Jump to content
pawel27g

Xandria

Recommended Posts

Dziś reprezentuje piękny zespół Xandria wykonujący Gotycki Metal od 15 lat i pochodzą z Niemczech.

Na swoim koncie mają osiem krążków, każda jest wyjątkowa :)

Z brzmienia podobni do Naightwish więc raczej wam się spodoba.

Tutaj teledysk grupy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Poznałam ich 4 krążki, jedynie najnowszy przypadł mi do gustu. Nazwanie muzyki przez nich tworzone metalem to spora nadinterpretacja. Nazwałabym ich gotycko -folkowym popem, razem z najnowszymi WT

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to zespół, należący do mojej czołówki. Ot tak, coby od czasu do czasu coś urozmaicić... Swego czasu podobał mi "Ravenheart".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xandria dawna to taki gothic metal z lekką domieszką folku coś jak niektóre rzeczy Within Temptation albo ich rodacy z Lyriel (które notabene tez b.lubię).Średnio lubię te płyty aczkolwiek są tam dobre numery.Natomaist ostatnia płyta mnie oczarowała bo jest zupełnie inna od poprzednich.

 

Xandria przeszła niebywałą metamorfozę, wprowadziła do swojej muzyki sporo dynamiki, większy metalowy wykop i bardziej rozbudowane elementy symfoniczne i choć nie grzeszy oryginalnością to nie ma to znaczenia. Nie kazda grupa musi być prekursorem czasami wystarczą po prostu świetne i ciekawe kompozycje.Zespół prezentuje się nam z nową wokalistkę Manuelą (dawniej Haggard) którą śpiewa operowym głosem i brzmi bardzo podobnie do Tarji jesli chodzi o barwę. I tu dochodzimy do sedna bo Xandria od anno domini 2012 prezentuje się niemal jak klon starego Nightwisha. Dosłownie znajdzie się tu mnóstwo naleciałości z "Oceanborna" a także innych albumów nightwisha, nawet nightwishowy patent z "dziurawą" I zwrotką często skopiowali, klimat okładki z dzieckiem też nie pozostawia watpliwości że muzycy Xandrii raczej nie skrywają swoich inspiracji.Czemu uważam ją mimo to za tak dobrą.

 

Primo jest to najlepsza zżyna z naszych finów jaką kiedykolwiek słyszałem (a słyszałem ich sporo większośc była na żenująco-kiczowatym poziomie) a jak brać coś to tylko od najlepszych. Secundo płyta broni się sama z siebie wyśmienitymi kompozycjami, w których sporo się dzieje, wyrazistymi melodiami a to w tym gatunku najwazniejsze oraz mimo wszystko zróżnicowaniem.Zdecydowanie wyróznia się The Nomad's Crown ,ichnie Othafa czyli "Call of the wind" czy singlowe Valentine (nawet jesli End of all hope słychac mocno ;;)Całość charakteryzuje bardzo dobre brzmienie i balans wszystkich elementów. O wokalu już wspominałem, skojarzenia z Tarją jak najbardziej na miejscu. Tertio może gdyby Nightwish dalej tak brzmiał to można by kręcić nosem ale obecnie taka płyta to sentymentalma podróż o dekadę wstecz przy zachowaniu klimatu i wysokiego poziomu tak kompozycyjnego, aranżacyjnego, wokalnego i wykonawczego, az sam byłem zaskoczony.Miły fanowi nw kocioł w którym miesza się metal symfoniczny, gotyk, oraz power metalowe i folkowe naleciałosci.W tym roku nowa płyta ciekaw jestem czy dalej pójda tą drogą, ja jestem za ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym roku nowa płyta ciekaw jestem czy dalej pójda tą drogą' date=' ja jestem za ;)[/quote']

Nowa płyta? W tym roku!? Trzeba zacząć odkładać pieniądze :)

 

"Neverworld's End" to jedyny krążek, jaki kupiłem przez ostatni rok i nie żałuję, bo słucham tego wydawnictwa bardzo często, co widać na moim laście ;) Materiał jakoś szczególnie oryginalny nie jest, ale skoro kopia Nw ma ciekawe melodie i piękny wokal, to ja jestem za :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverworld's End to jedyny krążek tej grupy, który cenię oby utrzymali ten tor rozwoju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba sobie niedługo z czystej ciekawości przesłucham Neverworld's End, skoro tak zachwalacie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ta płyta jakaś arcygenialna czy wielce wybitna nie jest tyle że po prostu naprawdę dobra, znacznie lepsza od wczesniejszych a przede wszystkim jedzie na sentymencie do Nightwisha z lat 1998-2002 ;)

 

 

Nowa płyta? W tym roku!? Trzeba zacząć odkładać pieniądze :)

Tez się zdziwiłem ale takie info dostałem z biuletynu napalm records że w wydawnictwach na 2013 jest planowana Xandria.. no chyba że jakaś płyta live ale mimo wszystko bardziej bym się spodziewał właśnie nowego albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie' date=' ta płyta jakaś arcygenialna czy wielce wybitna nie jest tyle że po prostu naprawdę dobra, znacznie lepsza od wczesniejszych a przede wszystkim jedzie na sentymencie do Nightwisha z lat 1998-2002 ;) [/quote']

 

Oceanbornowo-Wishmasterowe wpływy? Jestem jak najbardziej za, więc to kolejny powód dla którego powinnam przesłuchać tę płytę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Oceanbornowo-Wishmasterowe wpływy? Jestem jak najbardziej za, więc to kolejny powód dla którego powinnam przesłuchać tę płytę :D

 

Tak OB i WM jest najwięcej ale CC też słychać ;).Choćby singlowe Valentine które poza tym ze nie ma chóru to powtarza wzór End of all Hope.

