Jump to content
megatherion

Therion

Recommended Posts

To żadna nowość ;) Szanowne Panie Therion ogłosił że Lori Lewis jest oficjalnie stałym członkiem zespołu we wrześniu 2011 roku :)

 

Tak to wokalistka późnego wcielenia Aesma Daeva, pisałem zresztą o tym w temacie o tym zespole. Z Therionem nagrała już kilka płyt i występuje od ponad 5 lat (w tym od 2 lat jako oficjalny członek)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbliżej mam chyba do Warszawy... Jeśli fundusze pozwolą ( i przede wszystkim rodzice :) ), to z chęcią się wybiorę :P A że w grudniu, to - jak wcześniej pisało kilka osób - motywacja do zapoznania się z całą dyskografią :)

 

 

Z tego co widzę, to spora gromadka z DreamEmporium zamierza pojechać :P Proponuję spotkanie przed wejściem do Stodoły ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapoznałem się trochę z zespołem i muszę powiedzieć, że mi się podoba :P Później przesłucham jakieś płyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcin, Epica ma zupełnie inne muzyczne przesłanie:) Mój aplauz dla Therion chwilowo osłabł, ale z pewnością będę zaglądać w ich progi:) Wiem, że warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby nie m.in. Therion i Nightwish, to Epica by nie powstała ;) Można nie lubić, ale nie sposób nie docenić wkładu w rozwój symphonic metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słaby jest Therion.. Lepsza Epica ♥

Słaba to jest Twoja wiedza na temat gatunku którego fanem się nazywasz.

Gdyby nie m.in. Therion i Nightwish, to Epica by nie powstała ;) Można nie lubić, ale nie sposób nie docenić wkładu w rozwój symphonic metalu.

Therion to raczej ten gatunek zdefiniował, a NW miał znaczący wpływ na jego rozwój.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słaby jest Therion.. Lepsza Epica ♥

Słaba to jest Twoja wiedza na temat gatunku którego fanem się nazywasz.

 

No przepraszam kocham metal symfoniczny a nie muszę lubić Therionu szacunku trochę bo każdy lubi co lubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szacunek, Marcinie, trzeba zapracować. Sorry, ale ja już nie wytrzymam, po prostu muszę to napisać. Z Twoich wypowiedzi na temat innych artystów (nie mówię tu tylko o Therionie) wynika, że nie masz do nich szacunku. Tylko to co Ty lubisz jest dobre. Więc skoro w taki sposób wypowiadasz się o artystach, których inni lubią, to nie spodziewaj się, że ktoś będzie inaczej się wypowiadał na temat Twoich postów. Poza tym, w tym co napisał Girdun nie widzę nic złego szczerze mówiąc (traktując to oczywiście jako odpowiedź na to, co sam napisałeś). Oczywiście, że każdy ma inny gust, każdemu podoba się coś innego, ale wypowiedź "Słaby jest Therion.. Lepsza Epica ♥" po pierwsze nie wnosi nic do tematu, a po drugie... cóż, mogłeś chociaż napisać coś więcej. Dlaczego wg ciebie słaby? Nie rozwijasz swoich wypowiedzi. Kompletnie.

Podsumowując - nie wymagaj szacunku, jeśli sam go nie okazujesz.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przepraszam najmocniej ale z was nikogo nie obrażam nawet bym nie śmiał.. tylko napisałem że jak dla mnie Therion jest słaby " nie wszyscy musza go lubić. to samo jest z M.Mansonem jestem jego po Nw i Tarji wielkim fanem ale nikomu go nie wciskam i nie musi wam się podobać to samo z KoRnem czy Ozzym Osbournem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przepraszam najmocniej ale z was nikogo nie obrażam nawet bym nie śmiał.. tylko napisałem że jak dla mnie Therion jest słaby " nie wszyscy musza go lubić. to samo jest z M.Mansonem jestem jego po Nw i Tarji wielkim fanem ale nikomu go nie wciskam i nie musi wam się podobać to samo z KoRnem czy Ozzym Osbournem...

 

My Ci nie wciskamy Theriona ani nie każemy wielbić ale dla wielkich dokonań tego zespołu dla gatunku który jak sam wspomniałeś kochasz, respekt i szacunek powinieneś mieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przepraszam najmocniej ale z was nikogo nie obrażam nawet bym nie śmiał.. tylko napisałem że jak dla mnie Therion jest słaby " nie wszyscy musza go lubić. to samo jest z M.Mansonem jestem jego po Nw i Tarji wielkim fanem ale nikomu go nie wciskam i nie musi wam się podobać to samo z KoRnem czy Ozzym Osbournem...

 

My Ci nie wciskamy Theriona ani nie każemy wielbić ale dla wielkich dokonań tego zespołu dla gatunku który jak sam wspomniałeś kochasz, respekt i szacunek powinieneś mieć.

