Jump to content
Taiteilija

Stratovarius

Recommended Posts

Nie mówcie, że nie znacie ;). W głowie nuci mi się pochwała Finlandii 'The Land Of Ice And Snow'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, znam- mało słucham. Powinnam nadrobić? Poproszę o jeszcze kilka "podpowiedzi". "The Land Of Ice And Snow', owszem sympatyczne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam jedynie Polaris. :P I dołączam się do propozycji Beaty: co polecasz, jakieś najbardziej warte uwagi płyty/utwory?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecę Paniom i owszem ;). Sama słucham ich dosyć sporadycznie, ale wychwyciłam kilka ulubionych utworów. Zespół naprawdę dobry i godny polecenia - tym bardziej, że byli kiedyś inspiracją dla muzyki Nightwish'a (choć mnie bardziej przypominają styl zespołu Sonata Arctica).

Więc polecam (poza 'The Land Of Ice And Snow' i 'Forever', o których już wspomniałam):

 

1.

 

2. Stratovarius - Lead Us Into The Light

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

8.

 

9.

 

10.

 

Uff, chyba 10 wystarczy! To była pierwsza dyszka, która przyszła mi do głowy, a którą serdecznie bym poleciła. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taiteilija, bardzo dziękuję za linki- zdecydowanie wiele mówią o charakterze muzyki. " Coming Home" natychmiast wpadł mi ucho, reszcie muszę przyjrzeć się bliżej. Po pierwszym odsłuchu napiszę, że nie wyróżniają się niczym intrygującym a męski wokal średnio mi pasuje,ale może dojrzeję do nich jak było z Epica:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taiteilija, bardzo dziękuję za linki- zdecydowanie wiele mówią o charakterze muzyki. " Coming Home" natychmiast wpadł mi ucho, reszcie muszę przyjrzeć się bliżej. Po pierwszym odsłuchu napiszę, że nie wyróżniają się niczym intrygującym a męski wokal średnio mi pasuje,ale może dojrzeję do nich jak było z Epica:)

 

Też początkowo wydali mi się nieszczególni, ale kilka piosenek zmieniło moją początkowa niechęć. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakąś wielką fanką głosu Timo nie jestem, ale da się przyzwyczaić, szczególnie jeśli muzyka się podoba. Już dawno miałam się wziąć za album Visions, ale to odkładałam…

Tak od czasu do czasu mogę ich posłuchać, przyjemna muzyka, ale raczej nie zaliczę Stratovariusa do moich ulubieńców.

Taiteilija, dzięki za polecone utwory; moją uwagę zwróciły: 1, 3, 4, 6. No a 7 i 8 znam, bo jak już wspominałam, Polaris mam przesłuchane (niejednokrotnie zresztą).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też słabo znam - czasem jak mi się coś rzuci, to słucham "Somehow Precious" - albo "Falling Star" - to uwielbiam! Znam jeszcze kilka innych kawałków... natomiast w momencie pisania tego posta poznaję Infinity - I chyba to będzie mój ulubiony kawałek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie nie ma szans, żebym polubiła wokal Timo. Przyznam, że Somehow Precious i Infinity to bardzo dobre kawałki. Ten wokal!- nie lubię takiego tembru głosu:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nieźle. Po kilku przesłuchaniach albumu Visions doszłam do wniosku, że wokal Timo już mi tak nie przeszkadza jak kiedyś... Coś mi się wydaje, że to przez moją fazę na Dream Theater. No a skoro LaBrie mnie tak bardzo nie irytuje, a wręcz w niektórych momentach bardzo mi się podoba, to tym bardziej nie powinnam mieć zastrzeżeń do wokalu w Stratovariusie :D To znaczy nadal są momenty mniej strawne, ale jakość muzyki to nadrabia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem intensywną fazę na płytę (w moim przypadku kasetę ;) ) Infinty, ale po jakimś czasie zupełnie mi przeszło i to tak, że nawet po paru latach nie wróciło. Oprócz tego miałem też Elements pt. 1, ale z tego wydawnictwa słuchałem tylko "Eagleheart".

Ja również nie jestem fanem głosu Timo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie znam. Jak ktoś mi poda jakieś dobre kawałki moge przesłuchać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

FATHER TIME ! ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niesamowity głos, dobre brzmienie, cieszy mnie że słychać perkusje, myśle że przesłucham ich jakąś płytke i wtedy wypowiem sie troche bardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno obiektywnie płyta Visions jest najlepsza, może zacznij od niej właśne ;)

Ja tam też ekspertą nie jestem co do Stratovariusa, bo znam jedynie Visions i Polaris :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak zrobie. Musze dokonać piractwa xD


Mam 3 płytki do przesłuchania:

- Destiny

- Elysium

- Visions

Po świętach jak przesłucham wypowiem sie na ten temat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destiny jest genialną płyta. Piękny głos, nie jebanie można spokojnie posłuchać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham Stratovarius'a, najbardziej lubię utwory z płyty Nemesis, szczególnie Halcyon Days oraz Abandon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do tegorocznego krążka Stratovariusa "Nemesis", to jest on całkiem w porządku. Nie powala, ale ma kilka lepszych momentów (kilka też bardziej miałkich). Niemniej, mimo że już od dwóch płyt brakuje wieloletniego lidera Timo Tolkkiego, to zespół gra „prawie” jak z nim, przynajmniej tym razem.

Na pewno jest to krążek bardziej power metalowy, naleciałości symfoniczne, zostały bardzo zmniejszone. Mamy za to, niewielkie progresywne wtręty w paru miejscach, plus elektroniczne wstawki. Te ostatnie, nie tylko nie gryzą się z całością, ale wręcz dodają kolorytu.

 

Kompozycji choćby na poziomie Destiny tu nie ma, lecz numery trzymają równy poziom. Może na tym tle, trochę się wyrózniają, tytułowy Nemesis i singlowy, dość przebojowy Unbreakable.

Mówiąc krótko, może bez rewelacji, ale wstydu nie ma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu pojawiło się lyric video do kawałka "Shine in the dark" z nowej płyty. Na moje ucho, brzmi całkiem fajnie, taki typowy Stratovarius ;)

 

[video=youtube]

 

Do odsłuchania jest też dostępny utwór "Lost without a trace":

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ikVfaTjS_04

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchał już ktoś albumu "Eternal"? Jest dostępny na spotify.

Ja przesłuchałam 2 razy tak w międzyczasie i to, co mi się najbardziej rzuciło w uszy to dwa pierwsze utwory, "Few are those" i tasiemiec "The lost saga". Całość trochę mi przypomina "Elysium". Tyle z pierwszego wrażenia, jestem bardzo ciekawa tekstów, ale jeszcze nigdzie się nie pojawiły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Nie ma to jak sfajczyć sobie rękę i śpiewać dalej :D Myślę, że Koti zasługuje na wielki szacun, bo niejeden wokalista by uciekł z płaczem i odwołał koncert.

Tak jego ręka wyglądała tydzień po wypadku: klik

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twardy gość! Ręka wygląda fatalnie..:-(Jak on dał radę śpiewać po takim poparzeniu? Z drugiej strony nie chcieli zawieść fanów..Te efekty pirotechniczne są spektakularne, ale jak widać stanowią też zagrożenie..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.