Jump to content
Sign in to follow this  
Ada28

Ada & Full-X Trio

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów w moim wątku, w którym będę zamieszczać ciekawostki (głównie muzyczne) ze swojego świata. Z racji tego, że mimo obecności na forum od kilku miesięcy  nie zdążyłam się jeszcze należycie przedstawić, zacznę od paru słów na swój temat.

Mieszkam pod Wrocławiem. Na co dzień pracuję i uganiam się za dwójką pociech w domu i za trzema kotami na podwórku. Sercem pozostałam Jeleniogórzanką, więc gdy tylko mogę, wracam w rodzinne strony i biegam po okolicznych górach, lasach i łąkach. To mój najlepszy sposób na ładowanie zbyt szybko wyczerpujących się akumulatorów codzienności. Inną równie skuteczną metodą są metalowe koncerty – moja druga pasja, którą najpierw zaraził mnie mój mąż, a teraz ja zarażam jego (metalem symfonicznym i jego pochodnymi). Skutek jest taki, że co roku jesteśmy na kilku tego typu koncertach. Zaczęło się w 2002 roku od Ozzfestu w Spodku (Ozzy, Slayer, Tool) i od tamtego czasu metal w duszy i głowie mi gra. A w moim sercu od ponad 8 lat gra Nightwish, bez którego już nie wyobrażam sobie mojego muzycznego świata. W równym stopniu uwielbiam Tarję, której aktywnie kibicuję niemal od początku jej solowej kariery.

Muzyka jest w moim życiu niezwykle istotna, i choć ja sama najlepiej umiem grać na nerwach, to mój mąż od ponad 20 lat gra na gitarze basowej. Niestrudzenie rozwija swoją pasję i umiejętności we własnym, jazzowym zespole, który przedstawię Wam poniżej.

 

Full-X to nietypowy zespół muzyczny, założony przez braci Adama (gitara dwugryfowa) i Tomasza (gitara basowa) Fularów  próbujący zdefiniować własne brzmienie, którego na próżno szukać w produkcjach amerykańskich czy brytyjskich. Swój styl opierają głównie na polifonicznych improwizacjach będących próbą połączenia muzyki poważnej z jazzem, oraz innymi gatunkami (d'n'b, funk, rock, ...). Tego typu podejście jest niezwykle rzadkie i wymagające, jeśli dodamy do tego widowiskową, błyskotliwą technikę tappingu połączoną z energetycznymi solowymi partiami gitary basowej - mamy tu do czynienia z prawdziwym nowym stylem gitarowym. Całości dopełniają partie operującego świetną techniką perkusisty Michała Bednarza. Mimo zaawansowania technicznego ów styl nie przytłacza, a klimat utworów nawiązuje nieco do muzyki filmowej i jest strawny nawet dla słuchacza preferującego inne gatunki muzyczne.

 

Muzycy koncertują poza granicami na prestiżowych festiwalach i salach koncertowych, m. in. w USA (m.in. The Great American Music Hall i The Great Guitar Escape), Meksyku, Portugalii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, na Słowacji a ostatnio Adam Fulara wystąpił na wspólnych koncertach z Paulem Gilbertem i Andy Timmonsem, co jest precedensem w świecie polskiej gitary.

 

Zespół wydał dwie płyty, z których druga, "An Introduction to Counterpoint", miała premierę w czerwcu 2012 r. i jest ucieleśnieniem wizji nowego stylu.  Album cieszy się sporym zainteresowaniem, a jego premiera radiowa miała miejsce w Programie 3 Polskiego Radia.

 

n3NyUEo.jpg?1

 

Adam Fulara - leader zespołu jest zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach (2005) i laureatem prestiżowego "Guitar City" - Mistrzowskiego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych (2005) i Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu (2004). Amerykańska wytwórnia "Guitar 9 Records" nadała mu tytuł The Undiscovered (2006), który otrzymują najbardziej obiecujące zdaniem wytwórni talenty gitarowe. Autor podręcznika "Two-handed tapping. Guitar workshop" (ABsonic 2009).