 

Nie mówie że mi go wciskacie szanuje ten zespół i was co go słuchacie bo każdy lubi co lubi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę już robić dram lub off topu, ale proszę, zacznij używać przecinków i nie rób tylu błędów językowych (chodzi mi głównie o powtórzenia), bo zwyczajnie często muszę Twoją wypowiedź przeczytać kilka razy, żeby zrozumieć. :c

 

I wracając do tematu... który album mi polecicie? Na którym są zawarte najważniejsze cechy ich twórczości? Tę francuskojęzyczną płytę zacząłem przesłuchiwać i mi się podoba, ale może są jeszcze jakieś szczególnie udane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę już robić dram lub off topu, ale proszę, zacznij używać przecinków i nie rób tylu błędów językowych (chodzi mi głównie o powtórzenia), bo zwyczajnie często muszę Twoją wypowiedź przeczytać kilka razy, żeby zrozumieć. :c

 

I wracając do tematu... który album mi polecicie? Na którym są zawarte najważniejsze cechy ich twórczości? Tę francuskojęzyczną płytę zacząłem przesłuchiwać i mi się podoba, ale może są jeszcze jakieś szczególnie udane?

 

Theli- najbardziej przełomowa, dalej Vovin i Sirius B :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno Theli - odsyłam do wypowiedzi Maćka stronę wcześniej (pierwszy post od góry). Ale ja tu ekspertką nie jestem, bo sama dopiero poznaję. Vovin, dla mnie, jest też ciekawe i od początku spodobało mi się również Sitra Ahra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najbardziej polecam zawsze Vovin - moja ulubiona :) I Lemuria :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I wracając do tematu... który album mi polecicie? Na którym są zawarte najważniejsze cechy ich twórczości? Tę francuskojęzyczną płytę zacząłem przesłuchiwać i mi się podoba' date=' ale może są jeszcze jakieś szczególnie udane?[/quote']

Jak już przerobisz wszystkie wcześniejsze propozycje to sprawdź sobie jeszcze gotykcą kabałę :P (Gothic Kabbalah) ^^ dla dopełnienia obrazu. Jak zwykle nikt tego nie wymienił, a przecież pomijając warstwę tekstową, to warto się z tym zapoznać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racja warstwa tekstowa zazwyczaj jest do pominięcia ;).Teksty w przypadku Theriona, w większości przypadków stanowią przejaw filozofii okultystycznego zakonu Dragon Rouge którego Christofer Johnsson jest członkiem. Zakon ten zajmuje się wiedzą okultystyczną, tak zwaną left hand path (ścieżką lewej ręki), mówiąc krótko czarną magią. Ma 11 stopni wtajemniczenia i oddziały na cały świecie, także w Polsce. Kiedyś cztałem na ich stronie materiały i zasady działania to aż mi głowa spuchła, tylko mi kołatało w myślach, co oni mają z psychiką? czy to jest na serio?, czy oni naprawdę w to wierzą?

 

Oczywiście można podziwiać w tekstach erudycję, wiedzę mitologiczną i historyczną. Facet który je pisze jest ponoć jednym z najlepszych wykładowców i specjalistów na świecie, jeśli chodzi o kulty starożytne ale to wszystko jest bardzo okultystyczne, hermetyczne i niemożliwe do identyfikacji się z tym przez przeciętnego człowieka. Jest parę tekstów, które nie są tak bardzo okultystyczne, które nawet są dla mnie nawet interesujące jak historyczne a zarazem metaforyczne Wondrous World of Punt (chyba mój ulubiony), klimatyczna Lemuria,, lucyferskie acz dające się "ludzko"uchwycić Sitra Ahra i Via Nocturna, może jeszcze parę i to wsio.

 

Gdy kiedyś się dowiedziałem że jeden z mych ulubionych kawaków jest rytuałem magicznym, inkantacją mającą na celu przywołanie jakiegoś staroperskiego demona...to cytując klasyka „still sweet ignorance is the key to a poet’s paradise” wolę pozostać w słodkiej niewiedzy co do ich liryków. Therion to dla mnie tylko muzyka.

 

"Gothic Kabbalah" - u mnie w Top 3 zaraz po Theli i Vovinie choć musiałem do niej dojrzeć, wbrew pozorom sporo tam wpływów muzyki lat 70-tych. Sitra Ahra też lubię. Za to płyta z coverami francuskich chansonów kompletnie mi nie podeszła.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiecie że mam rozdwojenie jaźni ale po tym albumie przekonałem się do nich :D

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5PPiz415BXM


Wybaczcie za posty co mówiłem że oni są słabi bardzo mi sie ostatnio spodobali myślę że nie jesteście na mnie źli? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie był na ciebie zły. Myśl sobie o nich co chcesz, to kwestia gustu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marcinie, każdy ma prawo zmienić zdanie ;) Myślę, że nikt raczej zły na ciebie nie jest. A mnie nawet cieszy to, że zechciałeś zapoznać się bliżej z tym zespołem i polubiłeś go :) I tak oto Therion zyskał kolejnego fana :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Therion, przez ten koncert ich poznałem. Ciągle gdzieś mi tam migał w polecanych więc go włączyłem i powiem że pierwszy utwór z tego live przypadł mi do gustu. A wąsy perkusisty najbardziej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.