Jump to content
Sign in to follow this  
Marja

a-ha

Recommended Posts

images?q=tbn:ANd9GcSb9AzkaCBta7toBxBRkn9iGWY1t8C3ftBPewU8WlTtysFOrAKtsQ

 

A tam, zacytuję tekst z wikipedii, nie chce mi się pisać. :P

 

norweska grupa muzyczna wykonująca muzykę pop będącą wypadkową stylów rock, synth pop oraz new wave. Jest jednym z najlepiej sprzedających się zespołów europejskich. Do tej pory sprzedali na całym świecie ponad 50 milionów płyt, które osiągnęły status multiplatynowych, złotych i srebrnych

Zespół powstał w roku 1982 w Norwegii z inicjatywy wokalisty Mortena Harketa, gitarzysty Påla Waaktaara oraz klawiszowca Magne Furuholmena.

 

Niedługo po założeniu grupy muzycy przeprowadzili się do Londynu, co umożliwiło im rozwój artystyczny oraz zaowocowało w krótkim czasie znaczną popularnością w USA i Wielkiej Brytanii. Zespół przeżył pasmo sukcesów w latach 80. XX wieku, głównie za sprawą pochodzącego z albumu Hunting High and Low singla pt. Take on Me (1984). W wyniku spadku popularności w 1994 ogłosił zakończenie działalności. Reaktywował się w 1998 w niezmienionym składzie, lecz po 12 latach ponownie zakończył działalność, grając pożegnalny koncert 4 grudnia 2010 roku[3]. Na 2015 rok planowana jest kolejna reaktywacja grupy

 

Skład zespołu:

Morten Harket - śpiew

Magne Furuholmen - instrumenty klawiszowe, gitara

Paul Waaktaar-Savoy - śpiew, gitara

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

(Około 1.40 minuty - tak jakoś skojarzyło mi się z okładką Élan :))

 

 

[video=youtube]

 

Nie słucham ich często - zwykle okazjonalnie, jak coś mnie najdzie; wtedy lubię sobie coś włączyć. Nie znam ich też zbyt dobrze, głównie z singli. ;) A ktoś z Was słucha, lubi? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam a-ha... Słucham głównie singli, więcej nie zagłębiałam się w ich muzykę. Ale np. "Take On Me" uważam za naprawdę fajny utwór. Polecam. Nie jest to muzyka, której słucham na co dzień, ale czasem lubię coś sobie posłuchać "z lat 80". No, ale chłopaki fajnie grali i muzykę tworzyli naprawdę dobrą. W dźwiękach muzyki a-ha człowiek się wycisza i uspokaja ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znać to byłoby dziwne, najbardziej za sprawą właśnie Take on me i teledysku do tego utworu, który ma dość ciekawą i trochę zawiłą historię. W latach ich świetności słuchałam z przyjemnością, dziś wtedy kiedy mój facet słucha- to jego muzyka:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.