 

Tomasz Fulara występował na festiwalach z cyklu Bass Days we włoskiej Veronie i niemieckim Viersen, a także podczas targów Musikmesse we Frankfurcie. Prowadził cykl warsztatów basowych w Niemczech i w Polsce. Od 2010 roku cyklicznie publikuje warsztaty w miesięczniku Gitarzysta pod tytułem „Podstawy gry solowej na gitarze basowej”. Współpracował z piosenkarzem Andrzejem Cierniewskim, z którym nagrywał programy dla TVP.

 

Michał Bednarz  otrzymał wyróżnienie dla najlepszego perkusisty XVIII Spotkaniu Muzyków Jazzowych w Rudnikach, a także podczas festiwalu Blues nad Bobrem. Oprócz zespołu FULL-X gra na perkusji w  grupie Trzynasta w Samo Południe (znana z finałów programu X Factor). Studiuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest nauczycielem gry na perkusji w szkole Rock Blues and Heavy i w Ośrodku Kultury w Środzie Śląskiej.

 

PgR1A7q.jpg?1

 

 

Utwór "Colosseum" z płyty "An Introduction To Counterpoint":

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=hHUdnHWMP7c

 

Więcej informacji wkrótce :)

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aga, wreszcie! Czy to ten zespół, o którym mi opowiadałaś jak byłyśmy na kawie? Jakoś tak zapomniałam o tym, że mam pogrzebać po youtube i poszukać, więc musiałaś mi podać wszystko 'na tacy' ::) Link, który wkleiłaś nie działa, ale wyszukałam po nazwie albumu i znalazłam to

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=hHUdnHWMP7c  

I to jest bardzo dobre! Bardzo przyjemnie się słucha, ciekawe mają brzmienie ;)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, Sami, to oni! :D Dzisiaj właśnie mieli próbę, a za tydzień kolejna, bo szykują się dwa koncerty. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych! :)

 

18 listopada 2016 - SYCÓW

29 listopada 2016 - WROCŁAW, klub "Niebo"

 

Sami, mam nadzieję, że na tym drugim się zobaczymy! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podzielenie się tym z nami, Aga ;)

Chyba mieliśmy okazję również o tym projekcie rozmawiać w samochodzie w drodze na Czad, prawda? Byłem półprzytomny, ale coś tam pamiętam!

 

Widać (i przede wszystkim słychać), że to prawdziwi pasjonaci. Doceniam to. :)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Adrian! Owszem, to o nich rozmawialiśmy, mieliśmy posłuchać płyty, ale zapomnieliśmy jej ze sobą zabrać... :P Jak najbardziej pasjonaci, już od ponad 20 lat rozwijają swój zespół i własne umiejętności (i ani myślą przestać!). Mój mąż i jego brat założyli własny band będąc jeszcze w szkole. Zaczęło się od fascynacji heavy metalem, toteż pierwotne brzmienie było zupełnie inne. Później ewoluowało, i w tej chwili mamy taki oryginalny jazz-fusion, który generalnie ciężko z czymkolwiek porównać.

Więcej historii, ciekawostek i bieżące informacje na stronie internetowej http://www.fulara.com/

Zapraszam! :)

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie!

Już 29 listopada (wtorek) zespół Full-X ponownie zawita do wrocławskiego "Nieba" na koncert. Próby trwają, a brzmienie basu mino nawału codziennych obowiązków każdego wieczoru echem rozchodzi się po domu ;) Wszystkich chętnych, którzy za tydzień będą w dolnośląskiej stolicy lub jej pobliżu, zapraszam serdecznie na występ naszego trio do klubu "Niebo" w Pasażu Niepolda (centrum miasta). Ceny biletów to 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.

