Jump to content
beatag60

Wizerunek sceniczny NW

Recommended Posts

Czy w wizerunku scenicznym zespołu odnajdujecie coś dla nich charakterystycznego? Czy styl/image członków zespołu się Wam podoba? Pokrytykujmy w miarę subiektywnie naszych ulubieńców;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznę od najbardziej drażliwej części. Tuomas.

Jego wizerunek sceniczny to połączenie Kapitana Sparrowa z klasyką. Niby się nie wyróżnia, a jednak jest charakterystyczny. Szczerze mówiąc zazdroszczę mu włosów, moje nigdy nie układaj się tak ładnie.

 

O reszcie chłopków trudno mówić. Jukka wiecznie w bandamce, Emppu w sztruksowej marynarce, Troy chyba ma szafę rodem z kreskówki (pełną tysiąca kopii tego samego stroju), a Marco to po protu wiking.

 

Jeżeli zś chodzi o wokalistki to TT była najcudowniejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są raczej charakterystyczni...a może to tylko punkt widzenia kogoś kto od paru lat ślepi w nagrania koncertowe non-stop?

 

Tuomas - czyli multum naszyjników i bransoletek, burza farbowanych kudłów, czasem z kilkoma dredami (ue - tu przesadził) , małych kolorowych dodatków, T-shirtów z nazwami zespołów, lub tytułami filmów, glanów, koszul, marynarek i kolorowych szalików, czapek, kapeluszy i cylindrów...z nutką makijażu i czarnego lakieru do paznokci.

Uwielbiam jego styl! Niektórzy nań narzekają, ale mnie tam się podoba! Sama przywdziewam podobne elementy ubioru...dredy i farbę do włosów sobie jednak daruję ;).

 

Marco - nie wydaje się kimś, kto szczególnie stara się odznaczać swoim własnym stylem. Najbardziej przyciąga uwagę, w jego wyglądzie, sławna broda i włosy, a ubiór? Bluzki z długim rękawem, rybaczki i...skarpety do sandałów! :happy:

 

Emppu - mały blondas z gitarą! Czyli glany (12 cm podeszwa - a nuż będę wyższy! :-D), marynarki, czarne T-shirty i czasem jakiś pierścionek na kciuku. Do tego chyba jedyny męski członek tego zespołu, który nie ma kolczyków w uszach. Tadam - Emppu!

 

Jukka - bandanka, kozia bródka, bezrękawnik (trza pokazać tatuaże!), zwykłe jeansy - Jukka jak się patrzy!

 

Jak wokalistki to wszystkie!

 

Tarja - kolorowe firanki, spódnice, szpilki...cóż jeszcze dodać?

 

Anette - potrafiła ubrać się w rzeczy absolutnie z innego świata (ze świata tęczowych kucyków), czyli kolorowe trampki, pończochy w czaszko-pasko-kropki, albo zróżnicowane suknie w zróżnicowanych kolorach. Czasem wychodziło całkiem składnie, czasem...trochę mniej.

 

Floor - póki co zaobserwowałam zestawienie szpilek i skórzanych ciuchów - miła odmiana po kolorowych trampkach! :happy:

 

Całkiem znośny ogólny wizerunek - uważam.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wokalistki to wszystkie!

 

Tarja - w mojej ocenie najczęściej z klasą, stylowio. Czerń, czerwień,złoto, to i biel. Łączyła elementy charakterystyczne dla wokalistek metalowych ( gorsetowe wiązania, długie spódnice, rozszerzane rękawy) z własną wizją (słynny złoty płaszcz, biale kozaczki, szpilki). Zaliczała modowe wpadki(np.

), ale sukcesów było wg mnie o wiele więcej.

 

Anette n początku zdawała się naśladować polskie Blog 27 Jej stroje były straszne i podkreślały wszystko to co, powinna tuszować. Gdy zaczęła ubierać się dobrze, ładnie i wpasowywać w zespół, odeszła.

 

