Jump to content
pawel27g

Xandria

Recommended Posts

Guest Simo

So beautiful pics Julia ! I love it :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Neverworld's End jest świetną płytą. Pozostałe zostały przez nią przyćmione. Przynajmniej w moim przypadku!

 

The Lost Elysion mnie śmierdzi Nightwishem strasznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całe Neverworld's End to jedno wielkie ODtwórrstwo ;) Ale przynajmniej na tyle ciekawe i dobrze zagrane, że bardzo przyjemnie się słucha XD

Na poprzednich stronach jest trochę o podobieństwach i kalkach z Nightwisha na tym albumie. I nie występują one jedynie w Lost Elosion - przynajmniej ja słyszę je w niemal każdym utworze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maćku, mam pytanie.

Czy mógłbyś wstawić fotkę części biuletynu, gdzie jest wspomniane o nowej płycie Xandrii.

Byłbym wdzięczny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba nie myślisz że trzymam maile sprzed roku wciąż na dysku ;). Ale z tego co pamiętam to tam nie było konkretów, tylko tak ogólnie wypisane zespoły w planach wydawniczych na następny rok. Jak widać, plany uległy zmianie bo na razie nie słychac żeby jakaś nowa płyta Xandrii wyszła w tym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Following their last release "Neverworld's End", German symphonic metal act Xandria

 has just hit the studio this past week to start recording their next album. The yet to be titled new album is going to be the sixth studio album in the band's career. The production is a collaboration with Joost van den Broek (After Forever, Star One, ReVamp, etc.) and Sascha Paeth (Edguy, Epica, Avantasia

 and many more), joining forces with the group's main composer Marco Heubaum. 

 

The release date of the new record is yet to be announced, but the plan is to get it out sometime in the first quarter of 2014.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam ten zespół. Poznałam go dzięki koncertowi Epici w Katowicach w 2012 roku :)

Manuela ma przepiękny wokal a muzyka jesst genialna :)

Xandria z poprzednimi wokalistkami również bardzo mnie się podoba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z fanpage WSP

 

Zaskakujące wiadomości z obozu Xandrii. Zespół ma nową wokalistkę. Dianne van Giersbergen zastąpiła Manuelę Kraller. Co Wy na to?

 

Czy Dianne to jakaś rodzina z Anneke? Bo jeśli tak, to wyczuwam zajebistość...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko nie to....... najlepsza wokalistka z dotychczasowych Xandrii nie jest już w zespole ??? :(

Jak to się dzieje w tych zaspołach grającymi Metal Symfoniczny, zmieniają ciągle wokalistki.

Nightwish, Sirenia, Amberian Dawn teraz Xandria.

Tylko, że to z Manuelą to szok dla mnie bo ona kruciutko była.

Dobrze chociaż, że udało mnie się ją usłyszeć i zobaczyć na żywo :)

Jillian----mogłabyś podać link do tego "fun page" bo nie mogę w to uwierzyć, że odeszła z zespołu i dlaczego :(

 

 

DOPISEK---rzeczywiście znalazłam tą wiadomość http://xandria.de/.

Z tego co widzę , jeżeli dobrze rozumiem Manuella sama zrezygnowała z dalszej pracy z zespołem bo chce spróbowwać czegoś nowego, tyle, że chyba w ninnym gatunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego się nie spodziewałem. Manuela odeszła, mają pecha to chyba będzie jesli dobrze liczę 5 wokalistka :D

 

 

Czy Dianne to jakaś rodzina z Anneke? Bo jeśli tak, to wyczuwam zajebistość...

 

Dianne van Giersbergen nie ma nic wspólnego z Anneke poza przypadkową zbieznością nazwisk, nie są w żaden sposób skoligacone ;). Choć Dianne tez jest z Holandi i śpiewa w Ex Libris, przyzwoitym holenderskim zespole, który gra coś w stylu klimacie gothic/symphonic/power.

 

Śpiewa trochę paraoperowo i ma barwę dość podobną do Manueli, podejrzewam, że Ci co nie będą wiedzieli o zmianie, nawet mogą nie zauważyć.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xandria ogłosiła dziś szczegóły nowego albumu. Krążek zatytułowany "Sacrificium", wyjdzie na początku maja tego roku.

 

16477498_A5lsO.jpeg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wokalistek Xandri najbardziej polubiłam Lise Middelhauve, późniejszy wokal już tak bardzo nie trafiał w mój gust. Ciekawa jestem jak będzie z nową płytką :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie brzmi jak Xandria. Może dzięki Diane zacznę ich znowu słuchać :)

Jest delikatniejsze, jakby bardziej płynne niż poprzednie. Jest nieźle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

O.O

- Anteroom chór

- Nightwishowate

- Genialny klimat

- To singiel!

- Wokalistka jest mega charyzmatyczna i mnie rozbawiła

-Jukko Tuomas na gitarze

 

To jest MEGA ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest MEGA ♥

Potwierdzam. Genialny refren!

Nigdy nie przepadałem za Xandrią, ale ten singiel jest naprawdę świetny!

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Nightwishowate

 

Bo Xandria to dla mnie zawsze była kopia NW. Szczególnie z Manuelą na wokalu i z jej pomysłem na udawanie wokalu Tarji.

Znaleźliby wreszcie swój własny styl, jak Epica, albo zostaną na zawsze w cieniu 'tych wielkich'. A może im nie zależy?

 

Ale utwór niezły, Diane bardzo delikatnie brzmi, a i chór spisał się całkiem całkiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Wcześniejsza Xandria miała swój własny styl, nikogo nie kopiowali :) Niestety, gdy przyjęli Manuelę, zrezygnowali z tego na rzecz kopii. Ten singiel nie brzmi mi na Nightwish. Bardziej skojarzył mi się z Epiką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale wczesniejsza Xandria też nie miała zbyt wielkich szans na wybicie, głównie przez słaby wokal. Poniżej standardu.

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja słyszę w tym kawałku sporą inspirację trailerowymi soundtrackami, w szczególności Immediate Music.

Melodia od początku brzmiała mi znajomo:

 

[video=youtube]

(nie znam wykonawcy, a szkoda!)

 

Nie jestem wielkim fanem Xandrii, ale w tym przypadku ta odtwórczość nie jest zła. Taki typowy soundtrack pełen chórów i akcji z gitarami i wokalem. Mi pasuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Po opublikowaniu Dreamkeeper niewiele się spodziewałem po nowym albumie. Nightfall pobudziło moją nadzieję. I jest - słucham właśnie Sacrificium i co mogę powiedzieć - Dreamkeeper to jego słaba strona. Pozostałe utwory utrzymane na dość wysokim poziomie, bardzo dobrze się słucha. Nowa wokalistka spisała się świetnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z twórczością Xandrii zapoznaję się w jakiejś dziwnej kolejności :lol: Dopiero teraz sięgnąłem po krążek "Salome", pomimo że późniejsze płyty znam już od jakiegoś czasu. Wniosek- pomimo iż wokal Lisy średnio mi odpowiada, piosenki wpadają w ucho i raczej jeszcze sporo razy będę je odtwarzał w najbliższej przyszłości. "Sisters of the Light", "Let Sleeping Dogs Lie", "Save My Life", "Only For the Stars in Your Eyes", a jeszcze część krążka przede mną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.