znaliśmy go aż tak dobrze i skupiliśmy się na fakcie, że lubi Disneya. Dodatkowo zrobiliśmy naprawdę ładną, rzeźbioną, skórzaną książkę z wiadomościami, którą podarowaliśmy mu w lutym 2011. Tego samego roku nagraliśmy piosenkę Unity. Przez parę miesięcy próbowałam wymyślić coś i pomysł przyszedł do mojej głowy pewnego ranka o nieludzkiej godzinie. Natychmiast musiałam wstać i opisać mój pomysł na forum bo bałam się, że zapomnę o tym jeśli położę się na drugi bok i zasnę. W 2012 skontaktowaliśmy się z artystką, Kathariną Benkwitz by wykonała rzeźbę dla nas. To był kolejny pomysł znikąd. Większość czasu staramy się myśleć nieszablonowo. Próbujemy zrobić coś innego i specjalnego.

carol-interview-gift.png

Wręczenie Tuomasowi prezentu urodzinowego w Kitee (2012). Od lewej: Carol Walker, Tuomas Holopainen, Katharina Benkwitz (Capitana).

B.Poza NW, jakie jeszcze zespoły lubisz?

C.Lubię starszą muzykę jak Rainbow, Dio, Whitesnake, Journey, Iron Maiden, Black Sabbath. Wciąż lubię takie zespoły jak Van Canto, ReVamp, Delain, Sabaton itp.

B.Za jaką muzyką nie przepadasz?

C.Nie przepadam za RnB i Hip Hopem. Po prostu nie czuję tych gatunków.

B.Kto jest Twoim ulubionym poetą/pisarzem? Masz jakieś propozycje do poczytania?

C.Rzadko zdarza mi się czytać, jeśli mam być szczera. Czytałam więcej, kiedy pracowałam na nocnej zmianie w domu opieki. Kiedy czytam często sięgam po HP Lovecrafta lub Laurell K. Hamilton. Naprawdę powinnam spróbować i więcej czytać.

B.Czy zdradzisz nam swoje największe marzenie?

C.Nie mogę powiedzieć, że mam to jedno wielkie marzenie, które mają niektórzy ludzie. Aktualnie chcę tylko wybić swój biznes oraz nadal być szczęśliwą i zdrową.

B.Znasz polskich fanów? Co o nich sądzisz?

C.Mamy polskich użytkowników na stronach i na czacie. Są zawsze przyjaźni i miło się z nimi rozmawia.

B.Czy chciałabyś coś powiedzieć polskim fanom?

C.Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzają nasze strony i wspierają naszą pracę. Bez fanów, którzy są częścią naszych społeczności nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy dziś.

 

Przyjrzyjcie się Carol, wspaniała osoba i bezcenny fan NW:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy wywiad... Zazdroszczę jej tego ręcznie napisanego przez Tuo tekstu do piosenki "Nightwish"! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carol jest mocno zorganizowaną osobą, ambitną i bardzo pracowitą. Posiada wyjątkową umiejętność współpracy z ludzmi, jest przez nich ceniona i podziwiana. Łącząc pracę z przyjemnością spełnia się w najważniejszych opcjach życia. Każdy ma swój pomysł na siebie, ale Carol dla wielu może być doskonałym przykładem w dążeniu do zrealizowania marzeń.

Popatrzcie na jej dokonania, jest jakby z ekipy NW;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woow, jak ja jej zazdroszczę *.*

Siedzieć i śmiać się w jednej garderobie z NW ... i jeszcze ten rękopis.

Ale widać po wywiadzie, że kobieta ogarnięta i wie co robić ; )

Tak sobie czasami myślę, ile bym dała za jeden dzień (wiem, dużo xD) spędzony z zespołem (no i móc się z Nimi porozumieć) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.