W załączeniu na dzisiaj dwa filmiki: pierwszy z solówką na basie

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=dIqA0UMukbs

 

i drugi z solówką na perkusji:

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=sTCPQoF8I6U

 

Miłego słuchania! :)

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

We wtorek 29 listopada 2016 r. wrocławski klub NIEBO zadrżał w posadach. "Moje" chłopaki z Full-X Trio po raz kolejny odpaliły prawdziwą muzyczną bombę, zapewniając przybyłym gościom wspaniały wieczór pełen energii, pozytywnych emocji i brzmienia, jakiego - cytuję słowa lidera zespołu - "nie można usłyszeć nigdzie indziej na świecie". Koncert, na który po raz pierwszy poszłam z moją 10-letnia córką, był wspaniały. Usłyszeliśmy zarówno stare, doskonale znane numery, jak i nowości będące zapowiedzią kolejnej płyty. Płyta rodzi się długo, bo muzyka jest technicznie skomplikowana, ale na efekt końcowy zdecydowanie warto czekać :)

Zatem cierpliwie czekamy, a tymczasem załączam kilka zdjęć z wrocławskiego występu :) Dziękuję również za spotkanie Dreamerowi, któremu udało się dotrzeć na koncert :)

 

WDinY4c.jpg?1

mN7MoX0.jpg?1

d5h4mDC.jpg?1OBhQ7wT.jpg?1

dlTY8HT.jpg?1

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejny koncert Full-X Trio, który odbędzie się już 26 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu. Spotykamy się w "Niebie" (czyli tam, gdzie ostatnio). W programie zarówno dobrze znane kompozycje z dwóch dotychczasowych krążków "Doubleshred" i "An Introduction To Counterpoint", jak i nowości z nadchodzącego wydawnictwa "Triple Timing", nad którym zespół właśnie pracuje. Wieczór pełen muzycznych wrażeń gwarantowany! Moje starsze dziecko już nie może się doczekać, kiedy znowu usłyszy na żywo swoje ulubione utwory, które Tata codziennie ćwiczy w domu. I nieważne, że rano następnego dnia trzeba wstać do szkoły... :P

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/644248849094134/

Będzie się działo! ;)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały offtop - wyjątkowo nie będzie o Full-X ;)

W tym wątku dzielimy się swoją twórczością, więc jako że ja osobiście nie posiadam talentów artystycznych (nad czym ubolewam), zaprezentuję Wam radosną twórczość mojej 5-letniej córki. Pewnego dnia dorwała książeczkę "Showtime Storytime", poczuła przypływ inspiracji i stworzyła portrety członków zespołu, które również samodzielnie podpisała:

 

Gr1u42q.jpg?1

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Beatko :) Sama z siebie zaczęła te rysunki tworzyć. Zafascynowała się książeczką z DVD i nie przerwała pracy, dopóki nie skończyła wszystkich portretów. Ogólnie bardzo lubi się uczyć (duży wpływ na jej zapał do nauki ma odrabianie lekcji przez starszą siostrę). Jest na etapie składania literek w wyrazy i ćwiczenia samodzielnego pisania. Jak znów coś "Nightwishowego" wyprodukuje, to podrzucę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nami kolejny fantastyczny koncert w Niebie i wieczór pełen wrażeń. Dziękuję zespołowi za muzyczną ucztę i energię, którą jak zwykle świetnie potrafił przekazać publiczności. Mimo niesprzyjającej aury wydarzenie pod każdym względem udane :) Kolejny przystanek już 13 maja w Ostrzeszowie.

W załączeniu kilka zdjęć z Wrocławia:

 

ez3YDsv.jpg

fLGvum1.jpg

98QLWUZ.jpg

lXqODzI.jpg

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kochani

Przedstawiam Wam zespół CROSSOVER, w skład którego wchodzą uczniowie wrocławskiego Gimnazjum nr 13, w którym od 14 lat pracuje mój mąż. Tyle samo lat istnieje owa muzyczna grupa, której członkowie wciąż się zmieniają, a którą mój osobisty Tomasz (basista z zamiłowania) prowadzi i którą się opiekuje od samego początku. Podziwiam jego zaangażowanie i z dumą patrzę, jak młodzież w wieku gimnazjalnym garnie się do grania. Poniższa kompozycja jest jego autorstwa (tym bardziej jestem dumna), a pozytywne emocje u nastolatków widać gołym okiem :)

 

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=77iUC_rNRyY

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.