 

A jeden kawałek jak będziesz słuchac to sama wpadniesz który ;) nawiązuje do singli z Once/DPP ;) aż sam się dziwię że go nie wzieli na singiel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chyba źle słucham, bo jakoś tych wszystkich nawiązań nie słyszę... Jedyne co mi się rzuciło w uszy to fakt, że refren "The Dream is Still Alive" przypomina "Glory to the Brave" Hammerfalla.

 

Może jeszcze wspomnę, że oprócz "Neverworld's End" znam też płytę "India", z której najbardziej lubię "Now and Forever". W ogóle całkiem przyjemny krążek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam Neverworld's End i...

No ogólnie mogę powiedzieć, że bardzo przyjemne w odsłuchu i te nightwisho-inspiracje i nawiązania są przynajmniej na jakimś poziomie ;)

 

Tak OB i WM jest najwięcej ale CC też słychać ;).Choćby singlowe Valentine które poza tym ze nie ma chóru to powtarza wzór End of all Hope.

Ha, rzeczywiście!

 

A jeden kawałek jak będziesz słuchac to sama wpadniesz który ;) nawiązuje do singli z Once/DPP ;) aż sam się dziwię że go nie wzieli na singiel ;)

Hmm... Forevermore? Już nie wiem, bo mi się wszystko w jedno trochę zlewa :P

 

Ja chyba źle słucham' date=' bo jakoś tych wszystkich nawiązań nie słyszę...[/quote']

A ja za to już się gubię tyle tego słyszę, że nie wiem co było podobne do DPP, co do Once, a co do wcześniejszych płyt NW (prócz wokalu oczywiście :P). Ta płyta powinna mieć tytuł: Tribute to Nightwish :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja dopiero po kilku przesłuchaniach ogarnałem płytę ;)

 

A wzmiankowany utwór to "Blood on my Hands" jak się na nim dłużej skupić to bardzo wyraźny stanie się pewien nightwishowy singiel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wzmiankowany utwór to "Blood on my Hands" jak się na nim dłużej skupić to bardzo wyraźny stanie się pewien nightwishowy singiel

który?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nadal nie wiem, z którym singlem NW powinno się to skojarzyć; WIHAA? Nieeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomnijcie na chwilę o operowym wokalu, nie chodzi o podobieństwo melodii...tylko konstrukcja utworu, jego format, aranżacja, styl to charakterystyczne rozpoczęcie z klawiszowym motywem potem zwrotki takie mid-tempo a po nim bardzo chwytliwy cięty refren, dalej nie ma solówki tylko następuje taki mostek z orkiestracjami w tle a po nim charakterystyczne wyciszenie z powtórzonym motywem klawiszowym który otwierał utwór i ichni.. ociupinkę dynamiczniejszy Amaranth gotowy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcześniej jakoś nie zbyt przepadałem za Xandrią, ale od czasu zmiany wokalistki pokochałem ich ♥

NE strasznie mi się podoba, a Manuela jest genialna - z przyjemnością zobaczyłbym ją w NW zamiast Floor :) Szkoda że to tylko takie moje marzenia, jednak kto wie... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zespół, który poznałem nieco później, ale bardzo go lubię. :)

to co upodobałem sobie najbardziej:

Black and Silver

Like a Rose on the Grave of Love - kolejny lekki utworek, coś pięknego

 

Ciekawa wizja, dlaczego tylko? marzenia to przecie potęga.

wiara - aby to było możliwe

chęć - aby to było zgodne z tobą

realizacja - w ty przypadku, pozostaje o tym myśleć, jak o zrealizowanym wydarzeniu.

Choć, ja bym nikogo nie zastępował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj trafiłem na kompletny zapis występu Xandrii w roli supportu przed Kamelotem. Bardzo mi się spodobał- szkoda tylko, że mieli niezbyt dużo czasu.

 

Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego na końcu Manuela moshuje.... tyłem do publiczności o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

I właśnie to jeszcze dodam Sisters of the Light :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[attachment=26]cześć! (that's right?:))

 

Beata gave the idea of ​​putting my photos with Xandria in here for you to see.

Monday, 6th May, I went on their show in here in Rio de Janeiro and i met the band. The show was beautiful and the members are very kind.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cześć! (that's right?:))

 

Beata gave the idea of ​​putting my photos with Xandria in here for you to see.

Monday, 6th May, I went on their show in here in Rio de Janeiro and i met the band. The show was beautiful and the members are very kind.

 

946369_10151350111396863_1942638766_n.jpg.8c61c6b954a4526a41fb27c9f620673c.jpg

603868_10151350114811863_1139515835_n.jpg.b9a0b185eb6b26bbecd34b9ced9ab8b3.jpg

944666_10151350888271863_2126109606_n.jpg.8e53c8ed82ad11382f2c157e0b522450.jpg

197721_10151350136981863_691669476_n.thumb.jpg.e032eb195079580cdd75c7d8e023c0bb.jpg

934657_10151350788371863_613093989_n.jpg.fb059b439c43904b75f33b5fc53d3239.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.