Flloor mimo swoich gabarytów nie wstydzi się pokazać ciała. Jej znakiem są chyba mini, ubrania ze skóry i odsłanianie ramion (co nie za dobrze robi jej figurze). Kompletną porażką jest też wg mnie jej skórzana , ołówkowa spódnica do kolan przy której upierała się z 5 koncertów. Ostatnio jednak wygląda lepiej, jej ubiór delikatnieje. Mam wrażenie że latem możemy ją zobaczyć nawet w czymś mega zwiewnym i wręcz dziewczęcym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenie do ich wizerunku, ale przyczepić się można;) Jedynie Jukka prezentuje się w miarę zwyczajnie. Marco w skarpetkach i sandałkach wygląda jak wyrośnięty dzieciak, Emppu w marynareczce jakby wyskoczył z dansingu a Tuomcio sam w sobie jest nietuzinkowy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby byli zwyczajni i wszyscy ubierali się w ciemne czy czarne dżinsy i koszulki, byliby nijacy. A bycie mdłym i nierozpoznawalnym to najgorsze, co może sobie zrobić człowiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy z nas ma swoje pojęcie o wizerunku NW, ma wyobrażenia i chyba? oczekiwania. Do ogólnego wyglądu chłopaków tak poważnie nie mam zastrzeżeń. Skrobnę o Paniach w Najtłiszku: Tarja- ciut za wytworna, Anetka- "ciuchlandowa" awangarda (nikogo nie chce urazić- wybaczcie:)), Floor- jej image pasuje mi bardzo (pewnie i wokal tu zagrał swoją rolę;)).

Jak z perspektywy czasu oceniacie Panie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również nie mam zastrzeżeń co do chłopaków (dopóki Marco ma na sobie spodnie, a Tuo Goli pachy przed wystąpieniem w koszulce bez ramiączek/ bez koszulki).

 

Tarja- wszystko było super poza mega czubatymi szpileczkami (szczególnie jedne białe szpilki-kaczuszki z czubem wyglądały jak z bazaru), żółty płaszcz i mikrofon też mi nijak nie pasowały. Reszta cudowna, ta wytworność idealnie współgrała z piosenkami.

 

Anette- jej styl idealnie pasowałby Avril Lavigne czy Toli Szlagowskiej, nie dorosłej kobiecie grającej w zespole symfoniczno-metalowym. Nie mniej gdzieś na początku trasy IM zaczęła chyba słuchać stylisty i było momentami dobrze, czasem nawet ślicznie.

 

Floor- największą jej wpadką była ołówkowa skórzana spódnica z szerokim paskiem( taki z zapinką-czachą) i bluzki dodatkowo pokazujące męskie proporcje ramiona-biodra. Jednak gdy tylko skróciła spódnice/ postawiła na mniej dopasowaną, lub zrobiła coś ciekawszego z "górą" wygląda idealnie, wiadomo że nigdy nie będzie eteryczną i delikatną kobietką jak Sharon den Adel czy Simone Simons, ale i tak udaje jej się wyglądać dobrze i kobieco (co przy tym wzroście i gabarytach nie jest łatwe - wiem coś o tym :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites
"ciuchlandowa" awangarda

Haha uśmiałam się :D Określenie fantastyczne.

 

Tak na prawdę to nie przywiązuję wagi do wyglądu, bo chodzi o muzykę. Dla mnie tylko to się liczy. Przyznam, że dawniej bardzo zachwycały mnie sceniczne stroje Turunen. Sama mam w zakamarkach szafy parę podobnych pozycji ;p Tak było do czasu wydania Once. Potem już zaczęło się wszystko psuć. Tarja zaczęła wyglądać w źle skrojonych spodniach jak własna karykatura.

Anette myślę, że na początku sporo eksperymentowała. Poza tym to typowa Szwedka. Tak się w Szwecji sporo dziewczyn ubiera. Ona lubi eksperymenty, jest odważna, stać ją. Tak czy inaczej - w ciucholandowej awangardzie czy w przebłysku dobrego smaku - dla mnie brzmiała tak samo :)

Sceniczne stroje Floor w ogóle mi się nie podobają.

A jeśli chodzi o panów, ich wizerunek sceniczny niczym się dla mnie nie różni od poza scenicznego. Toteż nie mam o czym więcej pisać ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuję tematy. Wszystko, byle nie zadanie z historii. :)

 

Hm. W sumie się zgadzam z poprzedniczkami. :)

Z wyjątkiem tłosiowych paznokci. Do połowy zdarty czarny lakier jest obrzydliwy.

Czasem w ogóle stwierdzam, że Tłoś się nie potrafi dobrze ubrać, jakoś tak logicznie. Ale to chyba na tym polega ten jego styl 'poeta romantyczny'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak dla mnie najgorzej ubranym członkiem zespołu (zaraz po Anette, ale ona już jest ex-NW) jest Marco... Nie znoszę tych jego spranych sportowych bluz :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marco nadrabia skarpetami do sandałów, które są absolutnie epickie :happy: Poza tym, zawsze można zamiast na bluzy pogapić się na włosy :3

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak dla mnie najgorzej ubranym członkiem zespołu (zaraz po Anette' date=' ale ona już jest ex-NW) jest Marco... Nie znoszę tych jego spranych sportowych bluz :([/quote']

Tak, racja. Czasem Prawie zawsze wygląda, jakby zapomniał, że właśnie idzie grać koncert. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.